Skocz do zawartości
skiper

Przeprowadzka 112L na 96L+52L=148L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tutaj zamieszczę prace podczas przeprowadzki ze starego profilowanego 112L bez sumpa na nowe pełnowartościowe akwarium z szafką DIY, Przelew DIY i inne szpargoły po części zakupione i dopasowywane do swoich potrzeb.

Szkielet szafki zrobiony z odpadów tj z palet( nie euro z legalnego źródła) ;P

Obita szafka płyta 18mm z Liroya Wenge Magi

Sump 50x30x35

Akwa 60x40x40

Przelew DIY z rur PCV

Pokrywa z płyty meblowej i kształtek alu w formie małej litery "h" dzięki ktorym idealnie wchodzi na szybe akwa 6mm

Do zrobienia przegrody w sumpie i dokonczenie spływu i powrotu z sumpa, oraz przełożenie oświetlenia.

Szafka bez obicia

03022011564b.th.jpg

Dziś obita

p1100121o.th.jpg

Po przymiarce ze szkłem

11022011568.th.jpg

Przelew- ukryty bedzie za przegrodą cos w stylu komina a w nim przelew.

02022011560.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja tj zalane kranówa, spr działania przelewu, szczelnosci.

Tło

14022011572.th.jpg

Przelew

14022011574.th.jpg

Tu jeszcze nie dociety na wysokosc.Tak zrobione bo nie chce widzieć rur w zbiorniku.

14022011575.th.jpg

Skonczone otwieranie pokrywy

17022011578.th.jpg

Szczelnosc plus niebieskie LED.

17022011580.th.jpg

Po przeprowadzce jeszcze czekam na obiegówkę i wszystkie urządzenia wylatują do sumpa.

akwanew.th.jpgp1100141r.th.jpgp1100157.th.jpgp1100162a.th.jpgkoral.th.jpg

Dzisiejsze zakupy, mam nadzieje ze skoro Montipora daje rade to i Euphilia da rade u mnie, poza tym Garbik ale chowa sie i krewecia.

kreweta.th.jpgeuphiliaz.th.jpgp1100338.th.jpgp1100340.th.jpg

Link do filmu

http://img10.imageshack.us/i/t1t.mp4/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę zero głosów na plus i zero na minus w sumie też dobrze, natomiast gdy "juz byłem w ogródku i witałem się z gąską" oczywiście wkradł sie jakiś problem, dałem z siebie wszystko przy planowaniu jednak ze wzgledu na doświadczenie z baniakimi z sumpem nie wszystko przewidziałem.

Problem nr 1- brak zaworu zwrotnego= powrót nad powierzchnia wody i zaciąganie powietrza-rozwiazanie chyba przewierce na kolanku mały otwór który bedzie miał za zadanie zapowietrzać rury aby grawitacyjnie nie zassysało mi wody do sumpa z gł. akwa.

Problem nr 2- przelew nie daje pełną para tylko sika ledwo częścią swoich możliwości przez co pompa ustawiona na min swoich mozliwości Eheim Compact +2000.-przelew odpowietrzony.

Problem nr 3- zasysane mikro bąbelków, i nie wiem czy to powód za niskiego poziomu wody w komorze pompy czy może tego że od strony ssania oryginalny(chyba 20mm) przekrój a od strony tłoczenia mam 25mm a potem przechodzi w 3/4 PCV-u. Czyli różnica w średnicach ssania i tłoczenia.

Jak na razie to by było na tyle z obecnych niedomagań. HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie w pompach nie jest polecane zeby strona cisnieniowa (tloczenie) miala wieksza srednice niz strona zasysajaca - teoretycznie moze to powodowac powstawanie babelkow powietrza w samej pompie - ale to raczej tylko teoretyczna mozliwosc.

ad 1 - koniecznie nawierc otworek zapowietrzajacy powrot.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze zawor na przelewie a nie widze rezerwy ? To raczej igranie...

Komin to komin.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwy nie trzeba, wszystko jest tak obliczone ze podczas zatkania przelewu pompa i tak nie przeleje wody w głównym zbiorniku bo poprostu nie ma jej az tyle w komorze pompy. Po zatkaniu pozostaje 1cm od krawedzi szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że małymi kroczkami ale do przodu,tak najlepiej :) ładnie ci to akwa wyszło :waving:clapping ale na korepetycje u hydraulika się pisz :) dobrze że działa,tak trzymaj i tak dalej :waving


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazen piękny... Nie boisz się wkładać rąk do baniaka? Bo to ponoć niezłe rozrabiaki :waving Zapowiada się sympatycznie :waving


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331660 kapuhy :

Błazen piękny... Nie boisz się wkładać rąk do baniaka? Bo to ponoć niezłe rozrabiaki :) Zapowiada się sympatycznie :)

Zgadzam się ładna rybka, poszukuje do pary podobnego okazu, a czy rozrabiak raczej nie nic nie niszczy je z ręki razem z krewetami tylko garbik jakiś bardziej wstydliwy i chyba poskubał mi rurkowca którego juz dobrych pare dni nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333910 skiper :
#331660 kapuhy :

Błazen piękny... Nie boisz się wkładać rąk do baniaka? Bo to ponoć niezłe rozrabiaki :) Zapowiada się sympatycznie :)

Zgadzam się ładna rybka, poszukuje do pary podobnego okazu, a czy rozrabiak raczej nie nic nie niszczy je z ręki razem z krewetami tylko garbik jakiś bardziej wstydliwy i chyba poskubał mi rurkowca którego juz dobrych pare dni nie widziałem.

bedziesz miał spory problem w dobraniu pary dla pomidorka , a rozrabiaką to będzie jak podrośnie , dorosły pomidor potrafi zabić wszystko co mu stanie na drodze i mu się nie spodoba


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#329577 skiper :

Rezerwy nie trzeba, wszystko jest tak obliczone ze podczas zatkania przelewu pompa i tak nie przeleje wody w głównym zbiorniku bo poprostu nie ma jej az tyle w komorze pompy. Po zatkaniu pozostaje 1cm od krawedzi szyby.

A automatycznej dolewki nie posiadasz?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Capnella imbricata 30zł

2. Sarcophyton 70zł

3. Parka Pterapogon kauderni 100zł

4. Lysmata debelius 50zł

5. Pseudogorgonia 11cm 50zł?

6. Clavularie duża 60zł

7. Montipora zielona 20zł

8. Lobophytum sp06 zielony 40zł

9. Skałą 400zł 10kg z grzybkami

10. Kraby 2szt 20zł

11. Szafka 250zł

12. Odpieniacz SEACLONE 100zł

13. Piasek 20kg 100zł

14. Szkło 60x40x40h stan BDB

15. Sump standart 52L 50x30x35h 5-komorowy BDB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli decyzja o wyprzedaży jest ostateczna, to ja bym był chętny na:

2. Euphyllia glabrescens 70zł

7. Wundermani krewetka 60zł

10. Clavularie małe po 20zł (1 małą)

Chętnie odbiorę osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba morska jest nieuleczalna :thumbup:

Jakie akwarium teraz będzie?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium i osprzęt cały mi został więc wykorzystam to co mam akwarium na tym sprzęcie chodziło całkiem ładnie, tylko skały muszę dokupić bo moja umarła i muszę ją czymś ożywić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś świece wkoncu Lumini Gemis 120R1+sterownik super lampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdjecia,he?

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.