Skocz do zawartości
adamus_23_as

aptasie GIGANTY

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że jestem kolejnym użytkownikiem który wałkuje temat aptasi ale moje akwa w szybkim tempie "zaszyna straszyc..."

od dłuższego czasu nie mogę poradzic sobie z aptasią. jest jesj coraz więcej. niektóre okazy są ogromne. mam 2 wundermani (przynajmniej kupiłem ale nie widziałem już ich z miesiąc. stosowałem chemie ale to walka z wiatrakami.

Pytanie"""Jak się nazywają ryby które jędzą to cholerstwo.???4934-img_1633zm.jpg4934-img_1634zm.jpg4934-img_1640zm.jpg


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300274 adamus_23_as :

Pytanie"""Jak się nazywają ryby które jędzą to cholerstwo.???

Acreichthys Tomentosus


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko musisz pamiętać, ze nie wszystkie egzemplarze jedzą aiptasie, są tez takie, które jej nie tykają, a uwielbiają LPS;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak napisał @Silver200. poza tym myślę, że zoa staną się przysmakiem. Moja zjadła aiptasię, zoa i euphylie.

więcej nie zdążyła, bo dostała nakaz eksmisji :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie argus trzyma kontrole na tymi kwiatuszkami :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno zaryzykuje, wiecie może gdzie ją kupię??


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomentosusu nie rusza dużych sztuk, przynajmnej u mnie, wyjadł tylko te małe. Ale oczywiście próbuj, z tym że ze 2 kup


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300281 Snakecharner :

U mnie argus trzyma kontrole na tymi kwiatuszkami :-)

Czyli jednak został? :). Przestał wyżerać korale, czy przymknąłeś oko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300288 ZenonPL :
#300281 Snakecharner :

U mnie argus trzyma kontrole na tymi kwiatuszkami :-)

Czyli jednak został? :). Przestał wyżerać korale, czy przymknąłeś oko?

Przekonałem go jednak żeby nie ruszał korali :-P

Od naszej rozmowy nie ruszył ani jednego korala , chyba się przestraszył .

Jeszcze raz dzięki za rybkę


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zbiorniku Chelmon wytępił wszystkie aiptasie , rybka rewelacyjna.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snake

Hyhy, a więc jednak nie zszedł na złą drogę :). Fajnie że się przydaje.

Chelmon dobry, pod warunkiem że trafi się taki, który nie padnie, z tego co ludzie piszą to szanse są gdzieś jak 1:5. U siebie właśnie w przeciągu dwóch dni kupiłem chelmona i argusa, argusa za 10zł, a chelmona za wielokrotnie więcej :-), chelmon padł 2 dni później, a argus nie dość, że przestawił się migiem na słoną wodę ( w sklepie pływał w słodkiej), to jeszcze wrąbał całą aiptazję.

Jego jedynym minusem jest to, że z racji kształtu pyszczka nie wyeliminuje jej całkiem, bo nie sięgnie do rozpadlin jak właśnie chelmon czy brzydal, ale kosi równo ze skałą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chelmon to nie jest ryba do akwarium,padnie prędzej czy póżniej


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rybę Acreichthys Tomentosus i też miałem dość spory wysp aiptasi dość dużych słoneczek... Ryba rozprawiła się z nimi w nie całe dwa tygodnie, z dnia na dzień było ich co raz mniej aż w końcu nie ma ni jednej :) I nie zaobserwowałem też aby jadła euphyllie, xenie czy zoa...


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, te duże sztuki to wodą wapienną rozpuść(zapraszam do mnie mam to się podziele), tylko są zasady bezpieczeństwa z tym których przestrzegać trzeba, a małymi się powinni zająć wymienieni wyrzej aiptazjo żercy-ja krewety polecaam

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupłem dzisiaj chelmona, brzydala nie było.

a o co chodzi z tą wodą( może to byc niebezpieczne dla akwa??

0


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no np. trzeba pompy wyłączyć, zabijać max jedną dziennie...ja zeswojej strony po rozpuszczeniu aiptazji zasysam ją do strzykawki razem z wodą wapienną-coby ph nieskakało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam osobiście Chaetodon auriga, u mnie kilkaset sztuk aipasi i to sporej wielkości rybka wykościła w ok miesiąc, teraz zaczęła dobierać się do korali więc wylądowała w sumpie :googleye. Powiem jedno nie znam większego killera na to dziadostwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak na marginesie to czy ty te miski karmisz czyms? no wygladają pierwsza klasa. takie dorodne. ale bez zlosliwosci :googleye


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaetodon auriga,kolejna kupiona rybka do walki z aiptazją:waving myśle że będzie dobrze bo już chwilke po włożeniu do akwa widziałem jak pogryzała jedną z nich... mam nadzieje ze moja sobie korale odpósci


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłes Chelmona to odpuścił bym sobie Aurigę. To za mały zbiornik. Ja trafiłem Chelmona w drugim podejściu:)

W Twoim przypadku nawet jeśli padnie (nie zacznie żerować na mrożonkach) to wcześniej wyżre Ci całą Aiptasię. Jest świetnym doktorem dla skały:)


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Forcipiger flavissimus wyzarl cala aptasje jaka mialem, ale wiem ze zalezy od osobnika jak sie trafi, niektore jedza inne nie.... Poza tym rybka piekna wg mojej skromnej opinii i bez problemowa nie mam z nia zadnych klopotow - no moze tylko tyle ze rurowki poszly wszystkie w ciagu 10 minut ale to jedyne straty...


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie dwie sztuki zobaczyłem pierwszy raz w życiu,pewnie z jakimiś koralami przytargałem.Mam nadzieję,że to nie początek wojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chetonika Aurige i powiem że ładnie wykosił :) Co prawda jest głównym podejrzanym o zeżarcie Caulastrei ale przymknąłem na to oko. Udało mi się wyperswadować mu podjadanie korali i teraz ładnie zdobie akwarium pływając z innymi mieszkańcami.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie naliczyłem 8 szt. aiptasii. Od tygodnia się zbieram do operacji kwas cytrynowy. Ponad miesiąc był spokój. Wszystkie przywleczone z zoa... Ale kwas działa więc będzie ok.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.