Skocz do zawartości
mrozikulus

filtr ro problem z membrana

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji startu nowego baniaka wymienilem ,prefiltry , wegiel i membrane ... no wlasnie membrane wymienilem bo ja zabilem w pospiechu odpalilem filtr nie plukajac wegla i prefiltrow. Dzis tzn wczoraj kupilem w erybce nowa membrane , filtry plukaly sie ze 2 godziny no i przed DI TDS pokazuje mi 300 ! , kranowa niestety u mnie to koszmar okolo 500 . No juz ze 3 razy wyjmowalem i wsadzalem membrane myslac ,ze cos nie tak sie uszczelki ulozyly i d*pa tds pokazuje nadal to samo. (TDS sprawdzany na innej wodzie i jest ok )

Macie jakies pomysly ? Walnieta membrana moze? Czy da sie ja jakos reklamowac ?


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też tak kiepską wodę i nigdy nie płucze węgla i prefiltrów ,membrana ma prawie trzy lata.

Jak szybko leci ro? szybciej niż na starej membranie?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prefiltry zmieniam co 6-9 miesiecy , wklad osmozy co 2 lata.

U mnie czy jest coś nowe czy stare nie widze wiekszej rożnicy w predkosci przeplywu.

Membrana raczej nie walnięta , być może coś zle podlączyleś.Kiedyś nie plukalem prefiltrow i wlaczylem calosc i parametry spadly prawie do 0 wiec norma.Teraz zawsze te 2 wklady przeleje az bedzie klarowna woda i wtedy pod osmoze podpinam.

Watpie abyś zabil osmoze przez brak przepłukania.

Myśle ze jaka by woda nie była to powinna srednia do podobnych wartosci ją oczyscić.

Zobacz czy na koncu tda na tym precie nie masz jakiegoś lajna.Pytanie też jakiego tdsa masz :)

przeczytaj kolejnosc podlączonych filtrów, moze wylot syfu jakoś przypchany jest i ciagnie razem z czysta?

Czesto ludzie maja problemy z podlaczeniem zlożonej osmozy nie 1 raz sie z tym spotykam- szukaj blędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze podlaczone. Przeplyw jest ok. Na starej membranie mimo ze przypchana i ledwo kapie parametry ok a na nowej tds oscyluje w okolicach 300

. Do scieku wali 500, ewidentnie miesza sie woda. Tylko co teraz?


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ostatnio dwukrotnie kupowałem membrany do osmozy tds pokazywał mi 100 bez żywicy.Membrany wyrzuciłem do kosza i zakupiłem nową obecnie tds wskazuje 16.Woda w kranie 300.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku reklamacji membrany producent może ci zarzucić niewłaściwe używanie.Kiedyś reklamowałem uszkodzoną membrane iniestety dystrybutor nie uznał reklamacji twierdząc że filtr był przechowywany bez wody.Membrane którą posiadasz jest ewidentnie uszkodzona nie możesz wlać takiego ścieku do akwarium.Ciekaw jestem czy któryś z forumowiczów miał podobny przypadek z membranami.Membrany które miałem były wyprodukowane przez firmy amerykańskie dwóch różnych firm nie pamiętam nazwy.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nigdy nie płukałem prefiltrów bo nie wiedziałem,że trzeba.Teraz to robię profilaktycznie.Membrana moja ma ponad dwa lata,ale w kranie mam 104 ppm.

Czytałem,że powinna około 5 lat wytrzymać.Może coś z restyktorem masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za offtop ale przerazily mnie :) wasze wartosci ppm przed oczyszczaniem .... u mnie woda w kranie to max 52 na TDS


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mieli jaka wadliwa cala partie. Moze ponadsychane byly czy cos w tym stylu. Membrany i prefiltry chyba najlepiej kupowac w firmach specjalizujacych sie w oczyszczaniu dowy. Roznica w cenie zadna (moze nawet taniej bo mniej posrednikow) a towar caly czas "swiezy".

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na DI uszczelka na obudowie złoża jest dobra bo lubi się "przecinać" i sprawdź też obudowę złoża

miejsce pod uszczelką czy nie jest pęknięte.. ja tak miałem i miałem podobny problem jak Ty... i też nie płuczę pre filtrów i węgla..

Potrzebujesz wody RO... przywieź zbiornik jakiś to Ci "na zbieram".... nie ma problemu...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tez czy membrana ma oba oringi na miejscu, czy nie sa uszkodzone, bo to moze byc powodem ze nie cala woda plyynie przez membrane.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to znaczy ze albo membrana jest walnieta, albo jakas wyjatkowo marnej jakosci. Srednia membrana powinna filtrowac ok 95% zanieczyszczen, a Twoja niecale 90% wyciaga - no chyba ze zanieczyszczenia w Twojej kranowie sa tego typu ze sa slabiej wyciagane przez RO - RO to nie magiczna skrzynka ktora oczyszcza wode, niektore rzeczy wylapuje lepiej, niektore gorzej.

Lepsze membrany oczyszczaja wode nawet z 98-99% zanieczyszczen.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej gęstości masz pre filtry??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#305378 mrozikulus :

zkaupiłem membrane VOLTRON i nigdy wiecej AquaFilter

Voltron bez zajakniecia daje mi 7 na TDS przed DI

W sensie że.... ?? Możesz po Polsku ?? :waving


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie bede zakladal osobnego watku wiec zapytam sie tutaj. Ostatnio okazalo sie ze moja membrana od dluzszego czasu nie dzialala prawidlowo. Na wyjsciu z membrany do zywicy mialem 086. Po zywicy mialem 0 ale zywica oczywiscie szybciej sie zuzywala. Moje pytanie jest nastepujace. Czy w takim przypadku jak membrana jest "walnieta" moze puszczac cos do wody mimo ze po zywicy tds pokazuje 0? Dodam ze z nowa membrana przed zywica mam 009. Pozdrawiam

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"dziura" w membranie albo uszczelka przepuszcza

Stara membrana miala juz ponad 2 lata wiec chyba byl po prostu na nia czas. Ponawiam pytanie.. czy przy "uszkodzonej" badz zuzytej membranie ktora puszcza 086 i pomimo ze po zywicy jest 0 moglo byc cos puszczone do wody?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.