Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

To "raz na jakis czas" ja interpretuje raz na rok. Podobnie jak Jacek mam pewne obiekcje co do dodawania bakterii "w kazdy wtorek", "codziennie" itp. Szkoda kasy. Z kupnem nowego korala na kawalku skaly wprowadzamy za kazdym razem cala game bakterii.

Wiadomo, ze z czasem czesc szczepow wezmie gore nad innymi, ale i tak nie wiem w czym pomagamy codziennym dozowaniem.

Czyli, tak jak Tomek mowi; "co jakis czas". :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli vsv codziennie a bakterie okazjonalnie np. raz w miesiacu

dzieki!


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli vsv codziennie a bakterie okazjonalnie np. raz w miesiacu

dzieki!

Nikt chyba nie jest w stanie powiedzieć kiedy jest ten punkt kiedy powinno się już coś wlać:) Pewnie w jakimś laboratorium ktoś byłby w stanie zbadać jakie szczepy znajdują się w akwa ale my w domu napewno tego nie zrobimy. Zdrowy rozsądek i prosta zasada że wszystko w nadmiarze szkodzi.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,przeczytalem caly watek,mam pytanko odnosnie pracy samego pienidla-jak sie zachowuje odpieniacz w czasie podawania VSV?,czy pienidlo wywala wiecej syfu z baniaka?kiedys jak stosowalem sama wodke to widac bylo wzmozona prace odpieniacza i czesto w pianie bylo mnustwo czarnego syfu-za wszelkie uwagi w tym kontekscie bede wdzieczny,pozdrawiam :welcome:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest tak jak na samej wódzie, przynajmniej u mnie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac jeszcze do bakterii ktorych odpieniacz usuwa znaczna ilosc. W swietle najnowszyh badan doszedlem do wniosku ze dopoki na opakowaniu nie napisza jaki szczep zawiera preparat nie bede wylewal kasy. Wole dokupic troche skalki i podmienic.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co Ci za roznica? na zeobacu nie ma napisane jakie bakterie, a niewatpliwie sa to niezle utylizatory!

a co do odpieniacza to u mnie niezly smrod idzie jak vodke leje, czuc ze te bakterie zjadly cos niedobrego zanim je odpieniacz wydalil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Wracajac jeszcze do bakterii ktorych odpieniacz usuwa znaczna ilosc. W swietle najnowszyh badan doszedlem do wniosku ze dopoki na opakowaniu nie napisza jaki szczep zawiera preparat nie bede wylewal kasy. Wole dokupic troche skalki i podmienic.

Widzę, że dokonałeś śledztwa w sprawie 'Cycle' ;) A nie mówiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

A nie można sobie samemu wychodować tych bakterii ? Przecież cały czas mowa o nitryfikacyjnych. Skoro nie trzeba lać regularnie to czas wylęgu/chodowli nie powinien stanowić problemu. Wrzucić jakiś zamykany pojemnik do sumpa o pojemności np 1l. Wrzucić do sumpa po to, żeby utrzymać temperaturę wody i wspomóc w ten sposób rozwój bakterii.

Wypełniamy pojemnik wodą z akwarium, dodajemy ciut pokarmu i czekamy.

@Jacek_1970 ślicznie buja :)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello.

Czy jeśli w zbiorniku sa dino lub cjano z dodatkiem byropsis to mozna dalej podawac VSV ? Czy tez powinno sie zaprzestac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello.

Czy jeśli w zbiorniku sa dino lub cjano z dodatkiem byropsis to mozna dalej podawac VSV ? Czy tez powinno sie zaprzestac ?

przyczyn bogactwa doszukiwalbym sie gdzie indziej niz vsv. moze za bogate podmiany wody robisz albo ładujesz różne suple. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

stosuję vodka methode jakiś czas, może ze 2 m-ce i w sumpie gdzie wlewam wódkę mam białe gęste farfocle. Czy to są te bakterie? Zwiększyłem wódkę z 2,5 do 3,5 ml wczoraj bo w dalszym ciągle fosforany mam 0,045.

Pytanka czy wódkę wlewać do sumpa czy do akwa raczej i czy te farocle usuwać jakoś?

NO3 - około 5ppm


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to pewnie bakterie ,tez to przechodzilem po wlaczenie pompy obiegowej zawsze z weza wylatywaly :( na fosforany jest rowa lub phosguard , wodka ci ich nie zbije , no3 owszem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co chcesz zbijać PO4 jak masz 0,045 to jest całkiem przyzwoity poziom??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm....no sam nie wiem, a czy przejście na vsv method by pomogło? chociaż szczerze powiem wolałbym pozostać przy samej wódeczce


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to pewnie bakterie ,tez to przechodzilem po wlaczenie pompy obiegowej zawsze z weza wylatywaly :( na fosforany jest rowa lub phosguard , wodka ci ich nie zbije , no3 owszem

Jak to nie zbija?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,045 toż to jest wynik bajka :wallbash: :wallbash: :wallbash: . Nie wiem co tam jeszcze chcesz zbijać, żeby nagle nie było tematu, że koralowce mi bieleją i nie wiem co jest. Tomasz ja bym zostawił, a dawka 3,5 ml na 200 literków to jest dość dużo. Nie wiem, ja jakoś nie stosuję żadnych absorberów, nie mierzą PO4 :thumbsup: i mam spokój :harhar: :harhar: . Akwarium wszystko nam pokazuje, a zbijanie parametrów do zera.....to jakaś moda czy jak :realmad: :realmad: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według tego co piszą na teście rowy to 0,045 mg/l P czyli 0,14 mg/l PO4 nie jest wcale dobrym wynikiem:(

To już sam nie wiem zbijać dalej czy nie?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają koralowce w Twoim akwarium, czy są jakieś glony, dino, cyjano czy inne paskudztwo ??? Jeśli nie ma, koralowce pięknie bujają, mają kolory......to ja bym odpuścił :welcome: , ale zrobisz jak chcesz.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to inna sprawa napisałeś że masz fosforany 0,045 a nie że masz 0,15 po drugie oceń po kondycji korali czy jest ok czy trochę za dużo czasem wystarcza zmiana odpieniacza na taki który da radę,czasem okazuje się że mamy gruzowisko skalne i syf nagromadzony tam wiecznie podnosi nam fosforany ,czasem po prostu mamy fosforany w wodzie RO itd znajdź przyczynę albo poprostu załóż filtr z rową i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa dziwna bo:

- mam trochę cjano na piasku

-korale miękkie i lps ok

- 6 rybek w baniaku ok

- w sumpie mam buble kinga 160 i pieni cieno bo po wyczyszczeniu tak a potem nic do kubka nie wyrzuca


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podnieś mu poziom pienienia żeby jednak coś wyrzucał może tu jest problem pienidło masz super więc to na pewno nie przyczyna tych po4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prośbe gdyby ktoś określił czym zbić NO3 z 50 do 0

Reszte parametrów mam w normie

-wódka działa ponoć tylko jeśli po4 i no3 są wysokie, ja no3 mam 0

co dołożyć aby ustabilizować zbiornik? niewygląda najgożej ale NO3 za wysokie


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prośbe gdyby ktoś określił czym zbić NO3 z 50 do 0

Reszte parametrów mam w normie

-wódka działa ponoć tylko jeśli po4 i no3 są wysokie, ja no3 mam 0

co dołożyć aby ustabilizować zbiornik? niewygląda najgożej ale NO3 za wysokie

Mirek, przy takim przerybieniu odpieniacz musi być 2-4 x większy niż zalecany.

Obawiam się, że ten bk250 po prostu nie wyrabia.

Jak juz uda Ci się zbić azot to rozważ zamianę odpieniacza na wydajniejszy np. Reef Octopus SSS 6000.

Po drugie, jak chcesz zbijać azot to usuń absorber fosforanów bo inaczej metoda z vódką nie zadziała.

Bakterie potrzebują węgiel z wódki, azot i fosfor.

Odpieniacz będzie je wyrzucał na zewnątrz systemu w postaci gęstej piany.

Metoda z wódką jest na forum opisana więc nie będę powtarzać.

Potem możesz zamiast vódki zmienić sól na aquaforest - ma w sobie pożywkę dla bakterii probiotycznych - podobne działanie jak w metodzie z Vódką, też trochę zbija azot z fosforem.

Podstawa to jednak wymiana odpieniacza na większy, bo bez tego nie ustabilizujesz parametrów a absorbery to tylko półśrodki.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.