Skocz do zawartości
JODLA

Nowe ze starego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie nowe ze starego, ponieważ niedawno się przeprowadziłem postanowiłem przy okazji zmodyfikować i zmienić kilka rzeczy w moim zbiorniku i uniknąć błędów popełnionych poprzednim razem. Przede wszystkim zbiornik będzie widoczny z trzech stron a nie jak poprzednio był rogowy i tu przestroga dla tych, co chcą zamiast foli pomalować tylną szybę odradzam ja nieźle się naskrobałem, bo jeden z boków był pomalowany na czarno. Następny błąd, który popełniłem to komin a raczej jego brak, w tylnej szybie miałem wywiercone dwa otwory na przeloty a w zbiorniku pudełko chciałem żeby zajmowało jak najmniej miejsca i niestety okazało się, że nie da się niczym wyciszyć tego patentu woda chlupocze jak oszalała niemożna zrobić durso ani nic takiego, więc teraz wkleiłem nowe dno z otworami tylną szybę bez otworów i tradycyjny komin. Kolejna rzecz to szafka pod zbiornikiem wcześniej była z płyty wiórowej niczym niezabezpieczona, otwierana tylko z przodu, co bardzo utrudniało mi jakiekolwiek prace w sumpie, w tej chwili szafka wewnątrz jest pomalowana a wszystkie łączenia zabezpieczone silikonem, co mam nadzieje będzie zapobiegać puchnięciu płyty a co najważniejsze szafka jest podzielona i otwierana z dwóch stron to znaczy z prawej strony komora na sump a z lewej elektrownia i balling, co bardzo ułatwi mi dostęp do wszystkiego. Na razie to wszystko wrzucam kilka fotek starych i dla porównania nowych, w przyszłym tygodniu ciąg dalszych moich prac nad nowym projektem.

LINK do fotek ze starego zbiornika

nowy projeky:

strona lewa

578-lewa strona.jpg

strona prawa

578-prawa strona.jpg

komora na sump

578-komora na sump.jpg

elektrownia i balling

578-elektrownia i balling.jpg

Wszystkie zdjęcia z próby szczelności na moim ogródku578-tył.jpg578-tył.jpg578-tył.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za setup 5 + , zapowiada się super :waving


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że poprzednie dwa lata walki z moim zbiornikiem dało mi jakieś doświadczenie może nie duże ale zawsze coś i teraz będę jak wyżej pisałem unikał wszelkich błędów popełninych poprzednio, oczywiście przyjmę wszelkie uwagi ze strony forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko:clapping, ile litrów ma ta kostka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada bardzo profesjonalnie, ale gniazdek na dluzsza mete to cos malo :waving. Poza tym ciezko Ci bedzie wlozyc timerki


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytny - 245l

Tester - Wszystkim steruje profilux, więc żadnych zegarów nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo schludnie i porządnie :waving

Ale nie będzie zwierzakom smutno przez 350 dni w roku tak na deszczu stać w ogródku? :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak jeszcze solanka z nieba leciała to by był raj !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się rewelacyjnie! :waving Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. :)

Ja po 4 miesiącach gimnastyki z moją szafką, teraz zrobiłbym bardzo podobnie do Twojego patentu. :) Niestety jeszcze trochę się będę musiał pomęczyć.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Świat się dzieli na profesjonalistów i amatorów"... Gratuluję profesjonalizmu, o ciąg dalszy jestem spokojny:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piervyj sort:clapping:clapping:clapping Będzie piękne akwarium!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak obiecałem wstawiam kilka fotek z dalszych prac, niestety jeszcze są duże braki to znaczy brak obudowy, ponieważ płyty są u lakiernika samochodowego malowane na białą perłę, sump świeżo posklejany stoi w garażu, więc w zastępstwie plastykowy pojemnik. Sam zbiornik jeszcze nie na swoim miejscu, będzie przesunięty w prawo o jakieś 30 cm niestety dopiero jak przyjedzie nowa rogówka, bo stare kanapy są lekko za duże, ale niestety jak to w UK wszyscy maja czas no i termin dostawy rogówki już tylko za 13 tygodni. Niestety nie mogłem już dłużej czekać, bo zwierzaki bardzo się męczyły w zastępczym baniaku, więc jest jak jest. Trochę się namęczyłem z robieniem konstrukcji ze skały, samo wiercenie nie było problemem, ale złożenie czegoś fajnego zabrało trochę czasu no i nie jestem z tego za bardzo zadowolony miało być bardziej przestrzennie, niestety rozmiary zbiornika (70x70cm) bardzo mnie ograniczyły a zwłaszcza wysokość (50cm). Wyciągnę kilka kawałków, bo wydaje mi się, że trochę za bardzo jest nawalone.

578-dsc_4224.jpg

578-dsc_4233.jpg

578-dsc_4290.jpg

578-dsc_4324.jpg

578-dsc_4329.jpg>[img]578-s2.jpg578-dsc_4318.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że to nie jest finalne ułożenie skał :googleye

Chociaż wyszło całkiem oryginalnie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj udało mi się wrzucić sump na swoje miejsce, nie zwracajcie uwagi na odpieniacz, bo to własnej roboty sprzęt już sto razy przerabiany, więc wystaje z niego mnóstwo niepotrzebnych rur no, ale na czymś trzeba się szkolić żeby powstał nowy bardziej doskonały.

578-su1.jpg

578-su2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie superowo, oby tak dalej :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krok po kroku świetnie udokumentowany i przedstawiony !

a efekty pracy już zachwycają!

powodzenia w projekcie :)

gratuluję!


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

naprawdę super !!! właśnie zabioram się powoli za projekt własnej kostki i liczę na pomoc :)

jeszcze raz gratuluję !!

pozdrawiam

marcin


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oczywiście służę pomocą, jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania śmiało pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodla może jakiś upload? Nowe fotki:D:D


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, niestety kolejna zmiana miejsca zamieszkania zmusiła mnie do przykrej dla mnie decyzji o likwidacji zbiornika i jego sprzedaży, ale nic straconego od przyszłego roku zaczynam od nowa mam nadzieję, że w większym wymiarze a raczej litrażu i z jeszcze bardziej udoskonalonym projektem. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pozdrawiam Artur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze zmiana miejsca zamieszakania wszystkim wyszla na dobre. Akwarium profeska i ta automatyzacja. Aranzacja w moim guscie, trzeba bedzie sie wybrac do Manchesteru:tongues

ps. ta lampa to tak bezpiecznie???


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zapraszam wszystkich, strasznie mi przykro że w moim rejonie (Lancashire) nie mieszka nikt z morszczuków, bo wy londyńczycy trzymacie się razem a ja taki samotny. Dokładniej mówiąc mieszkam trochę dalej od Manchesteru w Burnley, jeżeli ktoś lubi drużynę piłkarską z mojego miasta to zapraszam na jakiś meczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na szczęście moje i mojego baniaka z planów przeprowadzki nici, więc zostało wszystko na swoim miejscu. Wrzucam kilka nowych fotek

578-n1.jpg

578-n2.jpg

578-n3.jpg

578-n5.jpg

578-n6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.