Skocz do zawartości
Efendi

RED SKIM odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

#303480 to1mas :

i mierzysz te bąbelki nanometrem czy jakimś innym przyrządem ?

...wiesz,ja ich wogole nie mierze i nie mam pojecia kto i jak to robi...musial ktos zrobic wiele experymentow by akrylowa rura stala sie tym czym jest w obecnych czasach...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy w odpieniaczach biorą odpowiednio :

Red Skim 200 - max powietrza 1500 l/h max wody 3000 l/h pobór prądu 35W

Red Skim 250 - max powietrza 2000 l/h max wody 4000 l/h pobór prądu 50W

Red Skim 300 - max powietrza 2500 l/h max wody 5000 l/h pobór prądu 58W

Co do pompy to to samo co montuje Royal w swoich odpieniaczach i pompach obiegowych, ten sam motor ta sam wirnik tylko nakładka pomysłu naszego rodzimego producenta

Sam nie jestem użytkownikiem tego odpieniacza ale w moim "Royalu" zamontowałem tą nakładke igiełkowa, moge tylko napisać tyle że bije na głowe oryginał royala

Powietrza jest o 20-25% więcej niż z oryginalu - zaraz znajdzie się pewno jakiś sprawiedliwy i zapyta czym to zmierzyłem - niestety ale mam profesjonalne rotametry GF a nie zabawkowe mierniki typu Airmeter AM

Do tego stopnia jest większa wydajność iż właśnie sprzedaje swój obecny odpieniacz i robię większy

Bardzo ciężko teraz wyregulować odpieniacz jest zbyt mały do posiadanej pompy

Poniżej real fotki nakładek zastosowanych w Red Skimm

A co do ceny nikt nie zmusza do zakupu tego odpieniacza, kto będzie chciał to kupi kto nie będzie chciał kupi sobie inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303481 Iceberg :
#303480 to1mas :

i mierzysz te bąbelki nanometrem czy jakimś innym przyrządem ?

...wiesz,ja ich wogole nie mierze i nie mam pojecia kto i jak to robi...musial ktos zrobic wiele experymentow by akrylowa rura stala sie tym czym jest w obecnych czasach...Pozdrawiam...

a ja myśle że odpieniacz red skim zasługuje na miano odkrywcy koła dla ludzkości a nie jakiejś rury akrylowej - co to jest ta rura akrylowa ?

Koledzy to już zaczyna robić sie przesada z tym odpieniaczem. Myśle że o to chodziło twórcom tego odpieniacza, jest dyskusja na jego temat i jest reklama.

Reklama czy jest dobra czy jest zła zawsze reklamuje produkt.

Znając życie to wszyscy którzy czytają ten post to siedzą na necie i szukają jakich kolwiek informacji na temat tych odpieniaczy, a wchodząc na strone producenta to automatycznie podbijamy te strony i po kliku miesiącach wpisując słowo ODPIENIACZ do przeglądarki google, na pierwszej pozycji wyswietli nam sie strona producenta odpieniaczy red skim.

Chyle czoła producentom tych odpieniaczy za marketing, osiągneli zamierzony cel. I tak trzymać. Więcej takich firm.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quote

#303481 Iceberg :

Quote

#303480 to1mas :

i mierzysz te bąbelki nanometrem czy jakimś innym przyrządem ?

...wiesz,ja ich wogole nie mierze i nie mam pojecia kto i jak to robi...musial ktos zrobic wiele experymentow by akrylowa rura stala sie tym czym jest w obecnych czasach...Pozdrawiam...

a ja myśle że odpieniacz red skim zasługuje na miano odkrywcy koła dla ludzkości a nie jakiejś rury akrylowej - co to jest ta rura akrylowa ?

...zle mnie zrozumiales To1mas,podalem przyklad rury akrylowej,jako czegos co bez wysilku czlowieka,jego obliczen,experymentow i na pewno jakiegos geniuszu,czy inteligencji technicznej nie stanie sie genialna maszyna...Schodzac na inne tory,podejrzewam ze te inowacyjne nakladki zaraz pojawia sie w sprzedazy...i dobrze...niech kreci sie ten Swiat...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. jest wszystko ok, jest odpieniacz red skim i większość go zachwala, I tu jest pytanie czy ta większość ma ten odpieniacz ? Jak narazie to do testów ten odpieniacz mieli tylko ci najlepsi z nas. A co bedzie jak ten odpieniacz kupi sobie przeciętny morszczak ?

Na tym naszym forum jest tyle różnych postów zasługujących na ważniejsze wypowiedzi niż ten odpieniacz. Ja już zaczynam zastanawiać po co jest to forum ? Nie lepiej jest ratować życie w nowo powstałych solniczkach i odpowiadać lub służyć radą tym malućkim? Czy lepiej jest prowadzić bzdurną dyskusje na temat odpieniacza red skim ? Nawet jeżeli jest on najwspalniajszym, najlepszym i zajeb.....m odpieniaczem to i tak kupi ten odpieniacz zaledwie garstka z nas, bo cena za ten odpieniacz jest nie dostępna dla przeciętnego morszczaka. Koledzy, ci którzy z nas prowadzą 100% rafę, gdzie parametry to jest bajka, to znając życie zerobią sobie odpieniacz DIV dostosowany do swojego zbiornika, i ten odpieniacz bedzie optymalny i najlepszy a nie jakiś red skim za pare klocków.

a tu koledzy przytaczam inną wypowiedź z innego forum gdzie również toczy się zażarta dyskusja nad tym bzdurnym gadżetem za pare klocków.

Lionfish, ale caly ten "system" to rurki do RO, trojniki RO , silnik wolno obrotowy za 30zł i sztyft z grzebieniem - caly wypas 50zł :-) Zrobic ci taki ? :-)

Ale jak to mowi Tomajk wolny kraj wiec jak ktos chce to kupi, tylko ja proponuje aby zrobic cene 15-20K to bedzie odpieniacz. Jak to brzmi ! 5000EUR - nikt tak nie ma... znajda sie glupi i kupia :-)

Dla mnie to wydmuszka - piekne zdjecia z 3D softu a tak naprawde jest to ten sam akryl + pompa i wirnik "magia" bo ma kilka pinow trojkatnych.

Co do merytoryki to ja poprosze ....

To ja poprosze o analize i filmy slowmotion w ktorych udowadnia producnt wyzszosc tego wirnika nad innymi.

Porownanie wydajnosci i skutecznosci w jednym baniaku z BK, BM i grotech ( stojace kolo siebie )

Inaczej bedzie to tylko klepanie jezyka bez sensu, bo ktos wyjal, wydal wlozyl i jest o niebo lepszy - no jasne ze jest skoro wydal 4k.

To jak KZ odpieniacze, wszyscy sikali po nogach, kupowali za chore pieniadze a teraz... wymieniaja :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

No ale zbliza sie gwazdka, czas na glupie zakupy ...

Po prostu nigdy nie zrozumiem "napompowania" tego odlamu akwarystyki. Czy nie lepiej spopularyzowac morszczyzne i zyc z ilosci i popularnosci? A nie pompowac ceny tak aby tworzyc sztucznie pseudo snobistyczne hobby?

I jeszcze jedno Lion, nie mozna oderwac produktu od ceny jezeli go oceniasz. Inaczej tworzysz przeklamany obraz. To ze produkt ma przeskalowana cene w stosunku do zalet i domniemanej tylko wyzszosci nad innymi produktami jest bardzo istotne. Forum to nie folder reklamowy. Tu wlasnie morszczak ma sie dowiedziec ze ... nie warto przeplacac jezeli faktycznie nie warto. Mozna to samo osiagnac tanszym kosztem.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mysle ze jak go kupi przecietny morszczak to kupi po prostu sprzet o ktorego zaletach nie bedzie musial przeczesywac googli po nocach...i masz tez racje ze nie trzeba miec red skima by miec wspanialy zbiornik,ba czasami udaje sie to zupelnie bez odpieniacza,ale w moim przypadku to jakies zboczenie techniczne...o ile sie na tym nie znam o tyle uwielbiam jak cos cieszy oko...a ten skimmer wlasnie to zrobil...ludzie maja rozne zboczenia,np. ogladanie meczow i klocenie sie kto wygra...ja meczy nie ogladam i nie interesuje mnie to kto wygra,gdyz i tak pieniadze z takiej imprezy nie wplyna na moje konto...jak wyzej mowilem ten odpieniacz jest sliczny i estetyczny,czego nie mozna powiedziec o spoconych facetach ,latajacych za JEDNA pilka...kazdy widzi sens i piekno gdzie indziej i inaczej...chwalmy roznorodnosc...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to1mas: ale jesli kogos nie stac, to i tak nie kupi, a ja stac to dlaczego ma nie kupic? Najwyzej jak sie mu nie spodoba, to kupi sobie inny :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg

I to jest piękne, tylko nie zapominajmy o tym co daje nam akwarium morskie.

MateuszD

No ale ja właśnie o tym pisze, że ten odpieniacz bedzie miało tylko i wyłącznie kilkiu z nas, bo reszta ma po prostu za małe rafy by go stosować, I tu takie firmy jak sera przerastają ten odpieniacz i tą firmę

to1mas - edytuj posty a nie piszesz jeden za drugim jak na GG.

Regulamin pkt.6


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thcskiba

Dziekuje:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i z kasaowali mojego posta. tylko nie wiem dla czego ?

Cenzura obowiązuje na tym forum


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303529 to1mas :

no i z kasaowali mojego posta. tylko nie wiem dla czego ?

Cenzura obowiązuje na tym forum

Którego posta ktoś CI skasował ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROŚBA

w tytule pierwszego postu prosiłem użytkowników Red Skim o podzielenie się swoimi uwagami dotyczącymi pracy odpieniacza...więc zwracam się z mała prośbą do osób które nic nie wnoszą do tematu tylko wprowadzają jałową dyskusje o cenie i co można a czego nie polskim producentom urządzeń akwarystycznych o nie nabijanie sobie postów swoimi nic nie wnoszącymi do głównego tematu paplaniem....

dziękuję

Akwarysta


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz posta,prosisz o opinie między innymi o cenie też mówisz "czy warto inwestować w polską myśl techniczną jeśli cena jest zbliżona do sprawdzonego BK" a potem to nazywasz paplaniem??? bo co ? o czym możemy "paplać" jeśli prawie nikt go nie ma? no może o jego kolorze.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... Kolor... Hmmm... Róż to czy buraczek? A może czerwień jaką wdziewa raczek? :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi - nowa nazwa odpieniacza :) ? Czy Ty rozumiesz że on prosił użytkowników ?

Podać ci definicję tego słowa czy sobie poszukasz ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303578 robi :

Zakładasz posta,prosisz o opinie między innymi o cenie też mówisz "czy warto inwestować w polską myśl techniczną jeśli cena jest zbliżona do sprawdzonego BK" a potem to nazywasz paplaniem??? bo co ? o czym możemy "paplać" jeśli prawie nikt go nie ma? no może o jego kolorze.

czy ciężko Tobie odszyfrować słowo użytkowników chyba jaśniej i czytelnie nie można napisać, więc serdecznie Ciebie proszę o nie zaśmiecanie tematu nic nie wnoszącymi do głównego wątku zbędnymi wypowiedziami...

dziękuję


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

byłem dziś w tej firmie, oglądałem ten odpieniacz... mam zawsze sceptyczne podejście do nowych firm, które dają cenę zaporową i do tekstów typu "nie stać cię to nie kupuj"...ale ciekawość wygrała.

Jestem mocno, pozytywnie zaskoczony tym co zobaczyłem... Jako że stawiam nowe akwa, jak skończę urządzać mieszkanie, to już wiem że sobie go kupie na 100%... nie jestem jakiś bogaty czy coś... po prostu wole akwarium od np. ogłupiacza (telewizor)

Sceptykom polecam odwiedziny w tej firmie a nie bicie piany tutaj, bez oglądnięcia choćby jak to działa. Wątpliwości co do jego skuteczności rozwieją się same:)

Jak skończą stronkę na dniach, to ma być promocja na odpieńki -20% do końca roku. Informacja sprawdzona, potwierdzona:)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale pozwole sobie jeszcze na off topa.Obejrzałem jeszcze raz "rysunkową " prezentacje tego cacka i moje odczucie jest mieszane! Na początku pokazu mówią że ma on "otwierany kubeł , specjalne złącze umożliwia szybki i łatwy demontaż kubła zbierającego " - zetknąłem się z wieloma odpieniaczami i wszystkie to miały ,z pewnymi różnicami ale ogólnie ok! potem "regulacja poziomu powietrza"(pokrętło ciut nie komputer):) następne nad czym producent się nie wysilił to regulacja poziomu wody - prościej cię nie da zrobić niż rura na skos ścięta,fakt proste rozwiązanie ale mało zadowalające i nie precyzyjne,potem opis pompy i dyszy "elektroniczna pompa wyposażona w dyszę zasysającą miesza pod ciśnieniem wode i powietrze" tu nic nie powiem, jest ok. ale dalej "unikalna budowa wirnika"tzn co? te kilka trójkątnych igiełek których nie widać na prezentacji ?JAKA INNOWACJA, to ma być unikat? :), unikalną budowe to mają wirniki NP. nowej pompy ATI . Mówcie co chcecie mieszjcie mnie z błotem,to tylko moje uwagi.Kto wie może w przyszłości go kupie ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za taką kasę to do regulacji poziomu wody powinien być zawór bramowy.

W moim odpieniaczu DIY tez mam ta skośną rurą i ciężko dokładnie wyregulować poziom wody.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi z pierwszym masz racje "otwierany kubeł" ten system jest stosowany w wielu odpieniaczach jak np. Deltec

Co do regulacji w wersji Standard masz ściętą rure i tym praktycznie regulujesz wysokość piany dodatkowo możesz wyregulować to ilością zasysanego powietrza ale odpieniacz w wersji Prestiż ma juz regulację teleskopową znaną z odpieniaczy Royala

Co do wirnika unikalna budowa wirnika nie polega na tych trójkątnych igiełkach do których wciąż "pijesz" tylko na rozstawieniu igiełek i odpowiednim ich ukierunkowaniu

Trójkątne igiełki dają tylko dodatkowego kopa

Poniżej masz fotkę typowego wirnika Royala i wirnik z Red Skim'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kilka rodzai wirników do tej pompy i co ciekawe taki układ igieł zawsze dawał słabsze efekty :).

Co się potwierdza bo wydajność powietrza w stosunku do wody RS nie jest powalająca, ale mając do wyboru BK i RS wybrał bym Polaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemon

Pytałeś o mój zbiornik. Wymiary 140x75x60. Po odjęciu szyb pojemność netto to ok 550l + ok 130 l w sumpie. Tak jak wspomniałem zaczął się "kręcić" w sierpniu. Po miesiącu włożyłem resztkę korali i ryb, które ocalały z remontu. Ponieważ pierwsze zwierzęta trafiły do zbiornika jeszcze nie dojrzałego (również nowa skała) od odpeniacza RS200 wiele zależało. Spisał się znakomicie. Tak więc polecam. Na nim można zakończyć poszukiwania dobrego odpieniacza.

Andrzej

Fotka


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kandrek

na dlugo "siada" po karmieniu?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krysiekI

Właśnie sprawdziłem. Górę piany miałem w połowie garnka. Po wsypaniu szczypty ReefPeerls siadł na ok 6 min. Po 10 min poziom piany wrócił do poprzedniej wysokości. Następnie znów piana opadła i dopiero po godzinie zaczyna się podnosić.

Przy okazji następnego karmienia powtórzę ten test.

Andrzej


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a karmiles reef boosterem?

bo moj bk siada na dobre 30 minut po reef booster :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.