Skocz do zawartości
Żeglarz

nano reef - forum dla nas czy do nas?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

korzystam z działu off top aby nie śmiecić w poszczególnych wątkach.

Jestem tu nowy i szczególnie szanuje wiedzę i zdanie ludzi związanych z akwarystyką morską. Kiedy pierwszy raz trafiłem na to forum nie wiedziałem że właścicielem forum jest Przemek i de facto sklep reef shop.

Obserwuję że forum owe jest nie tylko miejscem wymiany wiedzy o technikach akwarystycznych ale doświadczeń handlowych jakimi raczą nas rożne sklepy ale kiedy tylko ktoś przytacza jakiś wątek handlowy czy to swojego rzemiosła czy innego sklepu widzę że robi to z obawą o usunięcie posta lub ostrzeżenie o komercję.

Kolega Przemek co jakiś czas omawia nowy produkt sklepu ale posty typu:

ps1. nikt na pewno nie ma takiej żarówki do mojej lampy http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=1_20_127_129&products_id=458 ' date=' żarówka niebieska jak w terrariach 25 W na mały gwint. sorki za link do innego sklepu, ale w Reefshopie nie ma na stanie tej lampy. [/quote']

są chyba niemile widziane przez moderatorów. Może się mylę ale czy to forum jest na tyle cenzurowane że opinie o innych sklepach lub rzemieślnikach są tu tematem nie mile widzianym?

Czasem zajrzę na forum skiby i nigdy nie widziałem tam żadnej cenzury czy niechęci skiby na innych rzemieslników.

Ostatnio sprawa bigwalkera obiła mi się o uszy i choć nie znam sprawy to domniemam że chodziło o jakies układy handlowe które nie pasują polityce sklepu reef shop. Sam prowadzę działnolność gospodarczą i nie ukrywam że pod przykrywką ogólno dostępnego kanału wymiany wiedzy ma kryć się wpasowana w nią moja oferta handlowa która jest jedyna i słuszna. Kurcze może się mylę, może moje odczucia są błedne dlatego może wypowiecie się co sądzicie o polityce tego forum i czy klimat który tworzą moderatorzy nie zaszkodzi w rezulatacie polityce handlowej sklepu a może jedno i drugie idzie juz w parze.

Konkurencja na rynku akwarystycznym jest spora i kiedy wystaczy spojrzeć na AM i widać że nawet duża firma może mieć kłopoty z marką w sytuacji kiedy "wyrzej sra niż d*pę ma" przepraszam za żargon ale to poj ecie raczej dobrze opisuje sytuację.

Długo zastanawiałem się czy napisać tego posta i jeśli ma on oznaczac koniec mojej przygody z nano reef niech tak będzie. Pewne sprawy jednak muszą byc jasne.


250 full opti (80x80x45) / tunze 6045 / RO + DY / Sump 85 - czeka na zalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie czytał regulaminu ? uuuuuuuuuuuuuu:)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal nie badz sluzbista:D

Zeglaz jest to forum prywatne gdzie wlasciciel zastrzega sobie duzo. Mode i niewiele. Jezeli czujesz sie ograniczany (a ja tak) to polecam drugie niekonkurencyjne forum.

Aqua-reef - "morczyzna w mniejszym gronie"


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267238 Grzegorz Dyzma :

Rafal nie badz sluzbista:D

Grzesiu a czy ja coś mówiłem ? :waving

Weź tam na AR Tomajka przytrzymaj bo coś fochy strzela :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17. Posty zawierające odnośniki do produktów w sklepach internetowych a także te, których celem jest kryptoreklama konkretnych sklepów lub firm - będą przez moderatorów usuwane, a w przypadku powtarzania się się takich wypowiedzi konto użytkownika je piszącego może zostać zablokowane.

Rozumiem o co chodzi ale na pewno nie tak jak to jest w regulaminie.


250 full opti (80x80x45) / tunze 6045 / RO + DY / Sump 85 - czeka na zalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Twojego ostatniego zdania nie rozumiem

Przemka forum i nie chce żeby pisać o innych sklepach to kasuje - proste, nie odpowiada nie pisz - proste

zawsze jest inne forum :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267240 Żeglarz :

17. Posty zawierające odnośniki do produktów w sklepach internetowych a także te, których celem jest kryptoreklama konkretnych sklepów lub firm - będą przez moderatorów usuwane, a w przypadku powtarzania się się takich wypowiedzi konto użytkownika je piszącego może zostać zablokowane.

Rozumiem o co chodzi ale na pewno nie tak jak to jest w regulaminie.

A ja nie rozumiem. Forum należy do właściciela sklepu i regulamin jest jasny, czasem coś, właśnie link do czegoś czego nie ma w sklepie u Przemka może zostać, ale dla mnie jest jasne, że jest to forum z właścicielem- prywatne więc albo się dostosowujesz albo wybierasz inne. I trudno się dziwić, że skoro związane jest z konkretnym sklepem to konkurecja nie jest mile widziana.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK masz racje oczywiscie. Moim zdanie te wszystkie problemy wynikaja z tego ze wojek google wyswietla nano-reef jako forum milosnikow akwarystyki morskiej, a nie jak powinien - forum milosnikow reef-shopu :waving to na wejsciu wyjasnialo by zawile zapisy w regulaminie kazdemu nowicjuszowi :)

Oczywiscie Przemek ma racje. To jego piaskownica i on rozdaje tu zabawki :) ( rozdaje czy sprzedaje) :)

Nie ma w tym nic zlego tylko moim zdaniem powinno to byc jasno i wyraznie zaznaczone wielkimi literami w widocznym miejscu a nie jako nasty punkt w regulaminie, ktory statystyczny uzytkownik czyta tylko jak mu sie akurat windows zawiesi na scrolowaniu go podczas rejestracji.

A to wlasnie interpretacja niejasnych zapiskow doprowadzila do migracji. Tak na dobra sprawe to poza watkiem troche smiechu malo jest ostatnimi czasy naprawde interesujacych tematow. No smutne troche :/ ...

Pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie smutna jest niestety rzeczywistość, inteligencja pewnych osób na prawdę porównywalna jest z komplikacją konstrukcji młotka. Rzecz jest prosta nie chcesz tu pisać to nie pisz idź na "niezależne forum" AR. Jakieś afisze z drugim forum są po prostu domeną człowieka o niskiej kulturze i poziomie inteligencji.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasady reklamy na forum są jasne - zaś Regulamin forum jest publicznie dostępny. Na stronach serwisu umieszczane są reklamy firm konkurencyjnych wobec sklepu ReefShop - i wypowiadanie się w tonie że sklep RS "tępi konkurencję", "wprowadza cenzurę" itd jest po prostu śmieszne. Ogłoszenia czy linki do produktów firm które mają wykupioną reklamę na forum nie są blokowane - więc nie rozumiem tych zarzutów. Dzięki między innymi takim reklamom umożliwione jest otrzymanie serwisu który odnotowuje niemal 2 miliony odsłon miesięcznie - modernizacja serwisu, koszt autrzymania serwerów dedykowaych czy też np, sposnorowanie konkursów.

Nie zamierzam publicznie tłumaczyć się z powodu dla którego uniemożliwiamy dziką czy krypto-reklamę innym podmiotom(sklepom) - ta sprawa wydaje mi się że jest jasna dla wszystkich osób prowadzących swój własny biznes.

I nie jest to forum "miłośników Reefshopu" - jak juz wielokrotnie pisałem ŻADNE tematy negatywnie odnoszące się do RS nie były usuwane - dlatego wypisywanie tego typu zdań jest dla mnie jawnych podsycaniem jakiejś dziwnej dyskusji i wzajemnych animozji.

Jeśli ktoś uważa inaczej i sądzi że nie powinna być blokowana reklama innych firm - niech napisze do Onetu czy WP z żądaniem umieszczenia reklamy na ich stronach.. Zobaczymy jaką odpowiedź otrzyma.

Dlatego jak już wielokrotnie pisałem - nie uważam za stosowne publiczne tłumaczenie się z takich a nie innych decyzji czy zapisów w Regulaminie forum - jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania, czy wątpliwości - proszę o kontakt na priva, a nie zakładanie kolejnych wątków któryhc celem (wg mojego odczucia) jest wzbudzanie kolejnych dyskusji i fali niepotrzbnych sprzeczek i utarczek słownych.

@chodi

Do migracji doprowadziło wiele powodów - m.in fakt nie zrozumienia tego co powyżej i brak umiejętności oddzielenia spraw związanych z prywatnymi animozjami wobec mojej osoby - od interesów właściciela serwisu.

I to jest największy problemco niektórych osób.

Jak już zostało napisane wcześniej - na ponad 7.000 założonych kont w hostorii serwisu 14 osób zostało zbanowanych - i to w wyniku uporczywego naruszania regulaminu serwisu - bądź po prostu ludkziej nieuczciwości.

O jakiej więc FALI BANÓW mówimy? O jakiej cenzurze??

Proszę naprawdę się zastanowić nad tym co się pisze.

Przemysław Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakis konkurs z nagrodami byl?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267321 Przemek :

Dzięki między innymi takim reklamom umożliwione jest otrzymanie serwisu który odnotowuje niemal 2 miliony odsłon miesięcznie - modernizacja serwisu, koszt autrzymania serwerów dedykowaych czy też np, sposnorowanie konkursów.

nie chce się jakoś czepiać ale przy 2 milionach odsłon to z tych reklam pewnie trochę więcej zostaje niż na utrzymanie serwerów - i nie piszę tego złosliwie czy coś, kwestia postawienia sprawy jasno

druga sprawa że skoro tu tak źle to czemu tu siedzi więcej osób niż na tym drugim forum (takie mam wrażenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie rozumiem tych ostatnich akcji i kłótni na forum. Przecież jak się coś komuś na tym forum nie podoba to zawsze może znaleźć inne. Jest przecież Aqua-Reef. Tylko, że pomimo tego, że ostatnio zamiast o akwarystyce wszyscy tylko narzekają na to jakie to nasze forum jest do bani i Przemek po raz nie wiem już który udziela takich samych wyjaśnień (bo i zarzuty są cały czas te same) to wszyscy i tak siedzą na tym forum. Nikt go nie opuszcza i nie szuka sobie miejsca, które by mu odpowiadało. Woli bić pianę tutaj. Mamy przecież Aqua-Reef chodź w moim odczuciu dużo mniej tam jest użytkowników. Nowe posty pojawiają się tam, o wiele rzadziej niż tu.

Moje propozycje:

- przestać narzekać,

- przestać się kłócić i atakować,

- wrócić do rozmów i dyskusji, o naszym hobby,

- osobom którym jednak zasady na Nano-reef nie odpowiadają mogą iść na inne forum, a nie ciągle tylko jęczeć.

No i wszyscy będą szczęśliwi.

Maciek


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiQ, wiesz ile kosztuje domena? serwer, czas osoby ktora to wszystko trzyma w ryzach? A nawet jesli jest wiecej, to co z tego?!

@GrzegorzDyzma, ja wiem, ze Ty poprostu pytasz, ale ciagle masz atakujacy ton wypowiedzi, dajcie juz spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267329 gottrek :to wszyscy i tak siedzą na tym forum. Nikt go nie opuszcza i nie szuka sobie miejsca, które by mu odpowiadało.

Maciek

a ten watek czytales?

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=29491


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester: Tak czytałem ten wątek. Mam jednak wrażenie, że chyba emigracja na drugie forum wcale nie jest tak duża. Dużo osób pisze raczej tu i tu. Niewielu jest takich co poszli tylko na aqua.

Ja poprostu myślę, że zamiast się kłócić i denerwować poprostu moża pisać na aqua i tyle.

Spokój i harmonia dla wszystkich :waving


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

jak to mówią w krótkich żołnierskich słowach: :waving

"W życiu najczęstsze są dwie sytuacje: albo sam spieprzyłeś, albo ktoś kazał ci sp***rzać"

przepraszam za słownictwo.

jesteśmy dorośli i kazdy z nas decyduje sam za siebie co mu się podoba a co nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wartością forum nan-reef.pl jest ilość wiedzy zgromadzonej w postach w ciagu kilku lat istnienia.

dlatego migracja na jakiekolwiek alternatywne forum bedzie powolna, bo jesli ktos szuka informacji to siłą rzeczy musi tez zaglądać na nano-reef.pl bo nie ma w języku polskim drugiego miejsca gdzie mozna znalezc tyle o morszczyźnie. ja sam juz kiedy spisalem o tym na aqua-reef.pl w jakims watku poswieconym tzw "konkurencji forumowej". dlatego nano-reef.pl trwa mimo kiepskiego softu i moderacji do której z jednej strony wlasciciel ma prawo , ale którą uwazam za nonsensowną bo wzbudza konflikty.

aqua-reef.pl predzej czy pozniej stanie sie (może się stać) prawdziwa alternatywa jesli sie okaze, ze stanowi tez wartosciowa baze wiedzy o masie nawet nie koniecznie tej samej co nano-reef.pl, ale chociazby 30% tej masy (tak sobie strzelam bo nie wiem jak to zmierzyc - ilosc postow/jakosc postow - jak okreslic jakosc?/ilosc aktywnych doswiadczonych akwarystow ? troche to potrwa bo liczba aktywnych uzytkownikow jest stosunkowo mala - ile osob na nano-reef.pl aktywnie sie wypowiada w postach ? około stu ? nie sadze aby wiecej. jesli znakomita wiekszosc z nich otwiera wiekszosc nowych watkow na nano-reef.pl to siłą rzeczy nano-reef.pl ciagle nabiera na wartosci, a aqua-reef.pl zostaje w tyle. generalnie sprawadza sie to do skali. fora anglojezyczne sa doskonalym przykladem - istnieje ich wiele bo liczba aglojezycznych akwarystow na swiecie jest tak duza, ze s a w stanie stowrzyc niezalezne spolecznosci napedzajace sie wewnetrznie aktywnoscia czlonkow.

co ciekawe dla mnie jako osoby ktora zajmuje sie akwarystyka, a nie handlem akwarystyką i jedno i drugie forum jest ok i nie mam wiekszych problemów z bycia userem i tu i tam.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, uważam że nawet kłótnia (jeśli nikogo nie obraża) w większości przypadków jest konstruktywna a przynajmniej oczyszcza atmosferę. Fakt - jak to już ktoś zauważył ostatnio mało było ciekawych tematów, a właśnie przez sprzeczki i różnice zdań na forum zaczęło się sporo dziać. Pozdrawiam


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak już wszycy wiedzą to opinia: /że wszystko można napisać ale musi to być po myśli Przemka/

Oczywiście jest to jego forum i ma do tego pełne prawo :waving

Sławek wiesz nie rozumiem Cię. Zamiast dyskutować merytorycznie to non stop pienisz jak KZ albo BK :)

Dobrze wiemy że masz wiedzę i możesz pisać normalnie ale Ty wolisz się popisywać.

Przykład w temacie o HQI, zamiast odpisać mi normalnie, gdzie przy okazji i inni by się dowiedzieli czegoś ciekawego o ledach, blikach i o tym dlaczego niektórzy ich nie mają, to napisałeś że HQI są be, a ja na nie przechodzę to mam ledy do d*py.

Wiesz, nie wiem nie wkładałem sobie i nie wiem czy pasują - tylko skąd Ty to wiesz ?

Na pewno akwarium przy nich "kwitnie"

A potem się dziwicie dlaczego nikt nic normalnego nie pisze i nie pyta - skoro czyta takie wypowiedzi?!

W każdym poście albo offtopujesz, albo szukasz okazji do ataku.

Daj na luz, bo do niczego to nie prowadzi. A skoro tak Cię wkurza NR to w ogóle tu nie pisz i już, nikt Cię nie zmusza.

EOT i PROSZĘ CIĘ po przyjacielsku daj na luz.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkoczekPL : ale mogłeś to napisać normalnie nie na czerwono edytując cudzy post, prawda ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SkoczekPL

Oczywiście masz rację od dzisiaj obiecuję tu na forum, że już nigdy nic złego na tym forum nie napiszę na tematy

związana z Reef-shop, od dzisiaj będę tylko wielbił boskiego oraz jego dzieło. Słowo zucha :waving

ps. mam nadzieję że nie przyjdzie wam do głowy żeby ze mnie zrobić moderatora :)

Z poważaniem

Sławomir Dyl


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sławek, coś taki zapiekły???????? Czyżby w wiadomym sklepie:waving poczęstowali Cię ciepłą wódką???????:waving:clowning


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem krotko..

Szukacie dziury w calym :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.