Skocz do zawartości
Efendi

RED SKIM odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

ciezko porownac te dwa odpieniacze bo to inna wydajnosc inna moc. raczej bym go porownywal z BK i powiem ze nie odstaje a do tego jest tanszy. z ati bm 250 bylem generalnie zadowolony ale zrobil sie za maly, na swoje 600 litrow mam okolo 30 ryb w tym 5 sporych pokolcow.

PS. ati bede wkrotce sprzedawal :waving


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do piany to co oznacza stwierdzenie ta sama piana:P jedni maja bardziej na sucho inni na mokro... moim zdaniem te dwa odpieniacze sa porownywalne :waving

PS.

pieni bardzo dobrze


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#315930 Tofik :

a jak oceniasz pianę względem innych odpieniaczy? Są jakieś znaczące różnice?

Widzę w sopce że ATI bm250 masz lub miałeś.

tutaj na filmiku masz BM250 w tym samym akwarium, kubek nieczyszczony z tego co pamiętam ze 4 dni...

kultura i stabilność pracy, łatwość regulacji i czyszczenia stoi zdecydowanie za RS

o reszcie się póki co się nie wypowiadam (mam go ze dwa tygodnie)


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ten tego. UP :clowning

Bardzo proszę posiadaczy RS i jakieś opinie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako Krakus powiem, że to przepotwór i Ci co mają duże baniaki, u których byłem i używają odpieniaczy redskim mowią, że lepszego wczesniej nie mieli.

Także komu kasa zalega w lodówce...

Czy to reklama z mojej strony? Bynajmniej. No chyba, że wyjdzie kiedys seria folkswagen czyli dla każdego :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory nie zabieralem glosu w tym temacie,ale dzisaj po raz kolejny obejrzalem filmiki i powiem ze reklama niezla, :thumbsup: zwlaszcza ze jest lepszy niz BK,ale to juz przesada ze stary dobry BK to dziadek,nie lubie jak z ludzi robi sie baranow :rant:

czym sie rozni RS od BK

korpus i stozek ten sam nawet budowa sita i wlot z pompy ten sam

zmieniono pare tylko pier**l jak mocowanie kubka i regulacja powietrza

filmik RS300 bardzo porywajacy od startu ubil taka piane ze HO HO :rofl: HO

tak to tylko na reklamie wyglada,zastanawialem ile poszlo plynu do mycia naczyn 2 nakretki pewnie byly w sam raz,

nie zebym krytykowal co polskie,ale wkurzylem sie jak ktos mowi ze BK to FE a RS bije na glowe,takie durnoty to malym dzieciom,za 3 lata bym w to uwierzyl

produtk nowy nie sprawdzony a robi sie wielki cudo z RS :no

NO TROCHE MNIE PONIOSLO :lol:


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie Cie poniosło... sugeruje zobaczyć ten odpieniacz w akcji i porównać do BK, ale dopiero wtedy gdy BK zobaczysz w akcji.

Czym sie różni --> proponuje zerknąć na stronę producenta i poczytać, wszystko jest tam ładnie opisane. Znowu sie zaczyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem rs nie sa na pompach rd?


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie Cie poniosło... sugeruje zobaczyć ten odpieniacz w akcji i porównać do BK, ale dopiero wtedy gdy BK zobaczysz w akcji.

Czym sie różni --> proponuje zerknąć na stronę producenta i poczytać, wszystko jest tam ładnie opisane. Znowu sie zaczyna...

A tak do twojej wiadomosci to nie musze porOwnywac i ogladac BK zerknij w moja stopke to bedziesz wiedzial jaki uzywam odpieniacz :harhar:


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem rs nie sa na pompach rd?

Pompy w odpieniaczach biorą odpowiednio :

Red Skim 200 - max powietrza 1500 l/h max wody 3000 l/h pobór prądu 35W

Red Skim 250 - max powietrza 2000 l/h max wody 4000 l/h pobór prądu 50W

Red Skim 300 - max powietrza 2500 l/h max wody 5000 l/h pobór prądu 58W

Co do pompy to to samo co montuje Royal w swoich odpieniaczach i pompach obiegowych, ten sam motor ta sam wirnik tylko nakładka pomysłu naszego rodzimego producenta

Sam nie jestem użytkownikiem tego odpieniacza ale w moim "Royalu" zamontowałem tą nakładke igiełkowa, moge tylko napisać tyle że bije na głowe oryginał royala

Powietrza jest o 20-25% więcej niż z oryginalu - zaraz znajdzie się pewno jakiś sprawiedliwy i zapyta czym to zmierzyłem - niestety ale mam profesjonalne rotametry GF a nie zabawkowe mierniki typu Airmeter AM

Do tego stopnia jest większa wydajność iż właśnie sprzedaje swój obecny odpieniacz i robię większy

Bardzo ciężko teraz wyregulować odpieniacz jest zbyt mały do posiadanej pompy

Poniżej real fotki nakładek zastosowanych w Red Skimm

A co do ceny nikt nie zmusza do zakupu tego odpieniacza, kto będzie chciał to kupi kto nie będzie chciał kupi sobie inny


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznając BK jako Mercedesa wśród odpieniaczy, Red Skim to takie AMG...

Nikt tu nie pisze ze BK to słaby odpieniacz.

skoro tak piszesz to ile czasu uzywales BK a ile czasu uzywales RS

JESLI NIE TO PO CO PISZESZ BZDETY JAK NIE MIALES CHOC JEDNEGO


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc takim tokiem rozumowania trzeba wszystkiego używać 50 lat żeby napisac opinię ?

Niestety, ale ja podziękuję.

Miałem i mam do czynienia z jednym i z drugim regularnie.

Ja nie wiem co sie kolega tak spina w piękny sobotni wieczór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc takim tokiem rozumowania trzeba wszystkiego używać 50 lat żeby napisac opinię ?

Niestety, ale ja podziękuję.

Miałem i mam do czynienia z jednym i z drugim regularnie.

Ja nie wiem co sie kolega tak spina w piękny sobotni wieczór...

ja sie nie spinam,teraz pije piwko i jest okey :lol:

w glowie nowy projekcik

200'100'70 wiec rozgladam sie za sprzetem,ale juz chyba zostane przy zakupie wiekszego BK


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitek, Ty lubisz byc kontrowersyjny. I tak juz chyba zostanie. Na swoj sposob to szanuje. Mam nadzieje, że na zywo nie jestes takim kosiarzem :) Jedz sobie na BK jak tam chcesz. Dla mnie to postawa tzw. betonu. Też jestem konserwatywny często. Chyba musisz jednak wpaść do Polski i zobaczyć ten cholernie drogi i cholernie dobry sprzęt na zywo. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viciu, nie KRZYCZ! A tak w temacie to widziałem i jednego i drugiego tzn BK i RS, pierwsze spostrzeżenia - RS o niebo lepiej wykonany, przepaść moim zdaniem, inna era, niemniej to co nie do końca leży mi w BK, w RS również mi nie leży :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie omieszkam w niedlugim czasie obejrzec RS,co do przyjazdu do polski to chyba juz czas,zaraz bedzie 5 lat jak nie bylem w polsce :sleeping:

Viciu, nie KRZYCZ! A tak w temacie to widziałem i jednego i drugiego tzn BK i RS, pierwsze spostrzeżenia - RS o niebo lepiej wykonany, przepaść moim zdaniem, inna era, niemniej to co nie do końca leży mi w BK, w RS również mi nie leży :)

Pozdrawiam

seb

seb ty zawsze wiesz kiedy czlowieka pocieszyc

mnie nie chodzilo zeby zrobic krytyke dla RS ale jak mozna pisac ze cudownie dziala ,chwalic,reklamowac cud techniki,kiedy nie ma wogole wynikow,prosze mi pokazac zbiornik kiedy RS obslogiwal rok w akwa,nie ma takiego

Edytowane przez nika
pkt. 6 i 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesooo, nieważne, jak może być roczny zbiornik skoro RS jest młodszy? Chodzi o pierwsze wrażenia, a te są pozytywne, serio, ja nie uzywam ani jednego, ani drugiego, ale widziałem oba, jak dla mnie to przy RS, BK wygląda jak DIY, tyle ze z dobrych materiałów, z bardzo dobrych bym powiedział, jest jak ruski czołg - prosty w budowie i nie do za.ebania! :thumbsup: A RS jest jak Ferrari - piękny i zap.erdala! :thumbsup:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo to ferrari bardzo sie psuja :crybaby: co nieco sie wie :smoke:

no to zrobiles mi seb apetyt zeby ten cud techniki zobaczyl,polizal,i sprawdzil jak sie sprawuje w zyciu i na codzien :ice:


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewnie że sie psuje, jak Fiat mniej więcej, albo Alfa, tyle że nie o to chodzi, ludzie nie za to je kochają :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.