Skocz do zawartości
Warszawiak

Membrana....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę wymienić membranę na dniach w RO do tych czas posiadałem membranę 75 gpd. Myślę o zwiększeniu jen na 100-125... czy oprócz membrany i ogranicznika muszę coś jeszcze wymienić??

A skoro już przy tym temacie to którą membranę byście polecili w zakresie 100 lub 125 galonów...?? Jakiej firmy dokładnie.. Aqua Filter czy może Osmonics ?? Ewentualnie może coś lepszego... ale tez w rozsądnych pieniądzach...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa się pytanie które już dawno chciałem zadać:

Koszt membrany 75gpd to około 80zl z wysyłką powiedzmy 90.

Potem za jakiś czas przyjdzie wymiana pre filtrów za koleje 30-40zl

Czy nie warto zatem kupić od razu całej nowej za te 139zl?

Drugie pytanie: Z tego co wiem, to masz reefmaxa a więc zapotrzebowanie na wodę masz stosunkowo nie wielkie.

Więc czemu Ci tak zależy na 100 - 125gpd? Na czasie czy na oszczędności wody?

Bo na czasie zyskasz niewiele przy tak małym zapotrzebowaniu, ot może 5minut, a na wodzie i tak mało zaoszczędzisz bo przecież to groszowa sprawa.

ort do poprawy,

pkt 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warszawiak, a czemu właśnie chcesz wiekszą wydajność? o ile nie pokręciłam, to membrana z mniejszą wydajnością daje lepszą wodę.

Są gdzieś tematy na forum, jak znajdę to podkleję linki.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej jakości wody nie wiedziałem mniejsza = wydajniejsza dobre spostrzeżenie...

Tak zależy mi na czasie... zebranie wody około 20 litrów zajmuje mi praktycznie około 8h. To jest mozolne siedzenie i pilnowanie ze by nie przeleciało... Raz jest tak że leci woda ciurkiem.. raz że po kropelce.. i czasami moja cierpliwość jest wystawiana na próbę...

Pilnuje tutaj nie czystej wody tylko zbiornika ze ściekami dlatego gdyż mam nie podłączone do kanalizacji i puki co muszę taki system zostawić...

Myślałem że zyskam dużo więcej jak 5 minut :)

ort do poprawy

pkt 8 Regulaminu


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warszawiak, nie wiem co rozumiesz przez "podłączenie ścieku do kanalizy"

ja mam długi wężyk od ścieku, na tyle długi by mi się nigdzie nie wysunął i włozony po prostu do wanny. i nie ma problemu.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Nika napisała najlepiej jak najmniejsza,a dlaczego już musisz wymieniać,macie tam bardzo brudną wodę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tofik.

Ale Ty piszesz chyba i filtrach liniowych , nie 10calowych?

A te są droższe w serwisie, IHMO lepiej n początku wydać kilkadziesiąt pln więcej niż potem przy każdym serwisie łapać się z głowę , jakie to wszystko drogie:banghead

Przykład ?

http://www.waterpure.pl/index.php?p478,wklady-zestaw-weglowy-2x-polipropylenowy

Proszę bardzo , cały zestaw za 17,50pln + koszty wysyłki:)

Co do membrany to Skiba kiedyś polecał tej firmy:

http://www.waterpure.pl/index.php?p425,membrana-ro-filmtec-100gpd

Ja jej używam i jestem zadowolony:strutin


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiak: w przypadku membrany 75 GPD zebranie 20l wody powinno zajac mniej niz 2h - jesli zajmuje Ci to 8h, to znaczy ze cos jest nie tak - albo cisnienie wody za niskie (mozna zmierzyc, i ew dokupic specjalna pompe podnoszaca cisnienie), lub np woda jest za zimna - przy niskiej temperaturze wody zasilajace wydajnosc memberany bardzo spada - widzialem juz gdzies (co prawda chyba nie bylo to w PL) instalacje z jakims systemem podgrzewajacym wode dochodzaca do filtra RO.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to ja się podepnę mam membranę 100gpd wyjołem ją z obudowy i chciał bym teraz wsadzić tam 50 gpd będzie pasować? bo słyszałem że niby tak ale wolał bym się upewnić


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam chyba 10" z tego co wiem...

Czyli zostawię 75 GPD... Mateusz, tak możliwe że woda która dochodzi do RO jest za zimna... ale na to akurat nic nie poradzę...

Nika... chodzi mi o to że jedynym miejscem na założenie RO było miejsce na plecach od szafki akwarium :/ kuchnia za mała, w łazience za to nie mam gdzie... stąd problem i wężyk od ścieków ma 2m mimo tego i tak nie starcza na razie do kuchni (w planach wymiana na dłuższy ze stałym podłączeniem do kanalizy) puki co sciek zbieram do 30l bańki i zlewam do kibla po jej napełnieniu. Chore ale nic na razie nie poradzę...

Inmar, woda ma okolo 250 ppm woda za RO ma 120 po DI ma 75, wkłady niedawno wymienione razem z żywica i węglem. Teraz na pewno szlag trafił membranę,

a właśnie.... czy membrana może paść od z byt niskiej temperatury? bo szczerze mówiąc to padła nagle... i to w te mrozy, a przewód doprowadzający wode do RO biegnie przy progu balkonowym w mieszkaniu, nie na zewnątrz... woda ma około 18C


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racj wolno coś kapie, ja mam 75gpd i zrobienie 15L zajmuje około 60 minut.

Też mam podpięte do zimniej wody więc to raczej nie powód tak wolnej produkcji.

Raczej nie mogła Ci paść membrana od 18*, to nie w tym, rzecz.

Wyjmij membranę i oring nasmaruj wazeliną - zobaczysz że pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik jak pomoże to masz u mnie point'a...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dobrze siedzi w obudowie i nasmaruj oringa jak Tofik pisze, chociaż nie będzie to miało bezpośrednio wpływu na działanie membrany ale ułatwi jej osadzenie, jeśli nadal będzie to samo to niestety membrana jest szmelc.

Obejrzyj dokładnie obudowę wewnątrz, szczególnie miejsce mocowania membrany w środku obudowy czy nie ma pęknięć.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze chciałem zapytać o temperaturę. Ty masz 18*C w kranie z zimną wodą ?????


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek, 19* jest przez to że wężyk który doprowadza wodę jest poprowadzony przy progu od drzwi balkonu, a tam jest niska temperatura... wodza w takim wąskim przelocie szybko się ochładza... i to na długości jeszcze 70 cm.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze aż zaraz sprawdzę ile ma woda RO - prosto z "zimnego" kurka. Zawsze myślałem że ma o wiele mniej.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18* to dużo?? ciekawe... no chyba że ktoś ma rury za oknem :)

RO DI działa poprawnie, bynajmniej na razie... przed DI 16 po DI 00 ppm wyjąłem membranę, włożyłem ponownie... i na razie jest ok...

Tofik....

Point for You... :D THX


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, delikatnie przesmarowałem i jest już ok, po 3h wrócił poziom ppm do 7 przed DI i 00 po DI


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na długo nie pomogło... :(znowu cyrki...

Ewidentnie membrana do wymiany... :/ żałosne... wkurza mnie już ta osmoza...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak słyszałem już o takich historiach.... kupie prawdopodobnie membranę Filmtec'a ale nie bede zmieniał reszty, niedawno zmieniłem a teraz wszystko było OK... Tylko znowu membrana puściła... jutro jeszcze rozbiorę i zobaczę co jest nie tak... może coś znajdę..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie chcesz miec problemow to tylko Filmtec ja po zakupie swojej osmozy i po zmianie membrany na filmteca-a mam czysciutka wode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.