Skocz do zawartości
fal

KH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W związku z tym , że testy są jakie są , mam do Was pytanie , jakie kh utrzymujecie na teście saliferta ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7.4-8.0

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9-9.2


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 9


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj od początku miałem wysokie KH nawet i 15.Teraz już jak nie lałem ballinga to było w granicach 8-9 stopni.Teraz leję ballinga po 80ml i KH jest 11,8.Zastanawiam się nie lać go przez jakiś czas bez NaHCO3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, moze przetrenuj to "na sucho" w jakims kalkulatorze?

Nie pamietam w tej chwili ktory, ale pozwalal wyliczac indywidualne dawki kazdego z plynow Ballinga


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling,to lanie równo wszystkich składników.Jak już sobie ustabilizowałem to lałem codziennie wpierw po 30 potem po 40,50 a teraz po 80ml i wapno magnez niskie a Kh wysokie.Może te niedokładne dawki tak powodują ? W środę będę miał już DoserOne z czterema pompami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar - mam podobną sytuację. Kh wysokie a reszta w normie. Dozuję teraz 35 ml Ca, mg i soli bez soli, a kh 15 ml. I kh powoli opada... Zmniejsz po prostu dawkę tego roztworu.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballinga trzeba dozowac w równych dawkach. Niestety dozowanie nierównych dawek może zaburzyć równowagę jonową w akwarium. Wyjątek stanowią zbiorniki, w których robi się duże podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PanMandaryn, zgadzam się z pierwszym zdaniem :waving o met. ballinga mówimy wtedy, gdy roztwory dozowane są w równych ilościach. natomiast, co do "rozjechania" się równowagi jonowej, to spotkałam się również z opinią, że nie tyle "duże", co "częste" i "systematyczne" podmianki mogą uchronić nas od tegoż "rozjechania".

ps. u mnie kH wynosi 8,3


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dlugiego czasu leję stężone roztwory zamiast równych dawek, przy równych dawkach wlaśnie rozjeżdżaly mi się parametry, jak wielu zresztą.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie chyba nie będę lał równo ballinga.Właśnie magnez mam powyżej skali a wapno tylko trochę wzrosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266645 inmar :

No i właśnie chyba nie będę lał równo ballinga.Właśnie magnez mam powyżej skali a wapno tylko trochę wzrosło.

@inmar, ale możesz lać roztwór bez magnezu, jeżeli tylko tu jest problem. u mnie z samych podmian jest wysoki i roztwór mam tylko z CaCl2.

mozesz ovzywiście lać i nierówne dawki, tylko wtedy to już nie balling :waving


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem na podbicie kh czyli jeden ze składników resztę wstrzymałem bo zaczeły rosnąć za mocno ale to było po

przejściu na sól TM bio no i z koleji zaczeło mi lecieć ph :waving


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wysokie Mg i dlatego leję wszystkie składniki Ballinga poza Mg. Samo kH na poziomie 8-9.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PanMandaryn- co wiec wg Ciebie zrobić by obniżyć kh bez lania mniejszej dawki NaHCO3? Lejac równo wszystko mam w normie,

a kh 11. Nawet Tomek z erybki polecił lac mniej ten roztwor...


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy Balling się sprawdza, ale w teorii... W przeważającej liczbie przypadków. Najczęściej jest tak właśnie że po jakimś czasie się to rozjeżdża i jest lipa. Ja np. w 10 litrach roztworu rozpuszczam 10 kg CaCl2 bezwodnego, tzn bezwodnego w chwili kupna, w tej chwili to niewiadomo ilo wodny on tam jest, bo mimo szczelnego zamknięcia i tak chłonie wilgoć, moim zdaniem tu jest problem rozjeżdżania się parametrów, dlatego przestałem się zastanawiać i leję roztwory po swojemu. Plusy? Nigdy roztwory nie kończą się wszystkie naraz i nie ma problemu że trzeba na wariata mieszać, roztworu na Ca leję 80 ml, a nie 500 dziennie, mogę sobie sterować płynnie parametrami z zegarmistrzowską precyzją. Minusó póki co nie zauważyłem, a swoją drogą wiem że wielu "mistrzów" tak wlaśnie leje od wielu lat i nic zlego się nie dzieje z baniakiem, a nawet przeciwnie. Bo przecież czym innym jest odciek z reaktora jak nie stężonym roztworem? I jakoś nikt się nie martwi o "rownowagę jonową".

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile NaHCO3 rozpuszczasz w 10 litrach ?

u mnie od roku jest lane zawsze po rowno ballinga i parametry ze soba wspolgraja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NaHCO3 dokładnie tyle ile napisał Balling, to roztówr nasycony, więcej się nie da, sprawdzilem:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilne 7,7


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.