Skocz do zawartości
kgb

MIkroklimat morski w domu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Okazało się iż mój synek ma niedobór jodu. Niewielki, ale na tyle niepokojący że endokrynolog zalecił zwiększone dawki tego specyfiku.

Poprzez groty solne lub wyjazd nad morze na 2-3 tygodnie.

Zastanawiam się czy posiadanie w domu akwa z morską wodą nie powinno stworzyć takiego mikroklimatu z jodem w powietrzu ?

Co o tym myślicie ?


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Ale to jeden z chwytów, na jakie można nasze żony nabrać :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobry powód by powiększyć zbiornik o zero na końcu. Wtedy będzie mikroklimat. : )

ps: właśnie też poczułem że mam niedobór jodu.... to się może okazać zaraźliwe


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwiedzmy że zwiększe akwa do 850 litrów. Zwiększy się znacznie parowanie wody. Jod powinien parować również. Może go trochę dolać ? :)


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że trzeba by to sprawdzić, to właśnie jod najszybciej "znika" z wody akwarium i normalnie trzeba go uzupełniać niemal codziennie,a jeśli znika to gdzie ? konsumpcja przez korale ? chyba nie? chemik potrzebny ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mocno bedzie woda parowala to mozna

Sie grzyba na scianach nabawic.Moze

Dzieciaka na mow na morskie jedzenie

Np Labstery ,krewetki itp maja dobra ilosc

naturalnego Jodu.Szczegulnie Labster (rak morski)

Ma dobra ilosc jodu.Troche drogie ale smaczne.

Sk

Ps ale zonce mozna kit wstawic ze wieksze do chodowli

Rakow morskich


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mieli z dzieckiem podobny problem i wysłali dzieciaczka na dwa miechy nad polskie morze. Najpierw pojechała mama, potem zmieniali się z dziadkami. Dziecko od kilku lat odpukać nie choruje. Nie wiadomo czy to przypadek ja swoją córę obowiązkowo raz w roku wysyłam nad morze.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy pamietam zawsze rodzice wysyłali mnie nad morze :) też miałam problemy z tarczycą i brałam kilka lat eutyrox(z tego co pamiętam)... a gdy skonczyłam wiek w którym nie mogli mnie leczyc jako dziecko stwierdzili ze jestem zdrowa :)

oj ta nasza służba zdrowia...

aha słyszałam o lampkach solnych - niektóre podobno są z jodem który uwalnia sie z soli gdy lampka świeci...

Pozdrawiam


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra jak się urodziła lata temu i miała wtedy niecały rok też chorowała i dopiero zalecany przez lekarza wyjazd nad morze załatwił sprawę.Jechali wtedy w lutym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedźcie nad morze, to nie mit, to fakt. Tylko nad morze, a nie do sopotu :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasciwie mieszkam na plazy :) i faktycznie - nikt problemow z tarczyca nie ma :) w sumie jak przez ponad 20 lat mieszkalem w ololicach jeleniej gory to tez nie bylo problemow :) no ale. Trzymajmy sie wersji ze morze dziala :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To i ja coś dorzucę. Otóż żeby miec mikroklimat jodowy trzeba by założyć biotop Morza Barentsa, Ochockiego albo naszego kochanego Bałtyku. Jedyny problem to temp. wody w akwariach tropikalnych oraz temp. otoczenia. Przecież nie od dziś wiadomo, że najwięcej jodu w powietrzu jest nad zimnymi morzami i to w chłodnych miesiącach więc od listopada do marca, kwietnia. W grotach solnych z jodowanym powietrzem, ale oczywiscie tych z prawdziwego zdarzenia nie uraczy się temp. powyżej kilkunastu stopni C - kto był w Wieliczce to wie o czym mówie. A więc mój werdykt to: da się uzyskać mikroklimat jodowany w domu ale bez porządnego klimatyzatora i conajmniej 1000 l bałtyckiego akwarium sie nie obejdzie.

Lampka solna natomiast wg. mnie ma sie do owego mikroklimatu jak wyżej wspomniane pamiątki znad Bałtyku do faktycznej jego fauny i flory :)

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomko ma rację nasze akwa to tylko złudzenie klimatu :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mówią żeby był dobry klimat do "rekreacji" to musi być wilgotno :)


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clappingJak maly pokoik dla baniaka to chyba

Jeszcze lepiej:

Ciasno I wilgotno.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak maly pokoik dla baniaka to chyba

Jeszcze lepiej:

Ciasno I wilgotno.

Sk

No raczej :)


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciasno, wilgotno i ciepło - ja również preferuję taki mikroklimat.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki bo nas panie moderatorki zaczną punktować ale oczywiście jak jest ciasno i wilgotno to większość korali pompuje się na maksa :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271600 AquaManiac :

Ciasno, wilgotno i ciepło - ja również preferuję taki mikroklimat.

Wlasnie oplulem monitor :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu.

wypowiedz Pana Doktora

http://www.roik.pl/moze-masz-niedobor-jodu-w-organizmie/


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271313 kgb :

Witajcie

Okazało się iż mój synek ma niedobór jodu. Niewielki, ale na tyle niepokojący że endokrynolog zalecił zwiększone dawki tego specyfiku.

Poprzez groty solne lub wyjazd nad morze na 2-3 tygodnie.

Zastanawiam się czy posiadanie w domu akwa z morską wodą nie powinno stworzyć takiego mikroklimatu z jodem w powietrzu ?

Co o tym myślicie ?

Jeśli chcesz stworzyć mikroklimat morski w domu to zastosuj do nawilżaczy lub spryskuj mieszkanie Mgiełką solankową. Jest ona bogata w jod.

http://www.teraz-zdrowie.pl/zdrowy-klimat-z-mgielka-solankowa-sila-serca/

To jest chyba najlepszy środek do wytworzenia właśnie takiego klimatu w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.