Skocz do zawartości
seb

Zakażenie, ukąszenie - objawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30
#307886 seb :

Cze??

Mam do Was pytanie jak mog? si? objawia? uk?szenia czy te? zaka?enia od czego? co jest w wodzie. Pytam bo mam dziwne objawy i nie znajduj? dla nich wyt?umaczenia, mianowicie potwornie bol? mnie obie r?ce, mi??nie, przedramiona, ramiona, ?opatki i g?owa, dzi? dosz?y do tego nogi. To dziwny ból, taki jakby od ?rodka i jest bardzo silny, wczoraj pomóg? dopiero Ketonal, a dzi? w nocy ból obudzi? mnie o 3 i musia?em wzi?? tabletki. Nie mam ?adnego wyra?nego ?ladu po uk?szeniu, ?adnego zaczerienienia czy czego? podobnego, zaczynam si? zastanawia? czy to nie s? objawy zwyk?ego "przewiania", ale nie mam ?adnej gor?czki ani nic takiego. Mo?e kto? z Was spotka? si? z czym? podobnym?

Pozdrawiam

seb

Sebastian Ty nie kombinuj tylko smaruj do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebciu, zdrowia! Daj znać co powiedział lekarz, bo na pewno albo właśnie u niego siedzisz, albo od niego wracasz!


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie podobne objawy, jak przy boreliozie. Żona takie gówno złapała kilka miesięcy temu. Zauważyłem u niej rumień, który na 100% potwierdza boreliozę. Sprawdźcie, czy nie macie rumienia gdzieś na ciele. poszukajcie zdjęć rumienia przy boreliozie w necie np.

LINK

Ten rumień pojawia się niestety w około 30-50% przypadków zarażenia boreliozą, a inni mogą o zakażeniu nie wiedzieć, do czasu różnych paskudnych zmian wywołanych krętkiem. Właśnie takie dziwne uczucia bólu mięśni, stawów, paskudnego bólu głowy, uczucia totalnego zmęczenia są objawami boreliozy, chociaż oczywiście mogą być objawami innych chorób i najczęściej tak jest. Przy boreliozie te stany pojawiają się cyklicznie co jakieś 2 tygodnie. Jest więc okres polepszenia i pogorszenia stanu. Najlepiej porobić badania tj. Test Western Blot w dwóch klasach oznaczonych IgM i IgG. Na boreliozę nie ma szczepionek, a leczenie jest trudne i nie daje, ani gwarancji wyleczenia, ani pewności co do jego skuteczności. Najczęściej to nie kleszcz przenosi boreliozę tylko jego dużo mniejsza larwa zwana nimfą, którą bardzo trudno zauważyć. Im szybciej podejmuje się leczenie tym lepsze rokowania.

poprawiłam link, bo się rozjechało :waving


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb bądź twardym a nie miękkim :waving żartuje, miałem podobne objawy zanim mnie porządnie grypa dopadła, dla własnego spokoju lepiej idź do lekarza.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na fora medyczne i zrozumiałem dlaczego Seb zadał pytanie tutaj- bo może trafić na bardziej fachową ocenę i konkretniejsze odpowiedzi


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc poszedłem do ogólnego, potraktował mnie jak debila. Pojechałem do Lux Medu prywatnie, zbadali mnie jak obiekt z innej galaktyki:D na 99% to powikłania pogrypowe, po grypie którą przeszedłem bezobjawowo (ponoć w tym roku to częsty przypadek), objawiło się to u mnie ostrym postępującym zapaleniem mięśni, co ponoć dość jest niebezpieczne bo jeśli dojdzie do zapalenia mięśnia sercowego to może być grubo. Jak powiedziałem czym się zajmuję to pobrali mi krew do badania i próbkę tkanki (naskórek), to pobieranie naskórka to czymś takim ni to skalpel ni maszynka do golenia zgoliła mi włosy z naskórkiem i ze skórą do krwi taka młoda siksa pielęgniarka, dobrze że ładna była, to nie wykręciłem afery, a szczypie jak diabli:D Póki co to antybiotyk co 12 godzin, witamina C i mam dużo pić, wyniki badań krwi i tkanki mają być za dwa tygodnie. Dzięki wszystkim za dobre słowo, wychodzi na to że póki co to jeszcze się ze mną trochę pomęczycie:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trza bylo mocku zadzwonic to bysmy to odreki zrobili

a cie pigula strzygla a nie ja

chcocia zmoze lepiej bo ja bym pokroil hehe

kuruj sie


OW 150x50x50,sump160l. 2x150w+4x54w, BK160 by Darek, pompa OR3500, Koralie5 x 2 plus masa innych potrzebnosci, PUSTOSC WIDZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebciu no wiesz!!!! ja juz plany miałem by zaopiekować się Twoim szczepkarium, worki i gumki już kupiłem a Ty taki numer wycinasz i zdrowiejesz, nie ładnie, nie ładnie.

A na serio to trzym się zdrowo i nie daj się chorobie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308384 seb :

mam dużo pić, wyniki badań krwi i tkanki mają być za dwa tygodnie. Dzięki wszystkim za dobre słowo, wychodzi na to że póki co to jeszcze się ze mną trochę pomęczycie:D

Pozdrawiam

seb

Wody, wody pić a nie to co Ci przyszło na pierwszy raz gdy usłyszałeś zalecenia lekarz a wstydziłeś się zapytać i upewnić :)

Wracaj do zdrowia jak najszybciej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i miałem rację z grypą :)

Sebuś - złego diabli nie wezmą także jeszcze się pomęczymy razem :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, gdzieś Ci energia wycieka, masz w okolicy pewnie jakiegoś wampira i Cię podpija. Albo co bardziej prawdopodobne to święta się zbliżają a razem z nimi dużo nielubianej pracy : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb tylko z tym piciem nie przesadzaj bo co innego zacznie boleć :) jeszcze raz zdrówko.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308403 szarykruk :

Seb, gdzieś Ci energia wycieka, masz w okolicy pewnie jakiegoś wampira i Cię podpija. Albo co bardziej prawdopodobne to święta się zbliżają a razem z nimi dużo nielubianej pracy : )

Faktycznie - im bliżej świąt, tym bardziej mnie mięśnie bolą i ruszać się nie mogę. Widać jakaś epidemia :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian zycze Tobie szybkiego powrotu do zdrowia.

Czosnek,cieple mleko I dwie lyzeczki miodu.

Zamieszac razem I bedzie lepiej(recepta babci)

Jak nie pomoze dwie blondynki(32DD)takie jak w

VS.Po godzinie bedziesz zdrowy I usmiechniety.

Wiecej niz dwie godziny nie wskazane.Serce moze

Nie wytrzymac.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb , z diagnozy jasno wynika, że ta zima Cię jeszcze nie zabierze , szybkiego powrotu do zdrowia w takim razie .:)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a wychodzi na to, że masz się leczyć jak ryba- przez pewien czas słodka woda zamiast piwa. Czosnek do jedzenia, nie stresować dodatkowo i jeszcze Sławek radzi dwie amboinensis aby Cię trochę poszczypały ; )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb ja wiem i ty tez wiesz czyja to klątwa !!!!! :)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno na kazde meskie dolegliwosci najlepszy jest oklad z mlodej piersi:reading

Ja to postanwilem inna diagnoze. Delikatnie zaczales na forum, potem sie nasililo, nasciemniales Przemkowi zeby miec wolne i juz przed siwietami posiedziec sobie w miejscu odosobnienia. Teraz siedzisz w domu, ta mloda siksa wydzwania zeby ponownie Ci sciagnac naskorek:clowning

PS.dobrze ze poszedles do tej galaktyki, zycze szybkiego powrotu do zdrowia


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308486 Grzegorz Dyzma :

Podobno na kazde meskie dolegliwosci najlepszy jest oklad z mlodej piersi:reading

#308486 Grzegorz Dyzma :

Teraz siedzisz w domu, ta mloda siksa wydzwania zeby ponownie Ci sciagnac naskorek:clowning

Z tym naskórkiem to już konkretnie pojechałeś :) :)

Kto ci te teksty wymyśla :)

Albo jaki "blancik" polecasz bo te obecne nie są najlepsze dla rybek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przez te śliczne azjatki jak laleczki te oczka jak kotek maja :)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb : Jak możesz to daj znać na pv co musi dokładnie boleć aby młoda , obca i ambitna ściągała naskórek .

Choć po tym ściąganiu naskórka można długo wracać do sił .

Jak to mawiają ideał kobiety musi spełniać zasadę 3C.

- po pierwsze musi czysta :)

- po drugie cycata :)

- po trzecie cudza :)

Pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia .:)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejne badanie i nadal nie wiedzą co mi jest, jutro kolejne badanie krwi. A boli dalej:(

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.