Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj urobiłem miksturkę , zobaczymy co będzie :clowning , na dzień dzisiejszy PO4 - 0,06 , zobaczę co będzie jutro , zapodałem dawkę 0,5ml co godzinę.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#348062 fal :

Dzisiaj urobiłem miksturkę , zobaczymy co będzie :clowning , na dzień dzisiejszy PO4 - 0,06 , zobaczę co będzie jutro , zapodałem dawkę 0,5ml co godzinę.

Czyli 12 ml/dobe tak na dzień dobry ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi u mnie w obiegu jest 700l , dawka jest o połowę mniejsza niż daje u siebie Kidult , zobaczę co będzie jutro o tej samej godzinie.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co dajesz? sam spiryt? wazyles dokladnie 40gramow i dopelniles do 1L woda RO na goraco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#348084 KIDULT :

a co dajesz? sam spiryt? wazyles dokladnie 40gramow i dopelniles do 1L woda RO na goraco?

Rozrobilem glukoze i osobno spiryt dokładnie wg Twoich wskazówek. Powiedz mi po jakim czasie zauważyłeś efekty działania mikstury ? Z jakiej wartości zbijałeś i w jakim czasie PO4 ?

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec, bo jak zaczynalem to mialem phosguarda wsadzonego do wody. od ponad 4 tygodni dziala juz u mnie spiryt i glukoza, po4 biło do zera, musialem zwiekszyc karmienie aby nie przesadzic. teraz wychodzi ok. 0.02, zalezy jak zmierzysz. wczesnieej bawilem sie z rozcienczonym zeostartem ale nic nie dzialal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ZS2 odstawiłem ostatni bo przez dwa tygodnie z rzędu PO4 absolutne zero małą Hanką, a tak nie lubię. Kidult, myśle że Twoje proporcje roztworu są dobre, nadmiar glukozy na początku będzie fajnie "puszył" korale, ale potem lubi wywalać cyjano, tak czy inaczej trzymam kciuki, to musi dzialać, a wygoda z podawania przez pompy jest nie do przecenienia :clowning Poka jeszcze jakich uzywasz pompek/pompki?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.zoofokus.pl/?cblue,135

a z glukoza ostroznie trzeba eksperymentowac, bo nie wiadomo kiedy sie przedawkuje i hiperglikemia gotowa u zwierzakow :clowning

Seb u mnie zeostart2 na poczatku dzialal, pozniej marnie, a w koncu wogole. Wodka dziala lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, ile czasu używasz już? Nic się nie kaszani?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki mam ponad 2 miechy, nic sie nie kaszani. przeciez gwarancja jest na 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o gwarancję, na nic ona jeśli baniak wyleci w powietrze bo pompka sie zatnie :clowning ale skoro tyle czasu nic się nie wykrzaczyło to juz sie pewnie nie wykrzaczy :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co, grotechy sie zacinaja? ta chodzi slicznie, az rozwazam czy by tu nie spredac aquatrendu i nei dolozyc kilku groszy i sie calkiem na te chinskie pompki nie przerzucic. maja jedna wade - programuje je sie od gory nie od przodu, i mam pulke gdzie sa wsuniete (razem z aquatrendem i profkiem) i musze te pompki wysuwac aby cos przestawic. trzeba bedzie pulke spatchowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sie jeszcze nie zaciął, ale były takie przypadki.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 12 godzinach nic się nie zmieniło , PO4 nadal 0,06


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zwiększyłem moją miksturę do 3ml rano i 3ml wieczorem bo co prawda NO3 mam około 0,02 to PO4 za cholerę nie zejdzie niżej niż 0,03 lub 0,04.Wiem,że te parametry są Ok,ale chcę spróbować zejść jeszcze.

Wcześniej stosowałem miksturę z recepty w tym wątku,ale od tygodnia próbuję innej 20ml wódki+5ml octu+łyżeczka cukru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal spokojnie, to nie jest pochlaniacz.

Odpieniacz ma byc na mokro, tak aby koniec piany byl 3-4 cm ponizej krawedzi kubka.

Pozatym ja daje jeszcze 5 krople zeobacu raz na tydzien albo rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 24 godz. PO4 - 0,05 , zobaczymy za dwa dni czy tendencja jest spadkowa.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal Ty chyba nie rozumiesz do konca jak to dziala. Czy myslales ze w ciagu 24 godzin flora bakteryjna tak Ci sie rozwinie ze zje cale po4? Wg mnie po 2 tygodniach jak bedzie zero to bedzie bardzo rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym nawet że jeśli w ciągu dwóch tygodni nie wzrośnie to będzie dobrze :clowning Miesiąc to taki okres po którym juz widać że dzieje się lepiej.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#348473 KIDULT :

Fal Ty chyba nie rozumiesz do konca jak to dziala. Czy myslales ze w ciagu 24 godzin flora bakteryjna tak Ci sie rozwinie ze zje cale po4? Wg mnie po 2 tygodniach jak bedzie zero to bedzie bardzo rewelacyjnie.

Kidult myślę że mniej więcej wiem o co chodzi , pamiętaj że w moim zbiorniku kulają się kulki , więc dodając etanol zwiększam pożywkę dla bakterii , których populacja w moim zbiorniku i tak jest już spora.

Mimo wszystko ja karmię dość obficie bo 8 kostek mrożonek dziennie , co ciekawe w tej chwili PO4 spadło do 0,04 ( wczoraj korale dostały dodatkowo 6 kostek zmielonych mrożonek ) więc jest zajefajnie :clowning.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal, nie chcę być złym prorokiem, ale moim zdaniem skacząc z metody w metodę lub łącząc kilka rodzajów pożywek dla bakterii możesz osiągnąć efekt dokładnie odwrotny do zamierzonego...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiete slowa.

Pamietam przekscie z VSV na NP bio pellets i ponownie na wodke. Widok badzo nie ciekawy.

Miomo ze to "niby dwa zrodla wegla" nie potrafie tego naukowo wytlumaczyc.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#348515 seb :

fal, nie chcę być złym prorokiem, ale moim zdaniem skacząc z metody w metodę lub łącząc kilka rodzajów pożywek dla bakterii możesz osiągnąć efekt dokładnie odwrotny do zamierzonego...

Pozdrawiam

seb

Seb możesz rozwinąć troszkę temat , jakie mogą być negatywne skutki łączenia dwóch metod ? Oczywiście nie chcę wysadzić zbiornika , chcę żeby zwierzaki miały lepie a nie gorzej , chce karmić maksymalnie i utrzymywać niskie parametry.

Pozdrawiam

Może jeszcze kilka słów o biopelletkach , odnoszę wrażenie a właściwie jestem pewny tego co napiszę , uważam że nowa formuła peletek obniżyła mocno loty , po pierwsze zuzywają się błyskawicznie , po drugie nie trzymają już tak stabilnych parametrów i właśnie dlatego zdecydowałem się na dodatkową metodę , czy droga jest słuszna , tego niestety nie wiem , dlatego czym więcej informacji z Waszej strony tym lepiej dla nas wszystkich.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, może coś skrobniesz na powyższego posta :clowning.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wieczorkiem, w pracy jestem i ruch spory :clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.