Skocz do zawartości
nika

Ponarzekajmy sobie tu....

Rekomendowane odpowiedzi

jutro postaram sie zrobic,filt ma 1,2l i pompa 1000l fruwaja jak szlone,a kulki to mam te

http://www.reefpearls.com/NP-Reducing-BioPellets.html


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265615 Efendi :
#265584 slawomirdyl :

Szkoda naciskania klawiszy, wszak pisanie czegokolwiek na tym forum to tylko strata czasu,

chyba ktoś jest tutaj niekonsekwentny... :reading

Tak oczywiśie nasz rację :(


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem strzeze ze troche dziwna sytuacja.

Moze zmienili skladniki.Jedynie co mnie zastanawia

ze zjecie na ich stronie jest nie wyrazne(kulek)

I jest podane skladniki tych kulek.Jak moje

kupilem to nic takiego nie pisalo.Mam

nadzieje ze to nie jakas kicha.Moze masz kogos

co ma polimery I moze je porownac z twoimi.

Ale to tylko moje spekulacje.Wiem jedna moje

krecom juz ponad trzy miesiace(460g/h)

I tak szybko sie nie rospuszczaja(mam troche

dziwaczny filter).Moze podaj na temacie kulkowym

I napewno chlopaki tobie doradza.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawku wiem ze jeste fajny Facet ale to wszystko

co sie dzieje zaczyna byc nudne I stare.

Zajmij sie swoimi pieknymi kobietami(z kasa)

Bo niestety w naszym wieku sprzet ma durzy

przebieg I czasu za durzo nie zostalo.

Dorada kolezenska.Przepraszam ze tak

otwarcie I bez BS.

SK


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265641 Slawekkrzyzanowski :

Slawku wiem ze jeste fajny Facet ale to wszystko

co sie dzieje zaczyna byc nudne I stare.

Zajmij sie swoimi pieknymi kobietami(z kasa)

Bo niestety w naszym wieku sprzet ma durzy

przebieg I czasu za durzo nie zostalo.

Dorada kolezenska.Przepraszam ze tak

otwarcie I bez BS.

SK

Masz rację :reading


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek jak zwykle w potoku oskarżeń próbujesz rozmydlić sprawę i udowadniasz wszystkim, że wszyscy są winni oprócz Ciebie.

- Zaprzeczasz sam sobie, że nie wiedziałeś o mojej działalności. Przecież rozmawiałem z Tobą o dotacji (o czym zresztą sam wspomniasz) więc chyba nie myślałeś, że będę Cię o tym dodatkowo informował odrębnym listem. Wiedziałeś o tym w zeszłym roku. Nigdy nie ukrywałem tego, że zakładam działalność, co więcej sam wyraziłeś zainteresowanie wspólpracą, bo nie od dziś wiadomo, że z dostawami koralowców masz problem.

- Widzę, że doskonale jest Ci znany dział "prywatne wiadomości", tylko nie pisz , że ktoś Ci się poskarżył:reading

- O jakich zobowiązaniach piszesz?? Chciałeś naciągnąć mie na koszt kuriera. Reklamowałem lampę, którą kupiłem u Ciebie i od nowości nie działała. Pierwszy raz słyszę, że klient płaci za koszty wysyłki reklamowanego towaru.

Sprawy i tak nie załatwiłeś do końca, sam musiałem użerać się z producentem.

- A propos skały...NIGDY, w przeciwieństwie do Ciebie, nie wciskałem ludziom kitu, że sprzedaje "nową skałę". ZAWSZE pisałem, że jest to skała ze zlikwidowanego zbiornika. Jak wystawiałem ceramikę na targowisku napisałem co o niej myślę. U ciebie w sklepie była wystawiona na sprzedaż, mimo że pochodziła z "padniętego" zbiornika.

-Nie chce mi się już pisać o używanych T5, które kupiłem u Ciebie jako nowe(fakt, po mojej interwencji wymieniłeś je na nowe)... Następne kupiłem u konkurencji, jakoś się już bałem. O rybach gdzie walnąłęś nas z Sebem na cenie itp.

- Jak piszesz,że jakiś czas temu nie potrafiłem odróżnić korala twardego od miękiego to napisz też że sprzedałeś mi parę martwych sztuk i twierdziłeś, że musiały paść po drodze do domu (mam 15 min.drogi do sklepu)...fakt moja wina ...nie znałem się.

-Nie musisz mi tłumaczyć dlaczego nie jestem już modem,dziwne by było gdybym nim był.Chodzi ni o formę załatwienia sprawy,a raczej jej brak.Poprostu zabrakło odwagi...

Teraz swoim zwyczajem,pozbywania się ludzi mających inne zdanie niż Ty, daj mi bana...

Nigdy też (również w przeciwieństwie do Ciebie),nie miałem niezadowolonych klientów z zakupu skały czy korali.

Jeśli komukolwiek wcisnąłem skałę podobną do Twojej DW może się poskarżyć w ty wątku.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chcesz się bardzo pogrążyć...

Zaprzeczasz sam sobie, że nie wiedziałeś o mojej działalności. Przecież rozmawiałem z Tobą o dotacji (o czym zresztą sam wspomniasz) więc chyba nie myślałeś, że będę Cię o tym dodatkowo informował odrębnym listem. Wiedziałeś o tym w zeszłym roku. Nigdy nie ukrywałem tego, że zakładam działalność, co więcej sam wyraziłeś zainteresowanie wspólpracą, bo nie od dziś wiadomo, że z dostawami koralowców masz problem.

Przepraszam - ja Ci proponowałem współpracę? :reading Marku, proszę - nie schlebiaj sobie.. Co miałbym zyskać dzięki temu? To ty przyszedłeś do mnie z informacją że chcesz założyć działalność i prosiłeś o pomoc. To tyle w tym temacie

Twoje wyjaśnienie jest śmieszne - chcesz mi powiedzieć, że poinformowałeś mnie o swoim "sprytnym" zagraniu z wiadomościami na priva?

- Widzę, że doskonale jest Ci znany dział "prywatne wiadomości", tylko nie pisz , że ktoś Ci się poskarżył

Widzisz, nie przewidziałeś tego że osoby które jeżdżą do Ciebie na zakupy - są również naszymi Klientami. Jak wysyłasz tego typu wiadomości - pomyśl przez chwilę do kogo to robisz.. Cieszę się że przynajmniej nie wypierasz się swojej "hipokryzji"..

- O jakich zobowiązaniach piszesz?? Chciałeś naciągnąć mie na koszt kuriera. Reklamowałem lampę, którą kupiłem u Ciebie i od nowości nie działała. Pierwszy raz słyszę, że klient płaci za koszty wysyłki reklamowanego towaru.

Sprawy i tak nie załatwiłeś do końca, sam musiałem użerać się z producentem.

Coś Ci się pomyliło kolego - jeśli bardzo sobie życzy mogę DOKŁADNIE napisać Ci kiedy i co mi płaciłeś - w jakich odstępach - i w jakich ratach(mam to zapisane w notesie). Zapewniam Cię że nie były to lampy - ale koralowce które kupowałeś łącznie z Sebastianem z dostawy - z czego Sebastian uregulował rachunek od razu - natomiast Ty w 4 ratach - i jak widac nie do końca. I zapewne dostałeś wtedy martwe koralowce i ryby w super wysokich cenach, a mimo to nie przeszkadzało Ci to w przyjazdach w ciągu tego czasu do nas do sklepu?.. Ciekawe rzeczy się teraz dowiaduję - zastanawiające że po czasie... I naprawdę nie mam problemów ze ściąganiem koralowców... :(

- A propos skały...NIGDY, w przeciwieństwie do Ciebie, nie wciskałem ludziom kitu, że sprzedaje "nową skałę". ZAWSZE pisałem, że jest to skała ze zlikwidowanego zbiornika. Jak wystawiałem ceramikę na targowisku napisałem co o niej myślę. U ciebie w sklepie była wystawiona na sprzedaż, mimo że pochodziła z "padniętego" zbiornika.

Była wystawiona - i jest nadal. I co z tego? Nie widzę różnicy - skoro Klient przy zakupie wie że to ceramika - to co to jest za problem??? W zbiornikach z drapieżnikami funkjonuje do dziś..

-Nie chce mi się już pisać o używanych T5, które kupiłem u Ciebie jako nowe(fakt, po mojej interwencji wymieniłeś je na nowe)... Następne kupiłem u konkurencji, jakoś się już bałem. O rybach gdzie walnąłęś nas z Sebem na cenie itp.

- Jak piszesz,że jakiś czas temu nie potrafiłem odróżnić korala twardego od miękiego to napisz też że sprzedałeś mi parę martwych sztuk i twierdziłeś, że musiały paść po drodze do domu (mam 15 min.drogi do sklepu)...fakt moja wina ...nie znałem się.

I widać dalej się nie znasz, skoro nie przeszkadzało Ci to przyjeżdżać do firmy w całym późniejszym czasie na papieroska i wesoło gaworzyć - nie wspominając o tej sprawie ani razu.. Cóż...

-Nie musisz mi tłumaczyć dlaczego nie jestem już modem,dziwne by było gdybym nim był.Chodzi ni o formę załatwienia sprawy,a raczej jej brak.Poprostu zabrakło odwagi...

Marku, jesteś jedną z nielicznych osób która właśnie wykazuje się tchórzostwem i totalną hipokryzją. Dlatego nie pisz proszę o formie bo to pasuje do Ciebie jak świnie siodło[proszę moderatora o nieusuwanie wulgaryzmów z tego wątku : ] Naprawdę, nie kompromituj się już więcej - biorąc pod uwagę, jak zdażyło Ci się obrobić mi .... w ostatnim czasie. Naprawdę uważaj co przy kim mówisz - nie każdy kto się do Ciebie uśmiecha jest TYLKO Tobie życzliwą osobą.

Teraz swoim zwyczajem,pozbywania się ludzi mających inne zdanie niż Ty, daj mi bana...

Jak sobie życzysz.

Nigdy też (również w przeciwieństwie do Ciebie),nie miałem niezadowolonych klientów z zakupu skały czy korali.

Jeśli komukolwiek wcisnąłem skałę podobną do Twojej DW może się poskarżyć w ty wątku.

Marku - życzę Ci aby tak było do końca - nie porównuj proszę swojej szczepkarni(jakkolwiek by nie była udana) do firm które importują zwierzęta po kilkaset czy ponad 1000 w dostawie - i działają na rynku dłużej niż pół roku.

Mimo wszystko życzę Ci powodzenia - nasze drogi w tym miejscu się rozchodzą - przynajmniej podział ról w tym dramacie jest znany..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika coz jescze mozna powiedziec. Gratuluje tematu, jak widac zapotrzebowanie jest.:reading Fabula niegorsza niz Na Wspolnej ktore podobno oglada polowe forum:D:D:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miiii.... Mi się kurna właśnie Lubuski skończył... :reading a toniku jeszcze litr został... Hmm... Sam kupowałem, jak ja te proporcje obliczyłem???

Pozdrawiam

seb

ps. no to zdrówko :(


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, cóż myślałam, że "narzekacz" zbierze w jednym miejscu wszystkie bolączki i skończy się rozmydlanie innych wątków.

Nie chodzi mi o to, że wszystko ma być jak leksykonie, no ale proszę Cię... Człowiek zaczyna temat o skale i problemach z glonami, a końcowe wnioski to - niedobry mod.

Dlatego pomyślałam sobie, że może tu pośmiecimy i porozmydlamy... nie myślałam, że zrobi się aż taka pralka.

zawsze są dwie strony medalu, a prawda jest po środku... ale sami powinniśmy wiedzieć co "wyciągać" publicznie, a co nie.

pewne kwestie, wg. mnie można poruszać tylko na prv.

nie lubię piaskownicy i tyle...

nie lubię dogryzania nawet inteligentnego, nie wspominając już o innym...

tyle ode mnie.

i mnie to boli...

ps. jest zapotrzebowanie i to akurat jest logiczne, a fabułę sami piszemy...

@seb, proszę nie dołuj mnie z tym ginem... u mnie pełen odwyk :reading


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265675 nika :

@seb, proszę nie dołuj mnie z tym ginem... u mnie pełen odwyk :(

Nika daj na luz, człowiek nie wielbłąd napić się musi :(

świat po 50-tce wd40 jest fajniejszy :reading


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkoczekPL, Dziękuję Ci bardzo, właśnie takiego "wsparcia" potrzebowałam :reading


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie mów mi że tego nie lubisz ? :reading ( ale pewnie i tak do grup AA jeszcze daleko )


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co się tu porobiło.:reading

Jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o kasę.:)

Przemek, co prawda zbyt dobrze się nie znamy, ale mam prośbę. :(

Cofnij bana Bigwalkerowi ... dla dobra ogółu.

A Bigwalkera proszę :(, żeby pisał merytorycznie jak będzie mógł ... dla dobra ogółu.

A tak w temacie to dzisiaj padł mi domowy komputer.:cursin:cursin


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265692 rafal19 :

pragnę zaprotestować w sprawie usunięcia mi stopki :reading koniec i kropka

Napisz do BRAVO albo do któregoś z kandydatów na Prezydenta :(


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co było w stopce???


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Przemku i ja proszę o wyrozumiałość, rozsądek i cofnięcie bana bigwalker-owi

"Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w nie wzruszonym spokoju" aforyzmy Lew Tołstoj


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:reading:):readingehmm ... że zacytuję SkoczekPL:

# 263777 SkoczekPL :

[...]]Bo jakim dowcipnisiem trzeba być skoro pisze się do kolegi z forum [...]

:

#265663 Przemek :

[...]

Marku, jesteś jedną z nielicznych osób która właśnie wykazuje się tchórzostwem i totalną hipokryzją. Dlatego nie pisz proszę o formie bo to pasuje do Ciebie jak świnie siodło[proszę moderatora o nieusuwanie wulgaryzmów z tego wątku : ] [...]

czy to nie jest czasem złamanie regulaminu, w pkt. 9 ?!

i nie chce mi się wierzyć po prostu, że obeszło się bez warn'a :(

metaforycznie rzecz ujmując, przypomina się 'Folwark zwierzęcy' Orwell'a: '... wszystkie zwierzątka sa równe, ale świnki są równiejsze ...', lub bardziej na ludowo: '... kruk krukowi oka nie wykole ...'

z drugiej strony jednak jak się czyta wszystko powyżej, to tutaj 'piękne' bagienko jest i 7'em metrów mułu, więc nie dziwota, że stronniczność moderatora bierze górę nad rozsądkiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat pierwsza klasa :( kto teraz coś opowie???? :reading

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265655 bigwalker :

Teraz swoim zwyczajem,pozbywania się ludzi mających inne zdanie niż Ty, daj mi bana...

Panowie...a nie lepiej dać sobie po pysku i temat zamknąć albo lepiej umówić sie o świcie na polanie np. broń krótka... długa może być i szeroka i niech każdy znajdzie sobie sekundanta i po sprawie...wreszcie będzie sie cos działo a tak to wieje nuda jak w polskim kinie...:reading

PS. Tylko mała prośba o relacje on-line taki mały dreszczyk dla nas biednych znudzonych rzeczywistością użytkowników tego forum...:(


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski naród.. Lubimy sobie dolewać oliwy do ognia... :reading

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brudy niezłe, myślę że powinny wyjść na prv a nie publicznie, ale to co jedna strona zarzuca drugiej .. jest nienegowana, więc widać co i jak :reading

Tak poza tym to czarne nie jest czarne a białe nie jest białe.

ot - "żaden święty",

a inaczej - "same gagatki - bez wyjątku" :(


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Włodkiem i dołączam do petycji w sprawie cofnięcia bana Bigwalkerowi, IMHO sporo zrobił dla akwarystyki morskiej, pomógł bezinteresownie wielu osobom i to forum straci bardzo dużo jeżeli nie będzie się udzielał. Jak tak dalej pójdzie to połowa forumowiczów poprosi o bana, a chyba nie tędy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.