Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie to te o ktorych mowilem bardzo dobre.

Szkoda ze klosze zamowiles z UK a mozesz powiedziec dokladnie skad z UK jakies www

W PL ma je thc-skiba i chyba dalej ma no ale jak dlamnie bedzie daleko a z UK mam moment

w US wszyscy je teraz maja tanie 120$ a bardzo dobre

dzieki pozdrawiam


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupiłes same odblysniki ? razem z trzonkiem E40 ? czy pelna lampy z obudowa ?


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia z balastami mnie ubawiła jakbym skonsumował efekt ich "przeznaczenia" wg sklepu :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAY 1:

No i stalo sie. Po 3 miesiacach pracy uznaje dzisiaj jako "Dzien 1" tego akwarium.

Na razie jeszcze na pozyczonych lampach - za tydzien powinno wisiec docelowe oswietlenie.

Bardzo bardzo dziekuje "ojcom chrzestnym" za cala pomoc przy planowaniu i uruchamianiu systemu! Szczerze mowiac, wszystko dziala bez zarzutu. Na prawde nic bym na tym etapie nie zmienil. Mimo +/- 16,000l/h na splywie, slysze tylko Reefmaxa. :(

Ponizej seria fotek z moich wypocin aquascaping'owych. Wszelkie komentarze mile widziane ale z gory zaznaczam, ze mi sie podoba i nic nie zmieniam :clowning.

DSC_0248-Copy.jpg

DSC_0255-Copy.jpg

DSC_0256-Copy.jpg

DSC_0258-Copy.jpg

DSC_0260-Copy.jpg

DSC_0263-Copy.jpg

DSC_0265-Copy.jpg

DSC_0267-Copy.jpg

DSC_0254-Copy.jpg

DSC_0281-Copy.jpg

DSC_0282-Copy.jpg

DSC_0269-Copy.jpg

DSC_0287-Copy.jpg

DSC_0252-Copy.jpg

Jak widac zrezygnowalem z kratki. Wszystko ulozylo sie bardzo stabilnie wiec obylo sie rowniez bez klejenia.

Skala przez dlugi czas u mnie lezala i sie czyscila/odgazowywala - ponad polowa przez kilka miesiecy - wiec nie wydaje juz zadnego syfu. W zwiazku z tym dzisiaj wieczorem dodaje juz piasek.

Pozostalo oswietlenie do skonczenia, obudowa i jak wszystko dobrze pojdzie to za 4-6 tygodni pojawi sie pierwsze zycie. Dojrzewanie powinno przejsc dosyc lagodne ale zobaczymy.

Jeszcze raz wielkie podziekowanie dla Roberta K i Darka30B za mega pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na panie kubass KLASA.. naprawdę mi się podoba... wygląda mega naturalnie i o to chodzi bez żadnych mostków,drzewek i takich tam.... Jak dla mnie bomba pozdrawiam.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clowning Brawo. Pięknie wygląda ta skała. Niczego nie zmieniaj :(

EDIT: Hyhyh, teraz przyjrzałem się fotkom i "oryginalnemu" zastosowaniu Lumateków :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

:clowning:kapelusz

w ułożeniu skały wyczuwam moczenie rąk @roberta :(

super baniaczek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#330631 AnT :

:clowning:kapelusz

w ułożeniu skały wyczuwam moczenie rąk @roberta :(

super baniaczek :(

Nie umoczyłem nawet palca, skale ułozyl Kuba jak walczył z nudą.

Na zywo ułozenie skały wyglada super, miejsca na korale w brud a i ryby beda miały gdzie pływać.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wyszło!

Brawo za uporczywe dążenie do celu! przyznam szczerze, że nie do końca wierzyłam w realizację projektu.

Myliłam się CAŁKOWICIE, co z przyjemnością "odszczekuję" :(

Kuba, skały jest w sam raz i ułożona jest IDEALNIE! zastanawiam się czy jeszcze coś zmieścisz :clowning


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

czytam ten wątek z zapartym tchem i chylę czoła zbiornik naprawdę super!!!! nie mogę się doczekać aż jakieś życie się pojawi :clowning

życzę sukcesów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff.... piach wsypany. 15 workow. Jak sie woda wyklaruje to puszcze fote.

Dzieki wszystkim za mile slowa. Postaram sie aby dalej wszystko ladnie sie ukladalo.

@Nika: mialem momenty watpliwosci ale szczerze mowiac duzo mi dalo forum i wsparcie kolegow. Skalki jeszcze troche upchne w sumpie :(

@MiQ: grzalka byla tam bo mialem odlaczony obieg akwa/sump jak ukladalem skale. Nie bedzie tam docelowo :(

PS: @Robert: przyznaj sie, ze paluszki dzisiaj zamoczyles :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam ile skały jest w baniaku, bo wizualnie wygląda na bardzo mało.

Jest bardzo przestrzennie i może stąd takie wrażenie.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedziec ile jest dokladnie skaly bo zbieralem ja przez kilka miesiecy a duza czesc bralem doslownie prosto z frachtu wiec byla lzejsza (nie nasaczona). Do tego sama w sobie jest bardzo lekka i porowata. Na oko jest teraz okolo 120-140kg w akwa i z 40kg w sumpie. Dojdzie jeszcze z 20-30kg do sumpa. Mam tam specjalnie zrobiona przegrode (245x25cm) i podstawki pod skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaas to ze sie sprzedawca zdziwil powinno dac Ci do myslenia, poniewaz te balasty daja za malo amperow, zeby pod nie podpinac lampy typu HQI. Porownaj instrukcje uzytkownaia zarnikow z instrukcja balastu. to co jest interesujace to "current amp", na balascie musi byc minimum tyle ile jest na zarnikach. a z tego co mi wiadomo lumateki daja 1.8 ampera (http://www.lumatek.co.uk/index.php/products/electronic-ballasts.html) , czyli duzo za malo jak na morskie zarniki, do ktorych trzeba miec minimum 4.2 ampera. szkoda ze sie nie skonsultowales tutaj albo na reef central, od razu by Ci odpisali ludzie zebys nie wywalal kasy. to ze odpaliles zarniki nie znaczy ze dlugo pochadza. wiesz jak kiedys odpalalem hqi na amerykanskim balascie przystosowanym do 60Hz i pochodzily kilka dni i na smietnik poszly.

lumateki sa do sowietlania marihuany lampami sodowymi a nie do morskiego mh

Sanjay Yoshi nawet nie robil testow tych balastow, bo sie nie nadaja do morskiego :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kidult: dostalem taka sama informacje na maila od jednej osoby.

Oczywiscie troszke sie zaniepokoilem i szukalem info po sieci.

Nie mam ciagle jednoznacznej informacji czy sie nadaja ale z tego co udalo mi sie znalezc to:

- Jest jeden rodzaj balastow Lumatek 250/400 DIMM. Nie widzialem wersji dedykowanej do akwa i do "trawki".

- Tutaj jest jedno z flagowych akwa na RC i nawet pudelko jest identyczne. Facet bardzo je chwalil.

- Marine Depot ma je w ofercie

- Sanjay testowal lumateki tutaj

Przyznaje bez bicia, ze nie znam sie za bardzo na tym ale powyzsze informacje do mnie przemawiaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, starszy temat ale warto zerknąć.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1982869

\podobnmy problem

mialem na mysli, ze u sanjaya nie obejrzysz jak swieca zarniki na tym balascie (z glownej bazy). bo sa w kit. a swoja droga sanjay niektore graty mierzy chyba tylko z pwoodu dziennikarskiego przymusu, bo np. radium nie ma prawa dobrze dzialac na elektronicznym balascie (jak mocno zabrania tego producent w instrukcji obslugi).

\

Kubas - jak juz masz balasty to zawsze mozesz sprobowac z gibonem :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bede musial wymienic balasty to znajde jakis "hodowcow", opchne je i kupie nowe :(. Ewentualnie rozpoczne drugie hobby :(.

Pytanie tylko dlaczego tak duzo ludzi je uzywa zagranica i handluje nimi Marine Depot i Aqua-cave? Czy mozliwe jest, ze ilosc amp na wyjsciu nie rowna sie z iloscia amp na wejsciu?

EDIT: Wyslalem zapytanie do Lumateka. Zobaczymy co odpisza.

EDIT2: Zlapalem troche stresa apropos tych zasilaczy. Jeszcze pogrzebalem w sieci troche i widze, ze w UK (UltimateReef.com) tez masa ludzi je uzywa i bardzo chwala. Do tego kupuja w sklepach zaopatrujacych ogrodnikow bo sa lepsze ceny niz w akwarystycznych. Nigdzie nie znalazlem jednego zastrzezenia albo dyskusji na temat nieprzydatnosci do zasilania zarnikow akwarystycznych wiec zakladam, ze wszystko jest ok bo nie zasne w nocy :clowning:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny projekt... Kubaaas śledzę i nie mogę wyjść z podziwu...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warszawiak. Dzieki. Do mnie tez to powoli dopiero dociera. :clowning

@Kidult: Oczywiscie przez te zasilacze nie moglem spokojnie isc spac...

Znalazlem jednak duzo ciekawych informacji

Balasty wyposazone sa w mikroprocesor, ktory steruje natezeniem i napieciem na wyjsciu.

Digital ballasts use switching electronics and small frequency inductors to control current and voltage to the lamp. They contain a microprocessor similar to what's used in a home computer. This allows Lumatek E-Ballasts to run both M.H and HPS lamps, make adjustments for based on the type of lamp it's running, and will even compensate for degrading lamps by increasing output!

a przy okazji:

The higher frequency excites the lamps gas within the arc tube to run at a much higher frequency. Old style magnetic ballasts cycle at 50 times/sec (hertz), so is effectively like strobe lighting that can be seen through a digital camera. The Lumatek E-ballasts cycle at a massive 28,860 times/sec (hertz) so is providing non-flickering constant light that has a large impact on yield. Light output is also increased through constant distribution, lamp efficiency and increased lumen output. Lamps will also stay brighter for longer giving them increased life. This is particularly true for metal halides that are very sensitive to the voltage supplied to the lamp.

i druga informacja z RC z watku dot. balastow Lumatek:

The input PF (Power Factor) does not relate to how ballast output performs (how it drives a lamp).

The PF input rating should just be used to compare which ballast will have a lower amperage draw and allow more equipment on the same circuit. Like I said earlier you can have two ballasts that operate the lamp the same way but the input PF can be different. Just remove the PF correction circuit on one of the ballasts and the input amperage draw will be approximately double but the output to the lamp stays the same. The input wattage stays the same as well. The only difference is the phase angle (one will be closer to in phase than the other).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.