Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

panie muzyku :( a moze to test do du.y? Czytalem ze uzywasz TM - moze warto sprawdzic na znienawidzonym salifercie :clowning

A co do tego co pisal wyzej Grzes. U mnie tez jest wysyp gabek i oslonic. Zielone, rozowe, brazowe.. normalnie panie dobrobyt :(


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie w te testy wierze i pokrywaja sie akurat z testami saliferta,jezeli chodzi o NO3 (pokrywaja sie takze z malymi,akceptowalnymi roznicami Ca i Mg)...Jako ze szalenstwo w mych oczach czesto gosci i wtedy,kiedy inni spia ja sobie czesto robie plany akwarystyczne,postanowilem lac wiecej tej VSV...od tygodnia 2,5 rano i tyle samo wieczorem...Mam powod do dumy NO3 z 5ciu zeszlo do 1 no i te nie dajace mnie spac po nocach NO2 (0,02) tez zeszlo zupelnie,woda w fiolce czysta jak w zrodle podziemnym...W tym tygodniu nie zmieniam dawki,jak NO3 zejdzie do zera to zareaguje...tez zauwazylem mnostwo zycia,cala armia gabek,takie cos czerwone,nawet ladne ,tylko chyba nie lubi swiatla...Jezeli chodzi o NO2 to powodem spadku do zera moglo byc wywalenie piachu a raczej gnojowki,ktora z niego sie zrobila.Korali mam malo,ale reaguja bardzo dobrze...Mam nadzieje ze jestem bliski dawki idealnej,choc korci mnie bby zamienic vodke na spiryt 90 watt...Moze lalbym wtedy mniej a moze nawet co drugi,trzeci dzien...Ktos tam (chyba Kidult) mial zrobic prototyp super elixiru...Czy prace sie posuwaja...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:help1Iceberg natychmiast odstaw VSV! 2,5 rano 2,5 wieczorem na 160L????


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Grzesiek,tak samo bylo z vodka,ludzie lali jakies male dawki i nie dzialalo...ja o ile pamietam vodke przed kulkami skonczylem na 8 ml i NO3 mialem kolo 2...W obiegu mam kolo 200l,czyli bezpieczna ale bardzo powolna dawka byloby 2ml na dobe...teraz bede mierzyl parametry NO3 co trzeci dzien...jakby cos to zejde na 2,5 na dobe i zobacze czy NO3 rosnie...wystraszylbym sie,gdyby NO3 bylo zero,dopoki nie jest,mysle ze nie ma powodow do obaw,tym bardziej ze nie zauwazylem sniezenia,duzej ilosci glutow...Nie znam VSV tak jak vodka method ale wydaje mnie sie ze laczy te dwie metody jedno...podwyzszanie dawek,dojscie do zera,zmniejszenie o polowe i wrescie znalezienie swojej dawki...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja bym nie ryzykowal. Moze u mnie taki zjazd nastapil dzieki zestawom prodibio, ale obecenie to tylko podpedzam 1-2ml co 3 dni


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tester,mam dla Ciebie dobra nowine...zrobilem testy NO3 Salifertem,ktorego zapomnialem wyrzucic i ktory wpadl gdzies miedzy szafke a intymny box akwarysty...wynik dokladnie ten sam 1 NO3...Z Salifertem to jest tak ze przy malych stezeniach azotanow,trzeba patrzec z boku i dzielic przez dziesiec,gdyz z gory nic nie bedzie widac...bokiem wyszlo 10,czyli dzielone na 10 daje 1 NO3...Myslalem o tym co Grzesiek wczoraj mnie mowil...zmniejszylem dawke z 5ml na dobe na 4 ml na dobe...zobaczymy...na razie widze same dobre steony lania tego VSV,choc nie powiedziane ze powod jest inny np. brak podloza...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Proponuje nie zapominac o tym ciekawym i pouczajacym watku,gdzie mozemy podzielic sie uwagami,dotyczacymi lania i parametrow z nim zwiazanych...Wiec ja z 5ml zszedlem na 4ml na dobe i zauwazylem ze 4ml to tez nie jest idealna dawka...NO3 z 1 skoczyl na 2,5,do tego pojawil sie NO2 (moj koszmar) NO2 0,02,ale jednak cos,wiec znow podnioslem dawke do 5ml na dobe w dwoch laniach,rano i wieczorem...A jak tam u Was z tym laniem...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie wyrazny spadek NO3 z 25 na "okolo" 10. Napisalem "okolo" bo trudno mi ustalic dokladnie. W kazdym razie zdecydowana poprawa. Tez doszedlem do dawki 6ml na dobe


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Właśnie rozrobiłem sobie 0,5L VSV. Zamiast 2 łyżeczki od herbaty dałem dwie płaskie stołowe. Czy sądzicie, że trzeba to wylać i rozrobić na nowo z dwiema łyżeczkami małymi ?


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolej wódzi i octu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Peniek, ale powiedz, bo na moja głowę jest 2x więcej cukru. Rozumiem że dorobić kolejne 400ml wódy + 100ml octu


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 200ml wódeczki dajemy 100ml octu więc z tego wychodzi ,że z proporcjami pojechałeś po bandzie . Wylej to (szkoda ,że się wypić już nie da :p ) i zrób nową miksturę .

Ps.

po co robisz odrazu 0,5l ? kup setuchnę wódeczki dodaj 50ml octu + łyżeczka cukru


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320909 Grzegorz Dyzma :

200ml wodki +50ml octu lyzeczka do herbaty glukozy lub cukru. Przejscie bezpolesne, dawki jak w temacie vodka methode

A Grześ pisał tu inaczej


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, ja doszedlem do wniosku ze proporcje nie sa tak istotne jak powolne dozowanie. Zostaw jak jest, tyle ze przesadziles z iloscia.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach rozumiem, dziękuję serdecznie panowie za pomoc


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...leje 3,5ml rano i 3,5ml wieczorem na zbiornik 160l plus sump jakies 50...parametry sie poprawily...NO3 -2,5,NO2 zero...moze to wrescie ta dawka...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#339728 jarex66 :
#320909 Grzegorz Dyzma :

200ml wodki +50ml octu lyzeczka do herbaty glukozy lub cukru. Przejscie bezpolesne, dawki jak w temacie vodka methode

A Grześ pisał tu inaczej

racja pomerdało mi się , ja na 100ml wodki daje 25ml octu


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ocet winny z wina białego.Mam nadzieję,że nadaje się do VSV.Jak długo to mieszacie,musi odstać coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wydaje mnie sie ze jest bez roznicy jaki ocet,ile ma byc mieszany,czy ma stac czy nie stac (moge sie mylic ale podejrzewam ze dlugo trzymany elixir moze stracic swa moc lub ja zmodyfikowac co sie odbije na dozowaniu)...co do octu to wybralbym bialy,wszak o to chodzi by plyny lane do zbiornika byly najczystsze,podobnie z vodka method...nie zalecaja (choc mozna) lac whisky a wlasnie alkohol w najczystszej postaci...tu znowu moge sie mylic,moze whisky wlasnie bedzie tym najlepszym elixirem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli whisky jest najlepszym elixirem to ja musze lac wieksze dawki:):clowning:)( nie koniecznie do baniaka) jak narazie vsv bardzo mi pomoglo:):)pozbyc sie glonow:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSV się sprawdziło ... NO3 z 25 spadło do 2 , mrożonek nie płuczę i NO3 na stałym poziomie się teraz utrzymuje , lałem 2,25ml/100L , czas zmniejszać dawkę


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie leje octu. podaje 2 roztwory - spirytus + RODI oraz glukoza (CZDA) + RODI. zaprzegniete pod pompki chinskie z ZOOFOCUSA. podaje mala dawke ale co godzine. odpieniacz na srednio mokro. jak kiedys na zeostarcie moglem karmic 2 kostki mrozonek plukanych na dobe to teraz daje 4 kostki + lyzeczke granulatu i lyzeczke vpowera na dobe i PO4 = 0.00.

spirytus rozrobiony WAGOWO na 4%, a glukoza w stezeniu 40g/litr. podaje po militrze kazdego roztworu na dobe na 800l netto wody w obiegu.

polecam wszystkim takie zestawienie. widac ze dziala, aha i zapomnialem dodac ze konsumpcja wapnia wzrosla o 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.