Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

zielony mintju ile vodki dozujesz na swój baniak dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo co zielony mintaj! ale co z tą uv-ką pomoze cos, prz dozowaniu vsv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uv przy vsv nie pomoze :D wybija wszystko ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90ml magnezu dziennie? Jesteś pewien?

Od jakiegoś czasu zwiększałem dozowanie Mg 10,30,50,90 ml i taką ostatnio dawkę mam.Dziś robiłem kilka razy test by to potwierdzić.Może się okazać,że test Salifierda w kule leci jak zawsze.

W tym tygodniu kipię nowy test to się okaże.Innych płynów leję po 175ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony mintju vodki dozowałeś na swój baniak dziennie

Pytasz czy codziennie czy ile codziennie? :D Tak, każdego dnia, obecnie jestem na dawce 0,3 rano i tyle samo wieczorem (Kidult pisał że lepsze efekty daje rozbicie dawki, niestety mogę dawkować tylko dwukrotnie w ciągu doby).


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedz ,ważne że działa a jak się ma pompę to wiadomo można co godzinę niemniej jak wystarcza dwa razy dziennie to mnie cieszy bo na razie pompy w budżecie na ten rok nie przewiduje :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu PO4 miałem 0,11 więc zwiększyłem podawanie mikstury z 12 do 16 ml na dobę w dawkach 2ml co 3 godziny.Przypomniałem sobie jeszcze,że kiedyś miałem dobre wyniki przy podawaniu Cycle więc znów kupiłem.Przez ten tydzień co dwa dni podawałem na zmianę Cycle 5ml i BioDigesy 0,1ml.Tester właśnie doradzał co 2-3 dni dodawać bakterie.NO3 mam tak niecałe 5.

Dobrą robotę też robią nowe pompy cyrkulacujne,które chyba uruchomiły mi prawdziwą filtrację na skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak trzymaj. Nie ma sily, to musi zaskoczyc.

A tak z innej beczki... Marek do jakich parametrow dazysz? Szczerze powiem ze niejedna osoba chcialaby miec PO4 0,11 i NO3 5mg/l. Kiedys na technologii oczyszczania wod profesor nipsal cos takiego na tablicy:

95%-5%

5% - 95%

Redukcja pierwszych 95% zanieczyszczen to wysilek (koszt, czas itp) okolo 5%

Redukcja ostatnich 5% zanieczyszczen to wysilek rzedu 95% calkowitych kosztow


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Inmar

co by sie nie rozpisywać, kluczem do sukcesu było zwiększenie dawki VSV, dopasowane do aktualnych potrzeb baniaka :)

ciesze sie, że w koncu rządzisz i chyba odrzucasz szukanie winy w skale


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioły mi od zawsze gadał,że skałę mam dobrą,ale i tak nie wiem do końca co produkuje mi fosforany.Mierzę czasem Hanką kolegom PO4 i nic specjalnie nie robią a mają niskie poziomy a ja je zawsze mam.Zobaczymy jak będzie dalej.Pomimo podawania już 16ml VSV prawie nigdzie nie mam tych białych glutów bakterii co bywało wcześniej kiedy podawałem strzykawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli podaje sie alkohol dozerem to zasadniczo mozna dojsc do wiekszych dawek niz podajac jednorazowo strzykawka. Wazne jest tylko zeby tak duzych dawek zbyt dlugo nie podawac bo na dluzszy czas beda nie do przerobienia


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek nie łam sie .... jak byłem nad morzem na wakacjach "opiekun" akwarium pomylił pokarm dla paletek z pokarmem dla morszczaków i nakarmił je 3 krotnie sercem wołowym :wallbash: .... i cala równowaga poleciała na łeb na szyje (koszmarne wyniki no3 i po4 po powrocie - choć o dziwo korale jakos to zniosly poza jedna acrą ktora cześciowo padła) ..... dochodze do wartosci teraz dajac tylko bakterie (biodigest) karme dla nich (bioptim) i jak to nazywam "ułatwiacz" (Reef activ) i taka mieszanka od dawna sie u mnie sprawdza .... pelletki kręcą się swoja droga choć w minimalnej ilości


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mysliscie czy wodka DIY jest czystsza chemicznie niz ta zwykla tania sklepowa ktora zazwyczaj kupujemy do VSV :question:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mysliscie czy wodka DIY jest czystsza chemicznie niz ta zwykla tania sklepowa ktora zazwyczaj kupujemy do VSV :question:

jesli pytasz o bimber to na pewno ten destylat jest "brudniejszy" od wodki sklepowej polskiej. No ale nie oznacza to ze sklepowa lepiej karmi szczepów bakterii od bimbru :)

Bedziesz testowac?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcący poprzestawiałem sobie chińską pompkę i dziś poszło do baniaczka z 80ml VSV,ciekawe co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziesz mial mega osad na szybie od wykwitu bakterii, i moze trochu za szybko ci no3 zbic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcący poprzestawiałem sobie chińską pompkę i dziś poszło do baniaczka z 80ml VSV,ciekawe co będzie dalej.

na wypadek to bym zrobił duża podmianę wody na ubogiej soli zgodną z parametrami w baniaku (MG, CA, Kh). 80 ml to troche za duzo na spokojny sen.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie system przelknie ale oproznij odpieniacz na wszelki wypadek, daj na mokro i przygotuj wegiel bo moze wystapic zakwit. KONIECZNIE upewnij sie ze jest dobre napowietrzanie w nocy bo zakwit bakterii i pierwotniakow bardzo szybko zuzywa tlen. Jak mozesz to daj brzeczyk do akwa - Marek wiem co mowie.

Z drugiej strony zbiornik jedzie na wodce juz dlugi czas i mozliwe ze przelknie sprawe bez drgniecia. Na wszelki wypadek napowietrzanie i cyrkulacja. Odpusc dozowanie przez 24h


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś mi nie pogrzebał w tym bo rano sprawdzałem wszystko,tak robię zawsze bo to dla mnie przyjemność a tu wracam i nie ma VSV.Na razie nie napełniam pojemniczka.Może sama się przestawiła ? Może coś z prądem,pisałem,że Skalar też padł.

Oprócz problemu z Skalarem miałem też problem z grzałką,która ugotowało ryby dzieciaką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,w nocy o 3 i rano wywaliłem prawie pełne kubki,napowietrzanie dalej w sumpie zostawię a jak pisałem zrobię przerwę 48h w podawaniu mikstury.Ranne pomiary to PO4-0,01 z NO3-0 a było wcześniej 5.W nocy korale mocno polipowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,w nocy o 3 i rano wywaliłem prawie pełne kubki,napowietrzanie dalej w sumpie zostawię a jak pisałem zrobię przerwę 48h w podawaniu mikstury.Ranne pomiary to PO4-0,01 z NO3-0 a było wcześniej 5.W nocy korale mocno polipowały.

no to sie ciesze! spadl mi kamien z serca choc to nie moj baniak :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciales miec zawsze 0 i masz :p dobrze ze sie nic zlego nie podzialo, a napisz jak duzy osad siadl na szybach po tak duzej dawce ok , u mnie jak dojde do wiekszej dawki wodki to moment mam zakwit bakterii i mam taki osad na szybach ze po 2 dniach jakbym nie wyczyscil to nic nie widac ale tez walcze teraz z no3 , pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki były już wczoraj z białym nalotem więc je na noc wyczyściłem a rano poprawiłem.Sama woda wygląda na czystą.Dziś i jutro rybki dostaną sporo więcej różnorakiego żarełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.