Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

KIDULT nie mam ale zawsze moge zalozyc:waving


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT nie mam ale zawsze moge zalozyc:waving


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ,ze troszkę słabo będzie pienił:nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ,ze troszkę słabo będzie pienił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piana bedzie bezbarwna:strutin


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piana bedzie bezbarwna:strutin


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ma nie byc? Niektore firmy, np Sender produkuja nawet wersje odpieniaczy do slodkiej wody - wiec da sie odpieniac i w slodkiej, co prawda piany jest faktycznie mniej, ale sama zasada dziala nadal.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ma nie byc? Niektore firmy, np Sender produkuja nawet wersje odpieniaczy do slodkiej wody - wiec da sie odpieniac i w slodkiej, co prawda piany jest faktycznie mniej, ale sama zasada dziala nadal.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ze starszych kolegów bywał w latach osiemdziesiątych nad Zalewem Zegrzyńskim,

nie będzie miał wątpliwości, że dobrze zasyfiona woda nie musi być słona, żeby się pienić :nono


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ze starszych kolegów bywał w latach osiemdziesiątych nad Zalewem Zegrzyńskim,

nie będzie miał wątpliwości, że dobrze zasyfiona woda nie musi być słona, żeby się pienić :)


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah masz racje wystarczy ,ze jest gęsta ,,ale nie wyobrażam sobie tego biotopu w słodkiej gęstej wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah masz racje wystarczy ,ze jest gęsta ,,ale nie wyobrażam sobie tego biotopu w słodkiej gęstej wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od 7 lutego leje VSV do mojego obiegu 300L. Doszedlem do 1,2 ml rano i wieczorem. Regularnie dodaje bakterie. Wczoraj wylaczylem na jakis czas obieg i po jakich 30 minutach wlaczylem go z powrotem. Wtedy z rury polecialy jasnoszare gluty. Wygladalo to troche jak kozuch od mleka, albo sciete bialko z jaja kurzego. W zasadzie zaraz sie rozdrobnilo i pozniej tego nie widzialem. Nigdy wczesniej nie mialem takiej sytuacji. Sadze ze to sa namnozone bakterie ktore, jak mysle, namnazaja sie na skutek dodawania VSV. Podobne gluty mialem kiedys w reaktorze biopelletek. Tam tez byly takie "farfocle" tylko ze bylu koloru pelletek. U mnie NO3 utrzymuje sie na niezmiennym poziomie 25mg/l. Jako ze PO4 bylo u mnie ledwo-wykrywalne to podkarmialem rybcie dosc intensywnie bez plukania mrozonek i PO4 skoczylo na 0,80ppm. To przy okazji spowodowalo wystapienie cyjano w kilku miejscach, ale tym sie jakos nie martwie. Nie wiem czy dalej zwiekszac dawke czy poczekac. Dodam tez ze ostatnio dolozylem cyrkulacje 2x2500 wiec duzo syfku sie podnioslo wiec pewnie i parametry. Mysle ze wiekszosc jest i tak juz odpieniona.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

białe farfocle w weżach od obiegu to mam i ja , ale były też przed stosowaniem VSV .Wypływają zawsze po zamknięciu zaworu na powrocie lub ponownym włączeniu pompy ... żółtek to wcina :)

No i właśnie u mnie NO3 również utrzymuje się na stałym poziomie 25 i już nie mam pojęcia o co biega


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie czas. VSV dziala i to bardzo skutecznie, ale ze zwiekszaniem dawek nalezy uwazac bo jak bakterie zaskocza to spadek NO3 nastepuje bardzo gwaltownie. Ja jak przedobrzylem i zakapowalem to juz bylo za pozno. Z kosmicznego poziomu w 3 tygodnie zjechalem do 2-5 i odstawilem mixture dokladnie dzien przed zlotem. A teraz jest niewykrywalne. Natomiast PO4 niezdazylo spasc wiec wspomagambsie teraz absorberem. Ale jak dla mnie metoda jest cacy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tez zaczalem stosowac VSV...w pierwszym tygodniu 1,5 ml na jakies 200l w obiegu parametry nie drgnely,czylo NO3 5 bylo i jest...teraz daje 3ml,jezeli cos sie zmieni to dobrze,chce zejsc do 2,5 NO3,fosforanow nie mierze...VSV to dla mnie nowosc,dawniej stosowalem vodka method i tam widzialem zmiany jakie zachodzily w NO3 juz po tygodniu...Na razie czekam...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg, moze ja zbyt malo leje. Minelo ciut ponad dwa tygodnie i dopiero leje 2,4 na dobe w dwoch porcjach. Zwiekszac dawke czy nie zwiekszac - oto jest pytanie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej Tester...ja sam nie wiem,gdyz metoda ta dla mnie jest nowa...jezeli by chodzilo o sama vodke to alkohol 90 watt lany 3ml na dobe zbil u mnie NO3 do zera w przeciagu tygodnia...alkohol jakos potrafie wyczuc (tzn. ile lac) z vsv jeszcze nie...zastanawia mnie jedno,po co wlasciwie ocet w tej metodzie...sprobowalbym vodki z cukrem ,jezeli jest taka metoda...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#329714 AnT :

Grzesiek na PO4 atrament lej :)

Ja tam ortodox jestem:D wierze w skale i bakterie. Ale! , albo przesadzilem w VSV, albo to kwestia proporcjji. Z racji ze lubie slodzic, na proporcje 200ml wodki 50ml octu dalem 2,5 lyzeczki cukru. Szpagat mi sie zrobil miedzy NO3 a PO4 i dlateego wspopagam sie Phosguardem. Przy filtratorach chemi w plynie nie che uzywac. Trupy gwarantowane.

Iceberg na 200 litrow zostalbym przy dawce 1,5ml. Daj Ampulke biodigest, po tygodniu Bioptim i akwa sie rozbuja. Potem czas czas czas nawet 4-6 tygodni ale oczy z orbit Ci wyjda.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

lej :)

nic nie pada je leje ale z umiarem rzecz jasna :)

ja podaje raz w tygodniu 2,5ml

absorbenty też mam

p.s

odebrałeś pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Wyrsly mi oslonice i malze. Nie wiem jak i skad. Drugi raz odkad mam slone jestem z siebie dumny:tongues

Gabki na VSV maja sie super, a w polaczeniu z karmieniem na fito mam dziwolagow ktorych nie potrafie zidentyfikowac. Albo cienki jestem albo za leniwy.

Mam natomiast w planie rozkminic dlaczego sama wodka nie robi roboty, natomiast w uzuppelnieniu z cukrem i octem robi co nalezy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...No i nie wytrzymalem,zmierzylem parametry choc mialo to byc jutro...NO3 z 5ciu spadlo do 2...martwi mnie ciagle NO2 0,02...Nie wiem skad sie bierze i wiem ze vodka zalatwilbym to w tydzien...wywalilem caly piach i wiecej go nie chce...widze co sie zbiera w przeciagu tygodnia w roznych miejscach na dnie choc odpieniacz wywala maslo albo raczej oscypki goralskie bo maslo inaczej jednak pachnie...cyano zeszlo zupelnie bez pomocy ekipy specjalnej "anty red" gotowej o kazdej porze dnia i nocy wkroczyc...zostalo w szafce...Ogolnie porownuja metode VSV do Voidka Method,zauwazylem mniejsza inwazyjnosc i agresje w VSV...kiedy vodka bierze sie do roboty,farfocle po zalaczeniu pomp wyplywaja wszedzie,gluty zbieraja sie we wszystkich wezach i wywala je odpieniacz...W VSV tez ma to miejsce ale jest o wiele delikatniejsze...Porownujac Vodka Method jest jak piwo dla plebsu a VSV jak cognac dla gentlemenow...choc jak mialbym duze wartosci do zbicia do zastosowalbym vodke i po zbiciu przeszedl na VSV,choc na pewno nie pilbym piwa by przejsc na cognac...mysle ze...wogole piwa bym nie pil...czekam na dalsze efekty...mtoda wydaje sie byc dobra...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.