Skocz do zawartości
KIDULT

pokażcie swoje SPSy spod 20KK HQI

Rekomendowane odpowiedzi

Kidult a te zarniki 250w wystepuja tylko na gwincie czy duble-ended takze? Masz namiar jakis?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT - zobacz na reefcentral zbiornik chingchai'a, chyba lepszej rekomendacji nie trzeba. Tutaj masz czym dokładnie oświetla.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi tylko single ended.

premiero bardziej do mnie przemawiaja opinie na reefcentral i testy sanjaya. piusza wszyscy ze od zwyklego ushio 20KK jest lepszy ushio 20KK plus i taki predzej bym zalozyl. ale na prwde chodzi mi po glowie to radium 20000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie trochę nie na temat ale mam pytanie odnośnie zastosowania żarników 20000K w zbiorniku gdzie główną obsadę stanowią LPSy.Chodzi mi głównie o wybarwienie i wzrost pod tym światełkiem.

Pozdr Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem zarniki na RADIUM 20000K - bardzo ladnie to wyglada, ale trzeba doprawic swietlowka FIJI i jakas biala, chyba ze to kwestia przyzwyczajenia oka.

a tutaj jakis swir z brazylii swieci 2x400 BLV nepturion 14000K i jakos mu korale nie grymasza, ze za duzo swiatla. Co sadzicie?

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1744289&page=14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda troche ryb w tym akwarium. Ciekawe ile litrow wody netto ma tam po odjeciu wszystkich korali.

Moze i wzrost duzy jest ale te fotki przekonuja mnie bardziej do 20kk. Moze to kwestia zdjec ale bardzo zolto tam jest.

Kidult: majac teraz porownanie Radium z innymi, jakie bys dobral zarniki/swietlowki do zestawu 3x250W + 4xT5. Na razie chodzi mi po glowie 3x BLV 20KK + Fiji, ATI Actinic i 2x ATI Aquaspecial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma tam rosnac? co jaki okres planujesz wymiane zarnikow?

z tego co czytalem to 250W sa za slabe aby pokusic sie o 20000K, bo slabe przyrosty sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult a co z żarnikami Nepturiona 14000K dość krótko nimi swieciłeś, nie spasowały ci ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#325529 KIDULT :

a co ma tam rosnac? co jaki okres planujesz wymiane zarnikow?

z tego co czytalem to 250W sa za slabe aby pokusic sie o 20000K, bo slabe przyrosty sa.

Akwa bedzie miksem SPS + LPS w dolnych partiach. Kupuje balasty przelaczane 250W/400W wiec obie opcje wchodza w gre. Zamowione mam odblysniki lumenarc. Myslalem o tym zeby wystartowac z 250W bo i tak pierwsze miesiace bedzie dojrzewanie a SPSy moze za 4-6 miesiecy.

Zarniki bede wymienial +/- co 12 miesiecy, swietlowki co 6. Mam zamiar kupic miernik PAR wiec glownie tymi wynikami bede sie kierowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musisz brac pod uwage parametry balastow. to nie jest tak ,ze sobie mozesz podlaczyc kazdy ballast z kazdym zarnikiem, a juz na pewno nie zawsze ma to sens. z tego co piszesz, masz zamowiony balast przelaczny, podejrzewam ze moze to byc lumatek. a do lumateka nie podlaczysz nepturiona 14000K bo bedzie bardzo brzydko swiecic.

przestudiuj "lighting guide" na manhattanreefs.com - tam sie wiele dowiesz.

jesli chodzi o moja zmiane z 14 na 20 KK to zrobilem to dlatgo, poniewaz bylem przekonany (i moze jeszcze jestem) ze 400W BLV 14000K to jest duzo jak na zniornik o wysokosci 60cm. a ze nie chcialem placic za nowe balasty 250W, i ze z tego co pisza ludzie przy radium 400W ma sie i dobry kolor i dobre przyrosty, i producent zaleca magnetyczny balast, to postanowilem sprobowac, bo zmiana mnie najmniej kosztowala.

Kubaaas jak chcesz wymieniac zarniki co rok, to musisz wybierac wsrod zarnikow typu nepturion 10,14 albo xm 10, 15 KK, etc.

odpadaja zarniki typu blv 20000, radium, coralvue 12000 - wszystkie te co swieca "blue" bo one maja trwalosc okolo pol roku (wtedy PAR spada o ok. 25-40%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobre rady Kidult. Bede czytal manhattanreefs.

Jeszcze jedna 'ciekawostka'. Czytalem wnioski Sanjay'a z badan nad "trwaloscia" zarnikow. Wynika z nich, ze ten 25-40% spadek w PAR nastepuje tak na prawde po 4-6 miesiacach - nie tylko w niebieskich. Przez nastepne 12-18 miesiecy PAR spada o kolejne 10-15%.

Padla tam teza, ze teoretycznie moznaby kupic zarniki o mocy o 40% wiekszej niz potrzebujemy i na poczatku powiesic lampy wyzej, po tych 4-6 miesiacach ustawic na wlasciwej wysokosci i miec spokoj z wymianami na dluzszy czas... chociaz pewnie zwiekszony pobor pradu z wiekszych zarnikow niweluje oszczednosci z rzadszych wymian...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult a gdzie są twoje foty pod samymi hqi 20000k ? bez gimpa

Tak tylko chcesz żeby dawać i dawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleje po weekendzie bo sie ucze do egzaminu. jak

ma byc bez gimpa? rawa wkleic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak wygląda w realu bez dopalania t5 , żeby każdy miał do myślenia bardzo często widać co jest robione i wtedy takie zdjęcia nie są nic warte poza plakatem na ścianę :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok bez dopalania zrobie. ale z gimpem bo inaczej nie odwzoruje sie.kolorow tak jak widzi oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem noga w kwestii grafiki komp. :), i bez złośliwości zapytam jak to zrobisz (też tak chcę :))


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chetnie zobacze zdjecia od Kidulta. Przy okazji wspomne, ze dzisiaj odpalilem jedna sztuke BLV 400W 20KK obok Reefluxow 12KK. Musze poczekac z 2 tygodnie az sie "wypali" ale jak na razie to jestem troche rozczarowany. Swiatlo prawie takie samo jak Reefluxy tylko wyglada bardziej fioletowo. Oczekiwalem czegos wiecej... Postaram sie jutro fotki wrzucic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż strach pomyśleć że 20k świeci jak 12k ktoś kupi 20k a dostanie 13k aqua medica....

A tak w ogóle to wszyscy coś chyba się boją zarników 20k bo coś temat słabo się buja.

Niestety całe 4 lata jechałem na 50/50 t5 i już mam tego dosyć chce dużo blue w next tanku żeby korale świeciły jak napromieniowane a na wieczorną zmianę jak t5 odlączy się od prądu mega reflexy.... i whisky..... dawać foty bo wyobraźnia już działa :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż strach pomyśleć że 20k świeci jak 12k ktoś kupi 20k a dostanie 13k aqua medica....

A tak w ogóle to wszyscy coś chyba się boją zarników 20k bo coś temat słabo się buja.

Niestety całe 4 lata jechałem na 50/50 t5 i już mam tego dosyć chce dużo blue w next tanku żeby korale świeciły jak napromieniowane a na wieczorną zmianę jak t5 odlączy się od prądu mega reflexy.... i whisky..... dawać foty bo wyobraźnia już działa :thumbsup:

Ben_sage: chyba w tym przypadku 12K swieci jak 20K. Sprawdzalem wykresy Sanjaya i oba zarniki maja bardzo podobne spektrum. Reefluxy 12ki nie sa tak na prawde 12kK tylko duzo wyzej. Mam tylko nadzieje, ze po paru tygodniach bedzie lepiej z BLV bo teraz nie ma rewelacji.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zupełnie inaczej niż u andriewa :( zanim człowiek coś dla siebie ogarnie to niestety musi nadziać się na kilka min...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie awaria. metna woda. korale pochowane. jestem po poodmiane 40% i juz zbiwram wode na kolejna. monti zielona z fioletowymi jes teraz seledynowa z niebieskimi polipami i ogolnie nieciekawie to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.