Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pod wrażeniem!


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak dlugosc sie liczy:D Bedzie piekne akwarium


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą górę na środku pociągnąłby jeszcze do góry powiększy to optycznie zbiornik, ale i tak jest bosko! Tak jak pisze prezes Dyzma będzie piękne szkiełko! Trzymam kciuki :clowning


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba szczere gratulacje za wytrwałość i upór , baniak robi wrażenie na fotach więc w realu pewnie kopara opada. Umwię się kiedyś z Darkiem jak będzie do Ciebie jechał i się wpraszam :clowning


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda.

Dalsze efekty zapewne będą oszołamiać Wszystkich i to przez dłuuugi czas :clowning

Wielki szacunek za upór w dążeniu do celu.

Pozostaje tylko życzyć powodzenia w prowadzeniu tego domowego słonego basenu :(


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrozikulus: Darek juz ma dojazd dobrze opanowany wiec zabieraj sie z nim i przyjezdzaj.

@Mr. Garden & MiQ: celowo nie ukladalem zadnych skal powyzej ok. 40cm od dna zeby korale mialy duzo miejsca. Wieze same wyrosna :clowning

Przy okazji fotka juz z piaskiem. Uzylem piasku Blau Terra Marina (60kg). Dosyc szybko woda sie wyklarowala i pompy nim za bardzo nie mieszaja wiec jest ok.

Fotki jeszcze slabo mi wychodza. Musze pobawic sie ustawieniami w aparacie - bedzie na to teraz troche czasu podczas dojrzewania.

Apropos dojrzewania. Czy ma ktos jakies porady/sugestie na nastepne 4-6 tygodni? Na razie chodzi odpieniacz, wegiel w FR509 i dozuje Bio Digest. Pozniej zbadam parametry wody ale przed przerzuceniem skaly do akwa w sumpie i przechowalni skaly mialem juz od dluzszego czasu NH4 i NO2 na niewykrywalnym poziomie. W planach jest dolanie troche wody z dojrzalego baniaka i zaszczepienie piasku. Czy cos jeszcze byscie zalecili poza duza doza cierpliwosci?

piasek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubasss klasssaaaa!!!!!! :clowning


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Pieknie to wyglada...wpadlo w me oko te oswietlenie,wyglada prawie jak punktowe.Z lewej strony wyraznie widac jasna smuge.Wnioskuje ze prawa strona ma wiecej Kelvin'ow.Ostatnio gra swiatel staje sie moja obsesja a rownomiernie oswietlone zbiorniki jakos mnie sie przejadly...Jezeli bylo by to moje akwarium zrobilbym kolumne ze skal (solidna) z lewej strony,gdzie bylo by najwiecej oswietlenia w srodku dalbym ten kolor ktory masz z prawej i sciemnilbym go do granatu i czerni na koncu prawej...inaczej mowiac zamienilbym prawa strone ze srodkiem i niedoswietlil z 10cm na koncu prawej...Majac takie wielkie akwarium mozna cos konkretnego zrobic...Zrobiles kawal dobrej roboty...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba po wsypaniu piasku wszytko wyglada zupelnie inaczej. Fantastycznie, ale wazelina nie jest dobra:D

Edytuj swojego pierwszego posta i napisz jaki w koncu efekt koncowy czyli wymiar sprzet i dlaczego.

Przy takiej dlugoaci trzy bryly ze skaly pasuje najbardziej. Ale na prosbe prezesa Dyzmay prosze porawic:) Czyli trzy bryly niesymetrycznie roznej wielkosci.

ps. a tak naprwde to jak Ci sie podoba


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wczesniej, oswietlenie jest tymczasowe do przyszlego tygodnie. Dzieki uprzejmosci jednego z tutejszych morszczakow wisza teraz 2 mini lumenrac'i zeby bylo cokolwiek widac. W lewym jest juz troche zasluzony Aqua Connect 14000Plus 250W a w prawym Reeflux 12000K 400W. Na srodku stara belka T5 2x39W.

Jak bedzie juz stelaz, klosze, zarniki i T5ki to zacznie sie zabawa z oswietleniem :clowning

@Prezes Dyzma: Podoba mi sie. :( Mialem bardzo konkretna wizje i w ciagu 2 godzin wszystko ulozylem. Mialem przed soba 3-4 zdjecia moich ulubionych akwariow na ktorych sie wzorowalem. Jak jest wazelina to przyznam sie, ze Krisa_77 bylo jednym z nich a reszta z zagramanicy. Pozniej poprawilem 2-3 skalki bo z kanapy slabiej wygladaly. Stwierdzilem, ze jak juz jest dobrze to sie wiecej nie dotykam bo tylko spier..... kilka godzin pozniej podlubalem troche przy wyspie po lewej stronie i oczywiscie sie rozjechalo. Kolejne 4 godziny ukladalem ja jeszcze raz... :banghead

PS: Porobilem testy.

NO2: 0.0

NO3: 5

KH: 9.8

PO4: 0.00, 0.01 (2 razy)

Zasolenie: 1.025

Ca: 400

Mg: 1230

Ciekawe czy bedzie jakikolwiek cykl po tym jak tak dlugo tak skala juz u mnie byla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten pierwszy miesiac wlozylbym adsorber Si. Po co przezywac te brazowa faze...?:clowning


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w "egiptowie" takich plaż nie mają - istne malediwy!

że tak zapytam z innej beczki - zaryzykujesz może z ukwiałem ? :clowning

zawsze sobie wyobrażałem, że jak będę miał długie/duże akwarium to zbuduję mu odizolowaną wysepkę i będę stał i obserwował czy nie przechodzi intruz na inne :( jestem ciekaw jak szybko taka bestia potrafi przejść dajmy z 30-40 cm? :(


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#330947 Kris_77 :

że tak zapytam z innej beczki - zaryzykujesz może z ukwiałem ? :clowning

zawsze sobie wyobrażałem, że jak będę miał długie/duże akwarium to zbuduję mu odizolowaną wysepkę i będę stał i obserwował czy nie przechodzi intruz na inne :( jestem ciekaw jak szybko taka bestia potrafi przejść dajmy z 30-40 cm? :(

Zdecydowanie tak. Chcialbym krwisto czerwonego Entacmaea quadricolor wlasnie na tej wysepce utrzymac. Zobaczymy czy bedzie chcial tam zostac. Ale to jeszcze pewnie z 2-3 miesiace minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Jestesmy jednak w miare uzaleznieni od naszych sklepow i kolegow jesli chodzi o zycie a takie okazy chyba sie raczej nie trafiaja. Czy jest inaczej n.p. w Niemczech? Myslicie, ze warto byloby zrobic wycieczke do sasiadow po ciekawsze zyjatka?

W sumie to pytanie do kolegow zagranica. Jak porownujecie zaopatrzenie sklepow w porownaniu do Polskich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie dość sporo można sprowadzić na zamówienie - kwestia ceny :clowning

ale osobiście jakbym miał okazję to jasne, ze bym podjechał - choć nie sądzę, żeby okazy w Niemczech były jakoś tanie :(

tyle, że wybierasz osobiście...

ale własnie jak mogę coś poradzić to to, żebyś z głową zasiedlał - nie nawrzucać czegoś co za chwilę będziesz chciał wymienić a czasem nie ma jak :( zarówno ryby jak i korale ...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie petarda:clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz :kapelusz :kapelusz

Co do zaopatrzenia w zwierzaki, to różnica jest kolosalna - choć może w Wawie nieco mniejsza. Na pewno warto podjechać do Niemiec na jakieś hurtowe zakupy - szczególnie że zasiedlenie takiego litrażu daje duże pole do popisu. Poza tym z moich doświadczeń wynika, że zwierzaki ze sklepów niemieckich są nie tylko większe i ładniejsze od dostępnych u nas, ale i o wiele zdrowsze i bardziej żywotne.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Kubaaas,ja skusilbym sie na Twoim miejscu na Belgie,potezny sklep z ogromnym wyborem,do tego tanio,jest on zaraz przygranicy francuskiej...podejrzewam ze w jeden dzien go nie oblecisz http://www.poisson-or.com/ W Niemczech proponuje http://www.shop-meeresaquaristik.de/index.php?language=en ,bardzo mila obsluga i mowia po angielsku,warto zadzwonic najpierw by trafic na dostawe albo zamowic przed przyjazdem...We Frankfurcie nad Menem za moich czasow byl swietny sklep kolo dworca glownego w samym srodku dzielnicy rozkoszy...ale to byly lata temu i nie wiem czy jeszcze istnieje...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki za info. Jak zblizy sie termin zasiedlania to moze sie jakas wycieczke zorganizuje. W miedzyczasie w baniaku strzelanie :clowning druga pistoletowka odezwala sie. Kazda skale dokladnie przejzalem. 2 krabiska dolaczyly do Sida w sumpie ale skubana przedostala sie. Wyglada na to, ze zostanie. Tak widoczenie mialo byc. :(

@Iceberg: Poisson d'Or... ilosc odmian zycia w ofercie powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.