Skocz do zawartości
k0k0z

LED czy HQI - Konkrety warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Same ledy też mogą być. Chodzi bardziej o wzgledy estetyczne. Swiatło z ledów jest ostre nie "rozlewa" sie tak jak HQI czy T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#301990 pikaczu2000 :

Same ledy też mogą być. Chodzi bardziej o wzgledy estetyczne. Swiatło z ledów jest ostre nie "rozlewa" sie tak jak HQI czy T5.

Poprzyglądam się tym LED w sklepie. Mi się zdaje, że i tak mam ciemno w akwarium.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy ile niebieskieogo masz. Jesli duzo to nie wyglada to dla nas ludzi jako duza ilosc swiatla. Tak srednio przyjmuje sie jakies 0,5W na litr z ledow.No ale jesli pod kilkoma ledami np 15w w niewielkiej odleglosci dasz koral typu SPS etc. a zbiornik masz 200l to tak czy inaczje bedzie rosl, choc przelicznik ogolny bedize zanizony. Wszystko zalezy tez od zageszczenia ledow i jaka dana ilosc ledow bedzie oswietlac powierzchnie. Chybjakims lepszym przelicznikiem bylby ilosc energii na powieszchnie nie na litr. Oczywiscie glebokosc zbiornika i wysokosc zawieszenie tez beda mialy istotny wplyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie 120watową LED z eRybki. Wentylatorki słyszalne zdecydowanie ale nie przeszkadza mi to.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co kaman ? Moje programatory czasowe wyłączają lampe a wentylatory nadal działają :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te lampy niestety tak mają(Erybkowe) - jesli to wersja z wyłącnzikami czasowymi.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308688 Przemek :

Bo te lampy niestety tak mają(Erybkowe) - jesli to wersja z wyłącnzikami czasowymi.

pozdrawiam

Przemek

Wyłączniki czasowe mam z OBI, nie są wbudowane do lampy. Nie rozumie, jak programator może pozwolic na przesył zasilania wentylatorom a reszcie lampy nie ? Totalny bezsens...

PS. Wiesz, gdybyś odpowiadał na wiadomości miałbym inną lampe.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajtam, ajtam - dzwońcie a będzie Wam dane :)

A PW na forum - ja sam robię nie raz mijaki w odpisywaniu bo sporo ich dostaję.

No chyba że maila wysłałeś ? To sorki.

A co do programatorów .... może masz jakieś zwalone. Wieszałem takie lampy na programatorach i wszytko było OK.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308727 SkoczekPL :

Ajtam, ajtam - dzwońcie a będzie Wam dane :)

A PW na forum - ja sam robię nie raz mijaki w odpisywaniu bo sporo ich dostaję.

No chyba że maila wysłałeś ? To sorki.

A co do programatorów .... może masz jakieś zwalone. Wieszałem takie lampy na programatorach i wszytko było OK.

Maila również wysyłałem, PW kilkakrotnie.

Na wszystkich trzech podobna sytuacja ! Diody nie świecą ale wentlatorki działają ale muszą byc dwie wtyczki włożone bo gdy jedną wyciągne sie to jest już "off" całkowity. Również gdy tylko do jednego programatora wsadze wtyczke a druga wtyczka jest bezpośrednio do kontaktu to nie działają wentylatorki. Mam programatory z ekranem LCD. Jutro spróbuje na takim co się wciska ząbki... nie ogarniam tego całkowicie ;/ jakaś fizyka wyższa czy co ?

Dodano:

Wysnułem pewną hipoteze której jestem dosyc pewny ale jutrzejszy test ze "zwykłym" programatorem potwierdzi bądź obali te założenia.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czy tutaj czy na AR ktoś miał podobny problem tylko chyba z HQI.....hmm


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomośc na pw dostałem - przepraszam że nie odpisałem od razu - przeczytałem i nie odpisałem. Mea culpa.

Co do maili - nie znalazłem - może siedzi w filtrze.

Co do lampek - odwróć wtyczki o 180 stopni - tzn - jak wkładasz pierwszą i wentyle nie kręcą - to włóż drugą - jak zaczną kręcić - to odwróć ją o 180 stopni(najlepiej gdybyś miał przedłużasz BEZ uziemienia)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.