Skocz do zawartości
Efendi

RED SKIM odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Już wszystko rozumiem w jego cenie ! to dlatego że ma kilka trójkątnych igiełek w wirniku ! tego jeszcze nikt nie robił , dlatego taki drogi !!!:):clowning


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi jakie ty masz ciezkie zycie


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303095 krzysiek l :

robi jakie ty masz ciezkie zycie

Po czym wnosisz ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje chwalicie cudzego nie znacie ! czy jakoś tak :)

To,to może konkurencja dla naszego cacka ? jest w nim coś czego nie ma inny skimmer, zreszto zobaczcie sami.

http://reefbuilders.com/2010/11/29/bot-skimmer-series-planctonite-feature-dynamovortex-recirculation/


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnosze po tym ze sie wiecznie wszystkiego i wszystkich czepiasz.

kup sobie ten telewizor do ceny ktorego porownujesz odpieniacz, włacz film o rafie i bedzie ładnie, bez chorob, plag, zuzycie energii nizsze a i ty bycmoze bedziesz spokojniejszy i zajmiesz sie hodowlą jedwabników


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że gdyby mnie tu nie było to ten post wyglądał by jak wyznania sekty - racja jest tylko jedna .Nikt nie może się sprzeciwić , jak u Kaczyńskiego:clowning


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja jest taka ze piszesz wiecznie nie na temat


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz ostatni proszę nie offtopować, zejść z ceny i gadać na temat.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "zejść z ceny" ? cena dotyczy tego odpieniacza!nawet w pierwszym poście jest o "inwestycji" i "cenie" ! no chyba że "pijesz" do producenta aby zszedł z ceny !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi piję do Ciebie i popieram to co powiedział Krzysiek na temat Twojego pisania.

Czep się konstrukcji (jakiś wad) odpieniacza a nie ceny za jaką jest sprzedawany.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli pierwsze recenzje potwierdzą się w dalszym działaniu to cena jest fajna :) nie wiem czy da się "zejść" niżej... za takiej klasy sprzęt

rynek to zweryfikuje - i tak jak napisałem - na pewno nie polski :) dziwny kraj :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moge mówić o jego wadach kiedy nie wiem jak działa,mam działanie ocenić po obrazkach ? (sztucznych zresztą a nie prawdziwych zdjęciach ) !!!! i widze go na obrazkach !!! główną jego wadą jest CENA.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeździłeś dajmy na to Infinity FX? :)

piękne cacko - pewnie nie miałeś w rękach - ale żeby od razu wyśmiewać bo kosztuje w Polsce 350 tys zł? niech kosztuje - jak kogoś stać to super - będzie zadowolony :)

jak widzimy nie jest to produkt dla Ciebie i po co atakować dla zasady ? lepiej spytaj testujących o zalety? pojedź sprawdź osobiście... albo nie pisz i tyle


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303122 robi :

Jak moge mówić o jego wadach kiedy nie wiem jak działa,mam działanie ocenić po obrazkach ? (sztucznych zresztą a nie prawdziwych zdjęciach ) !!!! i widze go na obrazkach !!! główną jego wadą jest CENA.

ferrari też ma tą wadę a jednak bym kupił jak by mnie było stać.

Jak dla mnie to zapominasz że w tym telewizorze o którym ciągle wspominasz to elektronika to koszt poniżej 50% ceny reszta to koszt software'u - czyli myślenia i tu jest pewnie podobnie, koszt testów też nie jest mały.

Jakoś nikt inny nie wpadł na to by w swoich odpieńkach dawać trójkątne piny, czyli pomysł, do tego testowanie ilości, ułożenia - pewnie było zrobionych kilkadziesiąt różnych wirników (no chyba że mają kogoś kto to umie policzyć - tzn policzyć jak taki wirnik pracuje - pewnie się da tylko obstawiam że godzina pracy takiej osoby podniosła by cenę odpieniacza jeszcze wyżej niż koszty testów).

robi zapominasz że za pomysły tez się płaci, a pomysłów w nim jest kilka naprawdę fajnych.

Teraz najważniejsze to żeby przeprowadzić dobre (niezależne) testy tego odpieniacza. Bez tego ciężko go oceniać.

A miałem się nie odzywać :) bo jestem tu nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mowicie o cenie...przeciez nie pieniadze w zyciu sa najwazniejsze...powiem co o tym mysle,piekny dopieniacz wizualnie,na pewno chodzi super,jest nowoczesny,ma specjalny wirnik,powiedzmy inowacyjny...cena...?...uwazam ze powinien on kosztowac znacznie drozej.Nowoczesny dpieniacz do 3000l za 1000 euro w przyblizeniu to naprawde nie drogo...oczywiscie mowimy o wyzszej polce a ten z takiej chyba jest...Bezsensowne wymagania by Polska robila taniej od innych zachodnich panstw,dlaczego...?...moze jeszcze od Chin ma taniej robic...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiesznie by było jakby igły trójkątne nic nie dawały ale to nie problem wystarczy zrobić taki wirnik z okrągłymi igłami i porównać. A odnośnie kosztu wirnika z okrągłymi i trójkątnymi igłami to jest taka sama , przy dokładnej kalkulacji może +- 2żł. Taki [OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena faktycznie wysoka, jak dla mnie przynajmniej ale jakby tak kosztował z 1,5 kafla mniej to nie zastanawiałbym się dłużej czym prędzej zbierał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303119 SkoczekPL :

Robi piję do Ciebie i popieram to co powiedział Krzysiek na temat Twojego pisania.

Czep się konstrukcji (jakiś wad) odpieniacza a nie ceny za jaką jest sprzedawany.

Skoczek właśnie dlatego wszyscy sie czepiają ceny żeby uzmysłowić producentom żeby sie opamiętali,bo nikt tego nie kupi

co z tego że ładnie wyglada,za 2 tyg.obrosnie glonami i nie bedzie ładny

tylko przez cene każdy z tego kpi


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303293 BartY :

śmiesznie by było jakby igły trójkątne nic nie dawały ale to nie problem wystarczy zrobić taki wirnik z okrągłymi igłami i porównać. A odnośnie kosztu wirnika z okrągłymi i trójkątnymi igłami to jest taka sama , przy dokładnej kalkulacji może +- 2żł. Taki [OT]

Witam

Dla mnie też ta cena to jakiś kosmos, ale akurat z tymi wyliczeniami się nie zgodzę przy produkcji masowej owszem te wirniki będą kosztować tyle samo, ale przy takiej produkcji małoseryjnej te będą sporo droższe ale nawet jeśli o 100 % to i tak nie uzasadnia to takiej ceny.


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Jest to pierwszy odpieniacz, który całkowicie spełnia moje oczekiwania. Jeśli zsumuję ceny tych wszystkich szajsów, które wcześniej kupiłem to jego cena jest adekwatna do jakości. To co do tej pory miałem:

AM / Shorty - ciągle cieknący (zewnętrzny),pienił słabo, tragiczna pompa OR3500

ATI – dość przyzwoity z wyjątkiem notorycznie „wieszających” się pomp

Deltec / TS1060S- szybko się pozbyłem, bardzo głośne 3 pompy, pienił słabo, tragedia przy wyciąganiu z sumpa do czyszczenia

KZ – nieszczelna komora, wypadająca pompa, po kilku czyszczeniach zniszczył się gwint dyszy

RS – pracuje od kilu miesięcy bez najmniejszych problemów, pieni doskonale (przez to trzeba często myć garnek), cichy i bardzo wydajny. Łatwy w ustawieniu. Po prostu jak na razie ideał.

Cena nie jest niska, ale to hobby generalnie nie jest tanie. Przeszło mi przez ręce sporo tandety i niestety na końcu zawsze musiałem kupować wyposażenie porządne.

Dlaczego np. nikt się nie czepia odpieniaczy KZ, które są moim zdaniem zupełnie tandetne i nie warte 3000 zł. Bo niemieckie a nie polskie?

Andrzej

PS. Wypowiadam się tylko o tym co miałem, a nie widziałem tylko na zdjęciach.


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kandrek i o właśnie takie wypowiedzi chodzi! Bravo. W końcu wypowiedział się praktyk a nie teoretyk-maruda.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303383 boro75 :

Jak dla mnie też ta cena to jakiś kosmos, ale akurat z tymi wyliczeniami się nie zgodzę przy produkcji masowej owszem te wirniki będą kosztować tyle samo, ale przy takiej produkcji małoseryjnej te będą sporo droższe ale nawet jeśli o 100 % to i tak nie uzasadnia to takiej ceny.

gdzie tam, usługa na ploterze rozliczna jest najczęściej jak jako roboczo/godzina a różnica w czasie wycięcia igły okrągłej a trójkątnej jest prawie identyczna ( sam nie wiem które wycinały by się krócej:) ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nadal produkcja małoseryjna porównywałem raczej do wtryskiwania


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim zdaniem cena tego urządzenia jest bardzo dobrze przemyślana i odpowiednia. Produkt ten jest bardzo dobrze wykonany (widziałem na własne oczy jego produkcję oraz sam produkt zarówno na półce i w akcji) oraz innowacyjny. Cena mimo że odpieniek może spokojnie konkurować z odpieniaczami droższymi jest niższa i jest to konieczność. Rynek jest zdominowany przez produkty różnej jakości i to urządzenie należało jakoś do niego dostosować pod względem ceny. Wyobraźmy sobie że cena tego produktu jest niższa powiedzmy o połowę. Produkty konkurencji nie utrzymały by się na takim rynku a i ten odpieniacz by miał problemy z zaistnieniem na nim. Marka taka ja Royal exlusive jest na rynku od dłuższego czasu i jak ktoś by chciał kupić ekskluzywny produkt to red skim by nim nie był mimo jego zalet, natomiast chcąc kupić tani odpieniacz to właśnie red skim by taki był a AM i inne by przestały istnieć. Zastanówmy się czy marka Mercedes była by postrzegana jako marka ekskluzywna gdyby ceny były o połowę niższe. W latach osiemdziesiątych jak lexus wyprodukował Ls który miał być bezpośrednim konkurentem dla mercedesa niemiecka marka zareagowała podniesieniem cen by jeszcze bardziej podkreślić swoją wartość i umocnić swoją pozycję na rynku. Prawa rynku są niezmienne i nowy producent nie jest w stanie konkurować z liderami rynku podobnym produktem dlatego musi być stworzyć nową kategorię by w niej zostać liderem.

Dobra ale koniec z tym marketingowym bełkotem, moim zdanie wątek ten powinien się tyczyć właściwości odpieniacz a nie poruszać sprawę kampanii promocyjnej tej marki której cena jest nieodłącznym elementem.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu producent popełnił błąd i podał rzeczywiste dane o wielkości akwarium do jakiego pasuje dany model a nie tak jak inni producenci zawyrzone dane. Gdyby do np. RED SKIM 200 podał od 1500 - 2000L to pewnie nie byłoby takiej dyskusji nad ceną a pozniej kupujący i tak wstawili by go do maks 1200L pamietajac że producenci oszukują.

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.