Skocz do zawartości
Kris_77

HANKA NA KH

Rekomendowane odpowiedzi

Odswieze temat...

Uzywa ktos ten miernik? Jakie wrazenia macie nt dokladnosci?

Trafil ostatnio do mnie jeden na testy i wedlug miernika w akwarium KH mam 4,7 :shock:

Zaraz potem zrobilem pomiar we wzorcowej probce od Saliferta i wynik wyszedl dosc dobrze - w probce 6,7 otrzymany wynik to 7

Mimo ze test ma waznosc do 2018 to nie wiem czy plyn wzorcowy jest jeszcze wiarygodny


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości, zrobiłeś pomiar płynem testowym z saliferta w hance?


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, zobacz post #11

http://nano-reef.pl/topic/38064-pomiar-kh-tropic-marin-vs-salifert-vs-hanna-hi755/

Myślę, że tu jest klucz. Mnie cały czas męczy temat pomiaru KH (a w zasadzie alkaliczności). Roztwór wzorcowy będzie miał KH=0 ale alkaliczność jak podane na etykiecie, no chyba że zawiera wapń i magnez, ale o tym nic nie wiemy (można sprawdzić).


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę lekko temat. Mam ten sam problem co Tester.

Tester doszedłeś do tego co jest nie tak ?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wiecej takiego problemu nie bylo. Od tamtej pory wyniki otrzymuje wiarygodne. Co kilka pomiarow weryfikuje Salifertem. Mysle ze nabralem zaufania do Hanki na KH


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, czyli wyniki Hanki pokrywają się mniej więcej z Sali?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki sa bardzo zblizone z tym, ze Hanka, przynajmniej teoretycznie jest dokladniejsza.

Dla mnie, najwieksza zaleta Hanki jest mozliwosc robienia testow wieczorami poniewaz pomiar jest niezalezny od swiatla. Salifert KH, zima robie tylko w weekendy, bo mam problemy z dokladnym odczytem przy sztucznym swietle


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja,wieczorem nigdy nie robię testów bo nie jestem w stanie odczytać kolorów,robię je tylko i wyłącznie rano przy świetle dziennym,ale wtedy słońce jest z innej strony i nie prześwietla mi fiolek.

Wczoraj porównałem dużą i małą hankę na PO4 i wyniki bardzo ciekawe.Regenty były o innych oznaczeniach,woda tylko z mojego baniaka i tak duża hanka 0,08 mała 0,00 ale potem zamieniliśmy regenty i duża 0,04 a mała 0,22.

Wydaje mi się,że mała zawyża bo badam wodę na przykład Soobkowi i u niego PO4-0,03,poza tym woda RO u mnie to 0,02 a już jako świeża solanka 0,04.W Milówce mała hanka Dyzmy pokrywała się prawie idealnie z moją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.