Skocz do zawartości
Efendi

RED SKIM odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ dyskusja na temat w/w odpieniacza zeszła na konkurencyjnym forum jak zawsze nie w tą stronę, mam pytanie do użytkowników Red Skim czy mogą się podzielić sie swoimi uwagami i spostrzeżeniami oraz czy warto inwestować w polską myśl techniczną jeśli cena jest zbliżona do sprawdzonego BK...:)


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

próbowałem znaleźć trochę więcej informacji na temat tych odpieniaczy, jak na razie posucha w necie :)

ze strony allegro oraz http://www.aquaspecial.com/ (która jest dopiero w przygotowaniu) nie wiele się dowiedziałem,

moim zdaniem jak na razie specjaliści od marketingu odrobili lekcje na 5+,

jak będzie dalej czas pokaże, może wypowiedzą się osoby które go już użytkują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem krotko panowie kupilem ten sprzet i jest xxxxxxxxx pieni jak szalony


akwa 500 litrow sump okolo 170 100 kg zywej skaly odpieniacz red skim 200 pompa 4500l/g cyrkulacja 2 x koralia 10 tys l/h filtr na fosforany grotech lampa sunpower 6x80 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302483 goral :

powiem krotko panowie kupilem ten sprzet i jest xxxxxxxxx pieni jak szalony

Może zrób filmik i zapodaj ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem wczoraj informacji na temat Red Skima i praktycznie nic nie ma. Rzeczywiscie "marketingowo" pieknie. Pierwsza moja obawa jednak to co n.p. zrobic z zepsuta pompa za 2 lata, jesli ta firma nie bedzie juz istniec? Jest to chyba jakis "custom" wlasnej produkcji. A za takie pieniadze to klient nie powinien zastanawiac sie nad potencjalnym brakiem serwisu. Z tego co rozumiem to Red Skim jest produkowany przez Aquareef. Nigdy nie mialem z nimi do czynienia wiec nie moge nic powiedziec na ich temat - ani zlego ani dobrego. Znajac nasz rynek to zakladam, ze jest pewnie jedna glowna osoba, ktora ten biznes prowadzi (moze Wy wiecie). W przypadku Royal Exculsive, ATI, etc. nie wyobrazam sobie zeby taki biznes sie zamknal gdyby wlasciciel sie rozchorowal, wpadl pod autobus, rozmyslil sie, etc. W przypadku producenta Red Skim po prostu nie mam pojecia.

Sorki za troche "ciezkiego" posta ale akurat takie mialem wczoraj przemyslenia zastanawiajac sie nad bezpieczenstwem wydania 4500-5000pln na odpieniaka. Moze to bedzie przy okazji podpowiedz dla producenta, ze powinien marketingowo rowniez zadbac o te kwestie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprzęt już jest, a strona nie bangla, ani nie bardzo jest się skąd dowiedzieć czegokolwiek o tych odpieniaczach to nie bardzo chyba producent odrobił lekcje marketingowe, ale to chyba jedyny minus. Co do plusów to sądząc po zdjęciach jakością wykonania bije BK na głowę, który dla mnie mimo swych niezaprzeczalnych zalet zawsze pozostanie takim trochę lepszym DIY, takie mam odczucia i tyle. Red skim wygląda jak małe dzieło sztuki (przynajmniej na zdjęciach) i jeśli BK nazwać Mercedesem to Red skim śmiało może sią mianować Maybachem:). Co do samej pracy to nie sądzę żeby ktoś za taką cenę wypuszczał pienidło które nie robi swojej roboty, o to byłbym spokojny, skądinąd informację o jakości pracy usłycszałem z kompetentnych ust, ale może użytkownik sam się ujawni. A co do tego że "polski" MUSI być tańszy niż "niemiecki", to pytam dlaczego? Ja szczerze mówiąc wolałbym zapłacić (gdybym chciał tyle wydać) pięć koła na polski odpieniacz niż na niemiecki:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jestem zachwycony wygladem tego odpieniacza...wizualnie,najpiekniejszy jaki kiedykolwiek widzialem.Nie wiem ile kosztuje ale jestem przekonany ze z tak dopracowanymi szczegolami moze zostac swiatowym hitem...co bym zmienil...?...nazwe...jakos jak go zobaczylem ujrzalem oczyma wyobrazni czerwony szyld "Aqua Ferrari"...jezeli by sie okazalo ze pieni kiepsko w co absolutnie nie wierze to mysle ze warto go kupic za sam wyglad...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bym tego nie ujął:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie - nie wiem czy tylko jak tak mam ale patrząc na ich stronę, to co jest na Allegro oraz w ich pdf mam jakieś dziwne wrażenie, że to nie są zdjęcia tych odpieniaczy a renderingi w wysokiej rozdzielczości. Inna sprawa, że sprzęt wygląd na "full wypas" i czekam z niecierpliwością na jakieś informacje od praktyków na jego temat.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to są renderingi?

Pozdrawaim

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon - " patrząc na ich stronę, to co jest na Allegro oraz w ich pdf mam jakieś dziwne wrażenie, że to nie są zdjęcia tych odpieniaczy a renderingi w wysokiej rozdzielczości." bo tak jest ! w całym tym cacku najważniejsza jest pompa a reszta to pare rur i rurek.Co do ceny to.... robią z nas idiotów, porównajcie go np z TV FULL HD który jest tańszy.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki obrazek z programów do projektowania w 3D jak np 3DStudio Max, Lightwave 3D itp. Pokazuje jak będzie wyglądał przedmiot przed jego fizycznym wyprodukowaniem. Architekci często tego używają do modelowania np. wnętrz.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rendering


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, już kumam, dzięki:) Robi, pompa jest ważna, ale nie najważniejsza, z gównianym body nawet najlepszą pompą nie pojedziesz.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałam ten odpieniacz w akcji. Pieni pięknie, wygląda super i w sumie tyle mogę ocenić. Akwarium które obsługuje jest niesamowite. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz to nie aparat foto , ważne do prawidłowej pracy są wymiary , kształty dobrane do pompy a nie kolorki i precyzja i jakość wykonania.Daj mi pompe i wymiary reszty a sklece go za 10% jego ceny albo jeszcze mniej.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie o tym mówię, ważne są wymiary, kąty, sosunek rury A do rury B, stosunek wydatku pompy do całości itd itp. Więc nie pisz że ważna jest tylko pompa skoro zaraz potem piszesz "daj mi wymiary", skoro to takie proste to opracuj te wymiary...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pewien fachowiec za zmienienie jednej srubki w ukladzie ogrzewczym zazadal 50 dolarow...hmm,chyba sporo jak na jedna srubke...czy byl oszustem zadajac takiej ceny...?...chyba nie bo chociaz srubka kosztowala 10 centow to fachowiec nie podwyzszyl jej ceny,te 49.90 dolara wzial za to,ze wiedzial gdzie ja wkrecic...i to jest chyba normalne...nie uwazam by z nas ktos robil idiotow,sprzedajac odpieniacze za tyle i tyle...zawsze mozna sklecic cos samemu,jezeli nie zgadzamy sie z cena...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ocenić prawidłowo ten odpieniacz to myśle koledzy, że możemy dopiero za jakis czas. Zobaczymy jak sprawuje sie np. po pół roku, jak jest z jego czyszczeniem bo rurek ma dość dużo, jak funkcjonuje pompa, jaki jest jego materiał czy przez częste rozkrecanie sie nie wyrobi i na przykład sie okaże że po pół roku wszystko goni jak psu ja..., jak sie zachowa materiał w styczności z słoną wodą czy z żółknie, jak bedzie z jego cichą pracą gdy pompa pochodzi z rok czasu, jak bedzie z gwarancją uszkodzonych cześci itp. dużo by można zadać pytań. Wygląd tego odpieniacza jest profesjonalny i cena też, ale czy dokładnie o to chodzi w naszych akwariach. Tak samo było z LEDAMI wszyscy sie zachwycali na forach i rozpisywali sie ta temat lap ledowych i co z tego wyszło ? dalej świetlówki i HQI są na pierwszym miejscu.

Dla tego na dobre i prawidłowe oceny myśle że musimy jeszcze poczekać.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Czemu morszczaki nie podjada by oglądnąc na żywo zwłasza z Krakowa ?

Sam jak będe w Krakowie to podjade do tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na Polską myśl techniczną to piękna robota, lecz ceny zdecydowanie jak w Polsce masakra


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , skupiliscie się mocno na cenie , co dziwne nie jest :) , ale jak na moje oko pompa do złudzenia przypomina BK , i jesli tak faktycznie jest , to cena samej pompy około 2 tyś jak nie więcej , materiał na odpieniacz też pewnie troszkę kosztuje , ktos musi przecież to złożyć , zapłacić mu trzeba , do tego ZUS , podatki , koszty stale itd... Zarobić też przecież trzeba , bo nikt za free nie bedzie robił , więc zanim coś napiszecie to pomyślcie , że mając firmę ponosi się spore koszty , o czym większość z Was zapomina , w żaden sposób nie można tego porównywać do DIY


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem go w rękach. Cacko. Na razie są w sprzedaży duże modele i wiele idzie za granicę. Kiedyś pewnie zaczną robić mniejsze. Producent pokazywał mi maszyny na których go wycinają. Samo wycięcie jednego wirnika igłowego, to bodajże 4 godziny.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał jako BetaUser przetestować ten odpieniacz. Czy istnieje taka możliwość ?

Z miłą chęcią zrobię porównanie np: z KZ lub BK, nakręcę filmik i opiszę.

Trzeba to to zobaczyć w akcji, bo zdjęcia to tylko zdjęcia :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.