Skocz do zawartości
konrad183

Plany najmniejszego Pico 10l + 5l panel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

do tej pory zajmowałem się z powodzeniem hodowlą krewetek słodkowodnych.

po przypadkowym odnalezieniu w internecie Thor Amboinensis wprost zakochałem się w tej ślicznotce od pierwszego wejrzenia

Aby wyjaśnić dokładnie założenie istnienia tegoż zbiornika, muszę nadmienić, iż w moim niedalekim sąsiedztwie znajduję się tak dojrzałe i ładne zbiorniki morskie znamienitych userów tegoż forum jakimi są Lukiblack, Mrgarden, oraz Matejoz. Osoby od których będę systematycznie cotygodniowo zamieniał 0,5 litra zupy z chmielu :) na 2 litry kryształowej solanki do podmianki w moim PICO.

Tak Więc zacznijmy od zbiornika akwarium

Długość 35cm

Szerokość 20cm

Wysokość 15cm

Pojemność 10.5 L

ten zbiornik zamieszkiwały do tej pory caridina cf. cantonensis var red gr SS w ilości 5 szt. i wciąż się rozmnażały, niestety upały tego lata unicestwiły obsadę :) RIP, a ja nadkruszyłem likwidując zbiornik delikatnie akwarium na środku, nadkruszenie wyszlifowałem powiększyłem i posłuży mi ono jako przelew

teraz czas na panel znajdujący się za zbiornikiem

Długość 35cm

Szerokość 8cm

Wysokość 15cm

Pojemność 4.2L

a wygląda to wszystko tak

ba17e96a9624248amed.jpg

5bd66731125e77f9med.jpg 8092a3b0620a28bdmed.jpg

planuję skleić oba zbiorniki ze sobą tak jak na fotce,aby woda wylewała się do filtra przez wyszlifowany otwór zabezpieczony grzebieniem, wywiercić dziurę w boku akwarium tak aby woda z filtra wypychana przez powerhead doprowadzona do niej przewodem opłukiwała skałę na środku zbiornika i s powrotem do filtra.

oświetlenie (belka aquaela do nano reef max 2x 11w)

pytanie do was

co wrzucić do filtra aby działał jak najlepiej, przy założeniu, że będą w tym zbiorniku tylko

kilka odmian zoa i jedna sexy schrimp

jakie konstruktywne uwagi poza "za małe" macie co do mojego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

belka nie do reefmaxów tylko do Aquael Nano Reef 30l :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, w panel i do zbiornika zywa skala, do zbiornika zywy piasek (sa male 2Kg opakowania) jako oswietlenie aquasunspot 1 lub 3 W, albo samorobka ledowa, bedzie najlepsza, swietlowki nie potrzebnie beda nagrzewac wode, a to malutki zbiornik

pomysl tez o przykryciu szyba, zeby zminimalizowac parowanie i zainwestuj w automatyczna dolewke, lub wykonaj samodzielnie cos takiego: http://reefchronicle.com/diy-batter-powered-automatic-top-off/ - idealne do Twojej pico rafy

moze udalo by Ci sie zrobic szerszy panel, tak, żeby wladowac jak najwiecej zywej skaly, moze jakas mala komora z ledami na glony? wystarcza tasmy ledowe o barwie 6500 K

pomysl o jakiejs malej kaskadzie na absorbenty i wegiel :)


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[offtopem: miniaturyzacja idzie w tak szybkim tempie, ze wydaje sie jakby zaraz mialo sie pakowac 3 ziarnka piasku i kiełże do breloczka:)]

widzę tutaj pasję:)a dlugie jesienne wieczory służą

co do piasku to są też kilowe paczki do kupienia

co do pompki i starego kabla oby miedź była dobrze zaizolowana dla Twojego i dobra zycia w baniaku (morskie nie znosi CU)

bede z ciekawoscia sledzic Twe dokonania

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thor amboinensis jest krewetka stadna .....


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, czy najmniejsze? Było ostatnio pico z Anglii


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#293483 arrowb :

jako oswietlenie aquasunspot 1 lub 3 W, albo samorobka ledowa, bedzie najlepsza, swietlowki nie potrzebnie beda nagrzewac wode, a to malutki zbiornik

Podobają mi się te lampki, tylko minusem jest fakt, że w ich przypadku nie odpalimy samej aktyniki.


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy projekt , życzę powodzenia.

Pomyśl koniecznie o jakimś chłodzeniu i dolewce (choćby najprostszej z kroplówki).

Krewetki są bardzo wrażliwe na zmiany zasolenia i ręczne dolewanie odparowanej wody mogłoby jej zaszkodzić.

Druga rzecz która mi się nasunęła to otwór pod grzebień , wydaje sie bardzo malutki ,grzebien jeszcze go zmniejszy, ale to musisz sprawdzić przed zalaniem solanką.

Czekam na rozwój wydarzeń i kolejne fotki.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, tylko, że swietlowki musisz wymieniać i się grzeją a ledy raz na 5 lat, i nie nagrzewają sie tak bardzo jak swietlowki. Jesli chodzi o aktynike to coz, wole miec chlodniej w akwarium.

Koszta poczatkowe Ledow beda wieksze, ale szybko okaze sie strzalem w 10. Tym bardziej ze to 10L tylko, swietlowki przytlacza to akwarium, w przypadku ledow bedzie duzo lepiej wygladac.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak nad 10l zaswieci 22W, to woda dosc szybko sie zacznie grzac, i jakies sterowane wiatraki beda konieczne.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#293526 Tester :

Myslisz ze w przyszlym roku nie bedzie upalow???

Tym razem mi nie zagrożą, inwestycja 1000 zł w zakup klimatyzatora w porównaniu do strat spowodowanych w hodowli to niskie koszta, więc teraz upały mogą przychodzić

#293528 szarykruk :

Hm, czy najmniejsze? Było ostatnio pico z Anglii

Wiem ale w Polsce na żadnym forum nie widziałem mniejszego zbiornika, tak więc wnioskuje że moje będzie najmniejsze w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze pojemnosc cieplna takiej kostki bedzie niewielka, i same lampy za bardzo moga podgrzac wode, szybciej niz chlodne powietrze w pomieszczeniu zdola ja schlodzic.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#293514 zegeye :

Thor amboinensis jest krewetka stadna .....

tak jak i inne krewetki, które z powodzeniem hodujecie w swoich zbiornikach pojedynczo

prosiłem o konstruktywne sensowne uwagi

o oświetleniu zadecydowałem, że będą 2 PC 11W na razie bo gdy postawie w przyszłości coś większego to mi się przydadzą a Ledy nie koniecznie

Ledy wyglądały by na pewno estetyczniej ale zbiornik będzie miał pokrywę z wiatrakami więc ciepło nie zaszkodzi i wyglądało będzie także ładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie byl atak z mojej strony. Chodzilo mi raczej o to ze moznaby sie pokusic o kilka w twoim zbiorniku:waving


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do filtracji, czy filtr wypełniony tylko LR wystarczy?? może jakieś algi ?? co o tym sądzicie ?? gdzie i jak mogę umieścić węgiel ( czytałem że przy zoa by się przydał )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wegiel w ponczochę i do panelu , przy małej obsadzie wstrzymalbym sie z algami , bo jeśli będzie mało azotu to algi są zbędne , całą filtrację załatwią bakterie w skale.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czuje się zawiedziona :) , bo myślałam , ze to będzie 1g , czyli ok 4L , a tu az 10L:)

Co do thor abomesis - Powiem Ci szczerze , ze ja się wyleczyłam z wszelakich krewetek ).

Mam 1 thor abonesis w 30 l i notorycznie skacze po koralach , co prowadzi do zamykania się przede wszytkim zoa i gorgonii ( tym beszczelnie wyrywa z polipów mrożonki).Wolę ślimaki .

Myślę jednak , ze każdy musi do tego dojść sam:)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei uwazam ze 22W nad dziesiecioma litrami to o grubo za DUZO. Pierwszy powod to o czym koledzy wspomnieli wczesniej - Temperatura.

Drugi powod to to ze nie uczymasz nic w tym szkielku oprocz grzybkow i zoa a te takiej ilosci swiatla raczej nie polubia.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciąg dalszy projektu,

Akwarium, a właściwie przelew został powiększony, taniej wyszło dokupić szybę niż wiercić otwory w ścianach akwarium.

78a1a7ad1b340968med.jpg

Użyłem grzałki Elite i Filtra Aquael 300l/h, zgodnie z sugestią pewnej osoby, jako że ten filtr ma już swoje lata ustawiłem tak aby filtr nie był w całości zanurzony w wodzie aby miedź z przewodu nie miała prawa dostać się do obiegu.Kierunkiem przepływu i wyrzutu wody steruje płaska końcówka filtrów.

1101755f311da706med.jpg

Zastanawiam się czy takie rozwiązanie wyciszające hlapanie wody przelewanej przez otwór ma sens ??

6ebe6c2140a1858dmed.jpg

Nie jestem przyzwyczajony do takiej wirówki, wrzuciłem trocę mchu i troche podłoża dla krewetek aby sprawdzić jak będzie wirowała woda, na tym filmiku widać wyraźnie, czy to nie za bardzo czasem wiruje??

(nie wiem jak się dodaje filmiki do forum, więc proszę admina, moda o zmianę w moim opisie)

http://www.youtube.com/watch?v=nqmsp25_R2w

zamówione świetlówki

aktynika 11w

http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c=5e00f0a8b5a3&UID_p=1fe23ca5320f&UID=52be4d287436

oraz 10000K daylight 11w

http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c=89ce977ff701&UID_p=1fe23ca5320f&UID=52be4d287436

wraz ze statecznikami i okablowaniem przyszły do mnie dzisiaj więc na dniach powstanie obudowa podwójnie chłodzona z PCV , na razie jest samoróbka ze sklejki. W sobotę jadę na zakupy po żywą skałę i wodę z dojrzałego zbiornika do Matejoza.

w planach osiedleńczych za jakiś czas są

Cryptocentrus cinctus + Alpheus bellulus

oraz moja upragniona Thor amboinensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolej wiecej wody - nie bedzie tak chlupac ;) w/g mnie - swietny projekt choc jak dla mnie skala nie do przyjecia :nono


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to cyrkulacja jest stanowczo za dużą dal bym w to miejsce jakieś maleństwo np aquael nimi czy cos takiego gdzie mozna regulowac dopływ wody pozdrawiam i życzę powodzenia.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przywiozłem wodę wraz z bezcenną wiedzą od Matejoza, z dojrzałego, najpiękniejszego morskiego zbiornika jaki było mi dane oglądać. zbiornika,który powalił mnie prawie na kolana gdy go tylko ujrzałem, nabyłem skale z żyjątkami , które nadają się do mojego pico zbiornika, dokupiłem skały z Aquaela(z kilkoma rurówkami) i całość chwileczkę po zalaniu wygląda następująco:

daf75af1f36eec94med.jpg

0bd3ce1618d78ed6med.jpg

abc780a3e60a9099med.jpg 820da18ac97f30bfmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.