Skocz do zawartości
Ziemniok

Pokarm ReefPearls

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ktoś już stosuje? Jakie są Wasze opinie?

Ja dziś swój dostałem. Pierwsze wrażenie - ale jego mało... :waving Jak się później okazało - jest bardzo wydajny. Jedynie tyle co przykleiło mi się do palca włożonego do torebki spokojnie wystarczyło na jednorazową dawkę do baniaka 100l .

Pokarm bardziej niż granulki przypomina tłustawy proszek.

Zachowanie w wodzie - rzeczywiście wydaje się, że utrzymuje się w toni. U mnie w akwarium - jakieś pół godziny pływał swobodnie. Niewielka jednak część została na powierzchni i poszła do filtra.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew- czy podaje Pan tylko ReefPearls, czy może z jakimś innym pokarmem dla korali?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jak na razie małe zainteresowanie tym produktem.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...ja zamowilem i jak tylko dojdzie z Polski wraz z narzeczona,dam znac jak sie sprawuje...to znaczy,pokarm jak sie sprawuje...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś kupiłem, będę testował :waving

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic cudownego nie zaobserwowalem, jutro podlacze pod karmnik i zobaczymy co po tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267179 Nikel :

@andrniew- czy podaje Pan tylko ReefPearls, czy może z jakimś innym pokarmem dla korali?

W nocy podaje sam ReefPearls bo automatycznie , a wieczorem godzine po zgaszeniu swiatła podaje kilka kostek mrozonek co drugi dzień + kilka kropel aminokwasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267244 Ziemniok :

A jak z dawkowaniem u Ciebie Andrzej?

Jeśli chodzi o dawkowanie to podaję jedną porcję z karmika na dobę. Trudno mi powiedzieć ile to jest wagowo , ale mniej więcej pól łyżeczki od herbaty. Oczywiscie dawkowanie trzeba dopasowac do obsady , ja mam ponad 120 korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267545 KIDULT :

ja nic cudownego nie zaobserwowalem, jutro podlacze pod karmnik i zobaczymy co po tygodniu

dokładnie tak jak napisał KIDULT tylko w moim przypadku odpieniacz troszke szaleje po dodaniu pokarmu....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze spostrzeżenia - beznadziejne opakowanie, od razu musiałem przesypać w plastikowe pudełko po preparatach TM :waving Koralowce zareagowały pozytywnie, odpieniacz pracuje stabilnie.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnie tzn?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy że wystawiły polipy :waving Na razie daję bardzo niewiele tego pokarmu żeby nie przesadzić, poczekamy czy będą jakieś efekty w dłuższej perspektywie czasowej.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podałem pierwszy raz pokarm około 45 minut po zgaszeniu światła. Efekt jest bardzo mocno widoczny zwłaszcza na końcówkach tipów gdzie polipy wydłużają sie bardzo mocno.


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie stosuję u siebie ten pokarm od tygodnia, jednak zaczynam zauważać już pewne efekty. Korale bardzo dobrze reagują na ten pokarm, bardziej ochoczo wystawiają polipy. Już dawno nie widziałem tak pootwieranych i żerujących korali podczas karmienia. Ogólnie oceniam pokarm bardzo na plus, a jego największą zaletą jest bardzo niski poziom NO3 i PO4 przez co karmiąc więcej nie zasyfiam sobie wody, a o to chyba każdemu kto karmi korale w celu ich szybkiego przyrostu i bardzo dobrej kondycji chodzi.


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy już ktoś sprawdzał Hanką pomiar PO4 i NO3, czy faktycznie jest niski poziom, czy tylko nas karmią "głodnymi kawałkami" :googleye


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję ten pokarm piaty dzień , dzsiaj mierzylem PO4 , wzrosło z 0,03 do 0,05 , ale czy to jest wina pokarmu , tego nie wiem. Zobzcze co bedzie za tydzień.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja również skusiłem się na ten pokarm i muszę przyznać, że korale faktycznie pozytywnie na niego reagują. Nawet zamknięte gorgonie otwierają się znacznie szybciej, niż przy innych moich pokarmach.

A i chromisy mają radochę z kolejnego urozmaicenia :googleye

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269305 fal :

Dodaję ten pokarm piaty dzień , dzsiaj mierzylem PO4 , wzrosło z 0,03 do 0,05 , ale czy to jest wina pokarmu , tego nie wiem. Zobzcze co bedzie za tydzień.

Za tydzień to zobaczysz glony na skale i wtedy nie będzie trzeba juz sprawdzac :googleye:strutin

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też karmie korale tym pokarmem, ale wielkiej róznicy nie widzę czy podaje mrozonki czy ten pokarm RP, gdy karmiłem korale CV z KZ wtedy acropory wyglądały lepiej i miały dużo dużo wieksze polipy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269429 Ziemniok :

Jakaś aluzja Grzes? :strutin

Nie nie skad ze,chodzi mi o to ze czasami sa tez dziwne objawy po wprowadzenia nowego pokarmu zwlaszcze ze producent nie okreslil dawkowania.A kazdy z naszych zbiornikow ma inne przeciez warunki chemiczne i czasami mozemy je poprawic albo pogorszyc czyli przedobzyc.

Ja zapodaje perelki juz drugi tydzien i zmiany sa widoczne ale jedno mnie martwi bo moja turbinaria po zaaplikowaniu dwoch dawek wciagnela polipy to bylo we srode i do dzis ich nie wystawila reszta korali ma sie swietnie,czy moze sie zaduzo nalykala perelek czy moze jakas inna przyczyna jest mozliwa.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Jake dawki podajecie ?

Karmicie po zgaśnieciu swiatła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.