Skocz do zawartości
inmar

Wysokie PO4 i NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Oj Sławku, wg mnie światełko powinno świecić się 12 godz. na zmianę z oświetleniem w głównym. Stabilizuje to PH. Ja ma świetlówkę 6500 i wsio oki, ba nawet ta świetlówka ma już 1,5 roku:googleye. "Makaron" ładnie rośnie, ale jeśli nie ma pożywienia NO3, PO4 (choć u inmara to jest) to rozpuszczą się.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271110 KIDULT :

masz 1777 wpisow na forum i erybka jest dla Ciebie autorytetem?

glony sie rozpuscily, poniewaz najlepiej im w cieplym swietle, np 2500-3000K - czyli pod zwykla swietlowka.

Taką mam http://www.aqua-tropica.de/onlineshop-mini-licht-watt-p-235-3.html?sessID=4bb7dfc3637ed5b6d08ac3df0c775be1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271148 brzydzi :

Oj Sławku, wg mnie światełko powinno świecić się 12 godz. na zmianę z oświetleniem w głównym. Stabilizuje to PH. Ja ma świetlówkę 6500 i wsio oki, ba nawet ta świetlówka ma już 1,5 roku:googleye. "Makaron" ładnie rośnie, ale jeśli nie ma pożywienia NO3, PO4 (choć u inmara to jest) to rozpuszczą się.

Grzegorz

U mnie troche inaczej jedna jazeniowka 24/7

Dwie nastepne podlaczone do tenkowych.Przesto

ze glony sa czsami aktywne I moga puscic nasiona

I bedzie zadyma w glownym.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocne bakterie(blisko polimerow)

Niski po4

Brak zelaza w wodzie(bakterie lubia mineraly)

Za bardzo delikatny glon do sumpa.

Malo swiatla.

Sk

Ps nawet zielone spagetti czasami tak samo

Sie zachowuje.Tz rozklada sie w sumpie.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze parametry to NO3 ok 10 lub mniej ale PO4 co kilka dni podnosi się o 0,01 i dziś wynosi 0,19.Chyba dorzucę z 500g kulek bo już trochę ubyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony jak sie rospuszczaja to wydaja wielle

Po4,moze dlatego troche poszlo do gory.

Jak masz te nowe kuleczki to powoli dodawaj

Ja dodalem odrazu I bakterie zakwitly.

zajelo dwa tygodnie zeby wszystko powrucilo

Do normy.(100ml/pare dni).

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar u mnie w baniaku od kiedy stoi NO3 nie bylo wieksze niz 1mg/l, a moj problem jest taki, ze mi po4 skacze od czasu do czasu z zera na 0.10, jestem w trakcie budowy nowego systemu, przy okazji stawiam ATS o wiekszej powierzchni. dlaczego to robie? poniewaz jest to dla mnie rozwiazanie proste jak konstrukcja cepa, skuteczne i latwe w obsludze jak maszynka do miesa i tansze od barszczu. jezeli zwieksze powierzchnie filtracyjna to bede miec jeszcze mniejsze skoki po4. ja nie uwazam ze to "jedyne sluszne rozwiazanie", tylko jeszcze raz przypominam ze takie cos istnieje, bo jak czytam jak tu sie meczysz to troche mi smutno, bo rozwiazanie jest tak blisko a jednak tak daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest naturalny sposob eliminacji NO3? Bo u mnie bez peletow NO3 stoi na 5mg/l i nie schodzi nizej.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271805 KIDULT :

inmar u mnie w baniaku od kiedy stoi NO3 nie bylo wieksze niz 1mg/l, a moj problem jest taki, ze mi po4 skacze od czasu do czasu z zera na 0.10, jestem w trakcie budowy nowego systemu, przy okazji stawiam ATS o wiekszej powierzchni. dlaczego to robie? poniewaz jest to dla mnie rozwiazanie proste jak konstrukcja cepa, skuteczne i latwe w obsludze jak maszynka do miesa i tansze od barszczu. jezeli zwieksze powierzchnie filtracyjna to bede miec jeszcze mniejsze skoki po4. ja nie uwazam ze to "jedyne sluszne rozwiazanie", tylko jeszcze raz przypominam ze takie cos istnieje, bo jak czytam jak tu sie meczysz to troche mi smutno, bo rozwiazanie jest tak blisko a jednak tak daleko.

Śledzę Twoje rozwiązanie i wierzę,ze działa bo to przecież stary patent.U mnie był by problem z miejscem bo mam ciasno w sumpie i hałasem zlatującej wody bo akwa mam metr od łóżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, u mnie nie ma halasu zlatujacej wody, a na brak miejsca to juz nic nie poradze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wywaliłbym kulki,które u mnie nie działają to miejsce by się znalazło.Masz gdzieś konkretny opis po Polsku jak założyć taki filtr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar , nie ma mozliwości żeby kulki nie działały , daj systemowi trochę czasu , odłóż testy i cierpliwie czekaj. Jestem przekonany , że i u Ciebie zacznie to funkcjonować.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar mowisz o zerowych poziomach?

Jak masz chwile rospusc jedna kostke tej mrozonki

co karmisz z woda R/O I zmiez ile jest tam PO4.

Sk

Ps kidult zapomnial o tym malym

Konskim zapachu ze skrobera.

:)


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271965 KIDULT :

...

Napisalem lekim.A jak ma baniak

Przy łóżku to troche bedzie nie tak.

Nic przeciwko skoberow nie mam.

Sa z jedym lepszym rozwiazaniem

Na ten PO4.Jedynie czeba miec wieksze

I osobne ponieszczenie dla nich.

Bo siatka,glony I przplyw robi swoje.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271902 Slawekkrzyzanowski :

Inmar mowisz o zerowych poziomach?

Jak masz chwile rospusc jedna kostke tej mrozonki

co karmisz z woda R/O I zmiez ile jest tam PO4.

Sk

Ps kidult zapomnial o tym malym

Konskim zapachu ze skrobera.

:)

Już kiedyś mierzyłem wodę z mrożonki z Katrinexa i z IT,ta druga pokazała więcej fosforanów.Pisałem też,że wydaje mi się mało wiarygodny test bo jak rozpuszczę w całej szklance wody to będzie 1 a jak w dwóch to pokaże 0,5.Jedynie co można potwierdzić to,że na pewno zawierają fosforany,ale przecież prawie każdy te mrożonki stosuje.

Najbardziej teraz stawiam na dołożenie 500ml kulek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodalem 1000ML wczoraj skimer wywalil

Dobre dwa galony.dodalem ten bialy absorber do

PO4 na 600 galonow.wywalilem caly wegiel z filtra

I zastapilem tym do PO4 I reszte dodalem wegiel.

Po dlugim czsie zaczelo sie zbierac wiele badziewia w tym

Filtrze .I moze przesto z Po4 polimery nie dawaly rade.

Pojechalem na calom pare z tym PO4-czas pokaze.

Wedlug produceta powino zejsc do 0.1 jak nic nie pomoze

To bedem probawal ten w plynnie.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawku, ja nie wiem skad u Ciebie informacje o brzydkim zapachu ze scrubbera. u mnie on nie wystepuje. mierzylem wlasnie PO4 u siebie, tylko ze po karmieniu, wynik 0.18mg/l . Nie moge sie doczekac jak zrobie nowy baniak (jakos na poczatku sierpnia) i wpakuje wiekszy scrubber, bo ten co mam jest za maly i przy czyszczeniu co tydzien nie daje rady. Jak sie przyloze i skrobie co 3 dni, to PO4 spada do zera dopiero. Litr kulek (0.5l starych od kwietnia + 0.5 litra nowych od 2 tygodni) belta sie u mnie w filterku i ja nie zaobserwowalem wplywu kulek na PO4. za to nie mam pojecia, jak na samych kulkach i odpieniaczu mozna myslec o redukcji PO4.

z tego co czytalem, jakas Pani doktor opisuje, ze nie ma mozliwosci (nuuka nie zna takiej mozliwosci) aby biologicznie filtrowac PO4. owszem, bakterie przetwarzaja organiczne fosforany na nieorganiczny PO4, a ten mozna usunac z wody tylko przez stracanie (np. kalkwasserem) i odfiltrowanie sedymentow, czyli tego co sie wytraci z wody. wiec nie wiem, co my tu robimy z tymi kulkami, bo chyba wyglada na to, ze jesli to ma dzialac tak jak tu co po niektorzy pisali, to sie nadaje na publikacje w SCIENCE i nagrode Nobla dla tego co wynalazl biopellety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult w moim zbiorniku kulki zbijają PO4 , tylko tyle mogę Tobie powiedzieć :).

Mam nadzieję , że załapię się na jakąś publikację w SCIENE :)

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska ta p. doktor co twierdzi, że biologicznie nie można redukować fosforanów:reading: Strona 28.

Klik

Co prawda dotyczy to ścieków, ale bakterie pożerające PO4 istnieją:)


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o tym pisalem, ze bakterie moga rozkladac i POLIfosforany, czyli zwiazki organiczne fosforu. nigdzie nie ma tam napisane, ze rozkladaja/pochlaniaja ORTOfosforany - czyli nieorganiczny PO4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam wam racje ze kulki nie sa tak dobre na PO4.Jedynie zaznacze ze Mala ilosc Po4 pomagaja wyzucic.U mnie troche inna sytacja.Bo niestety

Skaly troche wiecej dziadostwa wyzocaja Bo byly wsadzone suche bez odpowiedniego przygotowania ich .

Ponoc te nowe sa lepsze I wiecej choduja tych bakteri ktore Lubia Po4.Z tego to zauwazylem jesli jest tenk

Przesycony Po4 trzeba urzyc chemie ktora pomoze go wyciagnac I tz odtracic.

No tak na nawiasie mecze juz bardzo dlugo swuj maly wynalazek I mam nadzieje ze bedom juz niedlugo jakies pozyrywne wyniki.

Co do skroberow wiele ich uzywa w Us.I dokladnie co ONI to twierdza. Kidult Ty masz skrober w calkowitej zamknieciu.Moze dla tego nic nie smierdzi

Jedynie co mnie troche dziwi ze naogol u nas sa one otwarte.Ponoc lepiej dzialaja (tlen co2 wymiana).Wielkosc tez jest wiele inna.I wiadomo roboty przy nich troche wiele. Kidult poczytaj tutaj

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.