Skocz do zawartości
fal

Wyciąganie kolorów korali

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie to trzeba sie zapytać MISTRZA od kolorów Pana K TRYCA


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie.

Można zobaczyć zdjęcia?

Fotek teraz nie mam , ale możesz jaśniej ?

Monti jest blada i zastanawiam się czy to może być brak potasu


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A,myślałam że jest zielona a chcesz żeby była seledynowa:)

Jaki masz zasyp w reaktorze? Dozujesz dodatkowo micro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Debora

Masz na myśli?

Czyli-pastele to-metale ciężkie

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,że chcę żyby była seledynowa :)

W reaktorze mam zasyp 50/50 zasyp koralowy wymieszany z knopem.

Dozuję Jod , fluor , od czasu do czasu żelazo , coral A , CoralB, coralE


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A,myślałam że jest zielona a chcesz żeby była seledynowa:)

Jaki masz zasyp w reaktorze? Dozujesz dodatkowo micro?

Możesz wyjaśnić co ma zasyp w reaktorze do kolorów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema @Fal

Ja bym jeszcze podawał stront

W takich samych ilosciach co fluor


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić co ma zasyp w reaktorze do kolorów ?

zasyp dozuje mikro


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montipory jaśnieją jak jest niskie NO3 ,robią się blade . Niestety w zbiorniku z acroporami montipory będą trochę grymasić. Można ją trochę przyciemnić zwiększoną ilością potasu i żelaza ,ale acropory pójdą w zieleń i potas może je drażnić więc trzeba to zrobić dość delikatnie .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Damian

Może bodajże tak też zrobić:)

Jak sie myle to popraw

Kh na 5.9 - 6.1 i ma pastele :)


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montipory jaśnieją jak jest niskie NO3 ,robią się blade . Niestety w zbiorniku z acroporami montipory będą trochę grymasić. Można ją trochę przyciemnić zwiększoną ilością potasu i żelaza ,ale acropory pójdą w zieleń i potas może je drażnić więc trzeba to zrobić dość delikatnie .

U mnie no3 zerowe , Montipory miażdżą kolorami nawet australijskie sunsety ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poka :)


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie no3 zerowe , Montipory miażdżą kolorami nawet australijskie sunsety ......

gdyby były zerowe to by nie przeżyły, bliskie zeru to tak.Falowi chodzi o mocniejsze kolory, a nie pastele tak to zrozumiałem. Daniel niskie kh faktycznie rozjaśnia montipory,ale Darek raczej nie ma bardzo niskiego.

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie ?

Dlaczego kh rozjasnia tylko Monti dig...

A talerzówek juz niechce rozjaśnić ???

Monti to monti,a tu tak numer z ich strony

I jak sie tu z nimi dogadac w kolorach ?

Moze ktoś coś wie , wyjasnic?

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby były zerowe to by nie przeżyły, bliskie zeru to tak.Falowi chodzi o mocniejsze kolory, a nie pastele tak to zrozumiałem. Daniel niskie kh faktycznie rozjaśnia montipory,ale Darek raczej nie ma bardzo niskiego.

Na chwilę obecną KH - 7,3

Faktycznie chodzi mi o mocniejsze kolory , ale nie chcę zajechać zielenizną w zbiorniku więc ostrożnie będę podawał żelazo i potas.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z postasem tylko ostrożnie i do tego obowiązkowo mierzyć testami.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ostrożne i jakimi wiarygodnymi testami najlepiej mierzyć potas - hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ostrożne i jakimi wiarygodnymi testami najlepiej mierzyć potas - hmm?

"...Biorąc pod uwagę to, że barwniki te występują również u bruzdnic (Dinoflagellata), przedawkowanie potasu może być więc jednym z czynników kontrolujących zakwit dino. Niektóre badania wskazują również, że ekspansja glonów włosowatych może być łatwiejsza przy wyższych poziomach potasu. Brak potasu objawia się wyblakłym kolorem różowym i czerwonym. Może mieć również wpływ na zwolnione przyrosty SPSów. W żadnym wypadku nie należy jednak wyciągać jednoznacznych wniosków, że brak przyrostów = niski poziom jonów potasowych."

"...Natomiast generalnie odradzam suplementację potasu bez regularnych testów. Jak to ktoś powiedział – lepiej trzymać potas dużo za niski, niż niewiele za wysoki."

Zaciągnięte z Reefhub.pl

Co do wiarygodności testów.. wiadomo, że popularne testy domowe trochę przekłamują ( szczególnie po dł€ższym czasie od pierwszego otwarcia).

Super dokładnym zostają badania laboratoryjne wody - było o tym ostatnio na forum.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ostrożne i jakimi wiarygodnymi testami najlepiej mierzyć potas - hmm?

są już na rynku nowe, poprawione testy Saliferta


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są już na rynku nowe, poprawione testy Saliferta

Poprawiona cena :p


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie ?

Dlaczego kh rozjasnia tylko Monti dig...

A talerzówek juz niechce rozjaśnić ???

???


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli czerwona digitata jest krwiście czerwona a talerzówka obok blada, wręcz różowa?(a kupiona była też mocno czerwona).


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...Biorąc pod uwagę to, że barwniki te występują również u bruzdnic (Dinoflagellata), przedawkowanie potasu może być więc jednym z czynników kontrolujących zakwit dino. Niektóre badania wskazują również, że ekspansja glonów włosowatych może być łatwiejsza przy wyższych poziomach potasu. Brak potasu objawia się wyblakłym kolorem różowym i czerwonym. Może mieć również wpływ na zwolnione przyrosty SPSów. W żadnym wypadku nie należy jednak wyciągać jednoznacznych wniosków, że brak przyrostów = niski poziom jonów potasowych."

"...Natomiast generalnie odradzam suplementację potasu bez regularnych testów. Jak to ktoś powiedział – lepiej trzymać potas dużo za niski, niż niewiele za wysoki."

Zaciągnięte z Reefhub.pl

Co do wiarygodności testów.. wiadomo, że popularne testy domowe trochę przekłamują ( szczególnie po dł€ższym czasie od pierwszego otwarcia).

Super dokładnym zostają badania laboratoryjne wody - było o tym ostatnio na forum.

Nie jest tak do końca z tym dino i potasem . Przy bardzo niskich nutrientach,aby wzmocnić kolor montipor zawsze go podnosiłem stopniowo do ok 450ppm i dino nie wychodziło . Niestety nie można w tym zbiorniku mieć poccylipor i stylopor, które są na to wrażliwe. Wbrew pozorom wybarwienie montipor nie jest takie proste jak się przyjęło ,ja osobiście znam bardzo mało dobrze wybarwionych montipor w akwariach (osoby które mnie osobiście znają dokładnie wiedzą o czym piszę ).


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.