Skocz do zawartości
Tata

Znikające ryby !!

Rekomendowane odpowiedzi

Znikają mi ryby z akwarium, nie wyskakują tylko normalnie przez noc znikają. Babka o długości ok 10 cm znikła bez śladu, nawet jedna mała płetwa nie pozostała, tak samo nemo i nawet krewetka dość duża.

Polowałem w nocy i nic nie widziałem. POMOCY !!

Ps nawet coś rozgwiazde podgryzło!!:szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie, jeśli nawet Ty znająć swoje akwa nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie? Kidy znikneły Ci ryby? sprobuj odmulić dno i poszuka w tym dokładnie jakiś szczątków,kosteczki, płetwy itp. Może ukwiał?

A właśnie jak się nazywa to ci zwraca ukwiał???

Wyplówka :)

Duże masz akwa i dużo skały? a na rozgwieżdzie są jakie ślady?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to atak kretetki pistoletowej albo modliszki wodnej. A nie wpadly te zwierzaki np. do sumpa? moze czysciles albo wymieniales pompe i teraz mocniej ciagnie... Albo wyjales grzebienie. Mozliwosci jest wiele. Obserwuj w nocy akwa, moze zobaczysz tego morderce.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump odpada, mam cieniutką gąbke na kominie, która wychwytuje większe zanieczyszczenia, akwa ma około 300l a skała ustawiona jest z dużymi przerwami więc widać dość dobrze wszystkie zakamarki (no prawie).

Rozgwiazda ma wygryzione równe kawałki ciała na końcach.

Ja podejrzewam że mam jakiegoś kraba, tylko że chyba by zawsze coś z jego stołu pozostało?

A z drugiej strony przez prawie pół roku to bym go w nocy zobaczył??

A co do szczątków to normalnie ani ani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly przypadki kiedy przez kilka lat ukrywal sie np. 4cm plaziniec (sa takie, imituja do zludzenia slimaki nagoskrzelne) a rzecz dziala sie w 15 litrowym akwraium codziennie obserwowanym.

Na pewno cos ci podjada obsade, sladow zadnych nie widac bo wieloszczety przytargaly wszystko do swoich kryjowek gdzies miedzy skalkami. wieksze robaki sa potwornie silne, bylem w sporym szoku kiedy zobaczylem ile moze taki robaczek uciagnac.

Napisz jaka masz obsade, moze to ktos z obsady.

Stawiam jednak na jakiegos sporego kraba, czym wiekszy tym bardziej ostrozny. W nocy ogladasz oczywiscie przy czerwonym swietle? Doskonale nadaje sie do tego celu myszka optyczna :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsada jest w trakcie tworzenia, a skład jest następujący (oczywiście nie używam fachowych nazw bo ich nie znam): ampifriony szt 2 (nie ocelaris), esceniusz bikolor, krewetka tańczącza szt 1 , wargacz (coś w kolorze fioletu), garbik szt 1, xenie, strzykwa (taka cerwona z żółtym), kilka grzybków, trzy ukwiały, sarcophyton i to wsio.

Tak się zastanawiam czy po krabiku nie było by czasem jakiejś wylinki? Bo u mnie nic z tych rzeczy nie zaobserwowałem.

Czemu wszyscy tak nie lubią wieloszczetów? Owszem nie są piękne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet lubie ale czasami moga podjadac obsade...:)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam malutkie akwa i często siedzę przy nim z lupą lub zagladam po zgaszeniu światła. Mam fajnego robaczka peanut worm, widzę go raz na kilka miesięcy, chociaż wiem gdzie mieszka.Podobnie mam(?) krewetkę, krórą podejrzewam o dziwne odgłosy-jakby kapneła duza kropla wody.A mam raz widziałam szczypce jedne większe drugie mniejsze w dziurze w skale. Ale tylko raz,jakiś rok temu.skałki mam małe,akwa też, wodę z podmiany odlądam przez lupę bo mozna znaleźć ciekawe rzeczy.np 2-3 milimetrowe meduzy,lub rzadsze mikro skorupiaki.a wylinki nie widziałam.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna pooogladac foty takich roznych robakow?

ja tez mam jednego, ktory wyglada dosc groznie, ostatnio widze ze wciaga sobie rozne kamyczki, "liscie" glonow do swoich dziur w skalach.

ale dzis w nocy wciagnal xenie, i to mnie juz zaniepokoilo :)

a na koniec to tez mam jakiegos stworza, ktory upodobal sobie xenie, a najgorsze ze zre tylko xenie egipskie, ktorych mam malo i nie rosna ak szybko :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kolegi zreszta na jego oczach xenie skonsumowalo wezowidlo Ophiaracna incrassata. Wrocilo w trybie ekspresowym do sklepu. Jakby ktos mial watpliwosci to oczywiscie jest reef safe :)

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm,. ja mam Ophiolepsis superba i to mogloby pasowac

bo ostatnie xenie egipskie jakie mi zniknely krab na wieczor zrzucil na dno, a ze nie chcialo mi sie juz reki moczyc to lezaly sobie cala noc

a nad ranem taka niespodzianka :)

chodz mam tez jednego sporego dzikusa, ale na 8 miesiecy widzialem go tylko raz jeden


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego dzikusa?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzego, brazowego, brzydkiego dzikiego kraba :)

no moge napisac w czasie przeszlym, udalo mi sie zlapac szkodnika, a kolo jego norki pusta muszla :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No upodobaly sobie te robaczki najwidoczniej Xenie bo u mnie tez codziennie/co noc znikalo pare polipow.

Jestem zdania, ze te naprawde duze powinno sie jednak usuwac i mozecie sobie nawet Greenpeace na mnie nasylac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu mi znikły rybki, no szlak mnie trafi.

Miałem piękne trzy Hepatusy to ostał się tylko jeden.

Przez noc, pyk i rano śladu nie ma. W drugą noc drugi. A już był z tym spokój przez kilka miesięcy.

Dziś jak wrócę z pracy, to wywalam całą żywą skałę z akwa i pooglądam wszystkie zakamarki. Pewnie nic nie znajdę i urobię się jak głupi, ale muszę zaspokoić ciekawość.

Ps. Jak macie jakieś ciekawe pomysły, foty, sposoby na układanie skały to chętnie słucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam watpliwosci czy 3 hepatusy w 300 litrach to dobry pomysl byl. czysciciele w baniaku dosc szybko pozeraja zwloki ryb, przez noc sladu nie zostawia jak maja apetyt. jestes pewnien ze nie pozabijaly sie nawzajem ? a moze filtracja nie wyrabiala i sie potruly ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy Hepatusy w rozmiarze XS, a wiesz jak zajefajnie razem pływały, oj było na co patrzeć.

Filtracja ok, coś musi być w skale, albo mam pecha.

Większe rozmiarowo ryby żyją, a malizny to nawet już staram się nie kupować. No ale Hepatusy się trafiły więc nie mogłem sobie odmówić ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod watek bo u mnie to samo...wyjechalem na 5 dni i po powrocie w obsadzie nie ma pokolca lineratusa. Byl u mnie prawie 3 miesiace i nawet troche rosl...szczatkow nie znalazlem, komin i sump sprawdzilem...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie rybki znikały co tydzień lub 2 jedna po drugiej - sprawcą okazał się ukwiał ciekawy był stope miał różową a "macki" zielonkawe.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat lekko przykurzony i pora odświeżyć ;)

w sumie jak w temacie... końcem roku bez śladu zniknął labroides dimidiatus który pływał u mnie ok 2 m-cy, a dzisiaj zobaczyłem, że nie ma też amphiprion ocellaris, który również był u mnie ok 2 m-cy. Co dziwne rano był, a później tzn. ok godz. 15.00 już go nie było. Ryby były zdrowe, przyjmowały pokarm. Błazenek od kilku dni zamieszkiwał w sarco. Że ślimaki mogą być zjadane przez krewetkę boksującą bądź pustelnika to już wiemy, chociażby po ostatnim filmiku Inmara, ale ryby... W akwa jest quadricolor i gdzieś wyczytałem, że to może być jego sprawka. Z naciskiem na słowo może, ale nie musi. Dziwne to trochę i nie mam pojęcia co o tym wszystkim mysleć... Dodam jeszcze, że nic mi nie wiadomo, aby obecnie w akwa był jakiś dzikus... Akwarium jest przykryte, więc nie ma możliwości aby ryby wyskakiwały. Nie ma również możliwości aby wpadły do sumpa, na spływie i rewizji jest założone sitko.

może macie podobne doświadczenia, przemyślenia?

Edytowane przez Michał BB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w ciagu tygodnia znikneły 2 chromisie1 magnificita i 1 krewetka a poki co spokoj

Dokupiłem krewetke 2 krabiki i jeżowca zobaczymy co to będzie , poza nimi pływa jeszcze doktorek i dascyllusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie pięknego "Centropyge bicolor" zjadł ukwiał. Sam się zastanawiałem jak się to stało, bo ukwiał raczej nieruchawy. Ale jak zobaczyłem to już resztki pożerał, ale można było rozpoznac że to ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ukwiały niestety zjadają ryby i jak widzę po postach i nie tylko dzielą się na te które już ryby komuś zjadły oraz te które dopiero je zjedzą. tez chciałem kupić stichodactyla tapetum bo niby mały, ale nie zaryzykuję śmierci ryb. Kiedyś zrobię sobie 30l baniak i quadri lub tapetum tam dam z 1 błaznem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.