Skocz do zawartości
MiQ

odnośnie moderowania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no nie wytrzymam!

Czy hipokryta to jakieś obraźliwe słowo?

Ten Pan chce ze mnie zrobić kogoś kim nie jestem, pierwszy wyłożyłem kawę na ławę i napisałem że nie chcę z nim rozmawiać na gg a teraz się mści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeeez, aż się wierzyć nie chce ile wynikło z tego, że się nie chce poprawić błędów... Poważnie, nie ogarniam...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pisałem wcześniej niech każdy podejdzie pod swój baniak popatrzy i się wyluzuje ja tak zrobiłem i nie potrzebnie wracałem mam nadzieję że przemyślisz to wszystko co ci inni piszą włącznie ze mną i jeszcze nie raz pogadamy na tym forum bo jest o czym

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hie hie :waving Wracając do tematu, macie jakiś pomysł na nie kolorowanie postów, tak żeby ortografia nie raziła w oczy?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak muzyka lagodzi obyczaje to moze ja wroce do tematu watku:)

Na kompie opera mi podkresla wszystko co po polsku na czerwono. Co musze mienic w ustawieniu kompa lub co doinstalowac zeby ochronic sie przed kolorem

A moze jakas aplikacja na Androida


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawno się przyznałem do nieznajomości ortografii i gdyby nie edytor tekstu to wszystko byłoby różowe.Poprawianie moich błędów i info na PW tylko mi pomaga w edukacji.:)

@inmar, ale "róziu" czy innych kolorków w Twoich postach praktycznie nie ma :) a jeżeli juz to naprawdę typu "light"

i za to brawa :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz może inną przeglądarkę byś miał pod Nano Reef, i w niej ustawił j. Polski (nie wiem nawet czy się da)? Wiem że to brzmi trochę niedorzecznie może, ale ja np. mam zawsze podczas zasiadki na forum pootwierane co najmniej 3 inne okna(jedno na reeflex i jedno na google do szperania).


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami w momencie kiedy trafia się trudniejsze słowo- wrzucam je na google :waving i to bez wstydu się przyznaję. Jakoś wydaję mi się, że pisane słowo świadczy o nas samych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiZaRd - witaj w klubie :waving Ja też :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316091 Grzegorz Dyzma :

Jak muzyka lagodzi obyczaje to moze ja wroce do tematu watku:)

Na kompie opera mi podkresla wszystko co po polsku na czerwono. Co musze mienic w ustawieniu kompa lub co doinstalować zeby ochronic sie przed kolorem

A moze jakas aplikacja na Androida

Pewnie masz domyślnie angielską wersję Opery, dlatego ang. jest tez językiem domyślnym.

Pod operą musisz kliknąć prawą myszą na polu tekstowym, w którym chcesz pisać, pojawi się menu, pierwsze od dołu to "Słowniki" , po rozwinięciu będziesz miał "Dodaj lub usuń słowniki. Wybierasz słownik który cię interesuje, zaptaszkowujesz, instalujesz, po ponownym uruchomieniu Opery już jest.

Pod Firefoksem prawie tak samo zresztą.

Trzeba tylko sprawdzić czy w menu (tym samym) zaznaczona jest opcja "Sprawdzaj pisownię".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, najlepsze jest jak Nika pisze PW i okazuje się że poprawna pisownia nie jest taka niezbędna :waving Nie chodzi tu o orty ale o używanie polskich znaków.

@Tofik dwa tygodnie w mojej opinii zasłużone, chyba jako jeden z nielicznych na tym forum miałem okazję poznać Cię osobiście i uważam że odmienną osobą w realu jesteś. Pamiętam jak przy piwku narzekałeś na fora słodkowodne i dziwiło Cię że na morskim tak "spoko". Wyluzuj, ot i tyle. Co do Twojego zarzutu, że Nika jedynie pilnuje ortów na forum, to się mylisz, ma olbrzymią wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu solniczki, gdyby nie ignorancja to pewnie byś to zauważył.

Więc raz jeszcze- wrzuć na luz i pakuj się do Milówki. Masz akurat dwa tygodnie na zdanie sesji.

Aby nie robić zupełnie off top-a.

Ten system poprawiania uważam za skuteczny, moderatorzy wypowiedzieli się, że zauważono mniej interwencji, jak ktoś ma problemy z opanowaniem czy mówi się: "truj kolorowe pany" (ot taki napis w bloku mam i nie wiem kogo chcą truć :)) to dostęp do automatycznego poprawiania jest łatwy.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalujcie sobie chroma. Fajna szybka przeglądarka i nawet jak jest ort to nie trzeba wpisywać słowa, poprawiać ręcznie tylko klikasz prawy rozwija się lista słów wybierasz i tyle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozilla też tak ma


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przydałaby się blokada pisania postów dla osób notorycznie olewających poprawianie byków - do czasu zrobienia przez nich korekty. Dla niektórych to chyba wielka ujma na honorze, przynajmniej tak to wygląda. A przy dzisiejszej technologii poprawne pisanie to nie jest jakaś wielka fatyga.

Nie miałem nigdy specjalnych problemów z ortami (pewnie z racji dużej ilości czytanych kiedyś książek), ale jak większość osób jestem wzrokowcem. Dlatego widząc po raz tysięczny cuż, durze czy ktury sam zaczynam się zastanawiać, czy dobrze piszę. W nosie, że waląc byki ktoś sam sobie wystawia piękną opinię - gorzej, że mąci też innym. Lepiej, żeby forum wychowywało dobrych morszczaków, niż morszczaków-analfabetów.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem jak najbardziej "ZA" poprawianiem ortów. Jakoś jestem wyczulony na tym punkcie. Ale kiedyś miałem do czynienia z chłopakiem który totalnie przeginał z ortografią. Zrobiłem więc próbę, napisałem na kartce Żeszuf, powiedziałem żeby przeczytał i powiedział czy coś źle napisałem. On wzruszając ramionami powiedział "Żeszuf to przecież takie miasto wszystko jest git" :waving


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boję się różowego, kiedyś malowałem pokój siostrzenicy żony w trzech odcieniach różu ściany i sufit :waving

Forum to jeden wielki pamiętnik, do każdego postu zajrzy po wiedzę jeszcze niejedna osoba, dbałość o ortografię świadczy o dojrzałości forum i jego użytkowników i niech takie zostanie dla potomnych.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś ma czarno-biały monitor? :waving Różu nie zauważy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może rozszerzyć sposób poprawiania byków? Sam nie lubię czytać postów, które pełne są błędów nie tylko ortograficznych, ale także tych, w których składania zdania w ogóle pozbawiona jest sensu. Myślę jednak, że właściwszym sposobem poprawiania, byłaby metoda przyjęta w szkole podstawowej - przekreślamy i od razu podajemy poprawną pisownię (wyróżnienie jakimś kolorem jak najbardziej). Ktoś, komu zależy na tym, aby jego posty były poprawnie napisane, skoryguje te wyróżniki. Pozostali, którzy mają to "w poważaniu", nie będą niejako utrwalać - tak jak z resztą słusznie zauważył MiQ - złych wzorców. Nie wiem jak z możliwościami technicznymi, bo nie widzę tagów przekreślania, ale może moderatorzy mają do nich dostęp.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premiero: o ile orty dosc latwo da sie poprawic/wskazac poprawne slowo, bo wiadomo jaka jest prawidlowa forma, to w kwestii skladni/szyku zdan byloby duzo trudniej, bo o ile wiadomo ze to co ktos napisal zle brzmi, to poprawnie mozna to napisac pewnie na kilka roznych sposobow.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.