Skocz do zawartości
pa_blo

Duża kostka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje wymienić mój "prostokąt" na kostkę o wymiarach 100x100x ?

No właśnie mam dylemat jaka wysokość.

Obecnie mam akwa 60 wysokie i ciężko bez drabinki sięgać na dno ale ważny jest również wygląd.

Oświetlenie planuje lumen bright 250W + t5.

Co byście poradzili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 wysokość... max 55 cm... wyżej nie ma co pamiętaj że na środek baniaka dosięgnąć będziesz miał spory problem...

550 litrów... wydaje mi się że to oświetlenie będzie za małe :/


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad taka kostke to troche wyzej zawieszone 400W pewnie ladnie by doswietlilo, tylko czy nawet to bedzie wystarczajace? W USA pewnie by powiesili 1000W i z glowy :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona chciała prawdziwą kostkę czyli: 100x100x100, no ale ja ją trochę ściągnąłem na ziemię i wymyśliłem 100x100x70 ?

Do światełka chce wykorzystać lampę lumen bright + do tego po bokach T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wiecej jak 45 cm i bedzie ocean...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 wysokość śmiało - myślę, że nawet 80 jak ma to wyglądać :D))

ale tak jak piszesz - drabinka niezbędna - kto co lubi - ja dla dobrego efektu byłbym w stanie i ponurkować z maską i rurką...

przy takich wymiarach jeden wysoki filar na środku - tak żeby spsy zaczynały się od połowy - na dole lpsy

ale fajnie by było wtedy dać 400W + T5 :D

ale przy bardzo niskim jak 45 cm też będzie niesamowita głębia :D czyli środek piękny - ale na zewnątrz ...duuuużo gorzej :D


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się widzi w kącie takie właśnie wysokie 70-80cm z jeden wysoki filar na środeczku...ahhh :D

najniższe jakie widzę to 50-60cm.

ps. maskę i rurkę mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#326227 pa_blo :

ps. maskę i rurkę mam :D

to rób 1m wysokości jak żona chce tylko niech nie marudzi potem jak za długo będzie Cie za nogi trzymała podczas twojego grzebania w baniaku.

Ps.

100x100 to super wymiar x55 w zupełności wystarczy


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrozikulus

to dzięki Twojej kostce dziś podjeliśmy tą decyzję

mocno się waham między 70-80cm.Jak to Kris zauważył nie tylko liczy się wygląd wew. ale również zew a ja nie chce już później nic poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się jak dziecko ,że moja kosteczka się podoba :D ale nie wiem czemu

Moim zdaniem zbiorniczek 100x100xx50 też super wygląda , proporcja zachowana :D i w zupełności wystarczy , 80cm trudno będzie doświetlić , a uwierz mi że z czasem LPSy będziesz przestawiał coraz niżej i wtedy okazać się może ,że miejsce na na spodzie będzie dobre tylko dla NP


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... super projekcik się zapowiada.

mi też po głowie chodzi duża kostka:waving

jeśli akwa będzie widoczne z trzech stron i w grę wchodzi centralne kolumnowe ułożenie skały to wysokosc będzie całą ozdobą.

Ps. nie zapomniej narobic fotek przy budowie ... przydadzą mi sie..


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurde ma to coś, ciężko to wytłumaczyć :D

tylko trzeba pamiętać, że akwa będzie zabudowane od dołu do góry.

przy 80cm mam akwa podzielone na 3 równe części, kurde nie wiem jak to będzie wyglądać zewnętrznie :D

Ma ktoś może tak duża kostkę ?

Edit:

@adamus_23_as

akwa będzie można oglądać niestety tylko z dwóch stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wal 80 cm :D

DSC05190.JPG

i taki jeden filarek - np jak ten po lewej (chodzi mi o wysokość półki z sps :D

ale oczywiście, że marzeniem byłoby dać do takiej kostki 400W + z 6 T5 39 W

chłodziarkę jak rozumiem planujesz :D


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajka, oj Kris myślimy podobnie :D

pod obecne akwa mam podciągnięty specjalny wyciąg kominowy, chłodziarki nie planuję ale za to klimę w domu będę miał już te lato.

Jak masz ten filar zrobiony ? na rurkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pa_blo jak dostęp do akwa będziesz miał tylko z dwóch stron to tym bardziej wysokość 50-55 przemawia na swoją korzyść.

Dajmy na to ,że prawy tylny róg będzie właśnie tym do którego dostęp będzie ograniczony , przy 100cm nie wiele tam podziałasz , a czasem trzeba np. wyłowić śniętą rybkę lub spadnie szczepka itp. więc przy głębokości 50cm już łatwo nie będzie , a przy 80cm staje się to wręcz hardcorem.

Pamiętaj ,że nie wszystko da się wyłowić manipulatorem ...


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#326256 pa_blo :

Jak masz ten filar zrobiony ? na rurkach ?

oj mam nadzieję, że nie pomyślałeś, że to mój filar :D)) to akwarium Ivana http://www.hausriff.ch/4534/156972.html

nie mam pojęcia jak to zrobił - ale jest wow :D

więcej fajnych przykładów był niedawno u nas w wątku o aquascapingu...

założyłem też jakiś czas temu watek o wysokich akwariach - ludzie jednak wolą te niskie :D mało kogo obchodzi jak to wygląda z szafką itp... ludzie lubią wygodę i żeby ryby były zadowolone :D

co do grzebania przy dnie - przy dostępie z 2ch stron rzeczywiście hardcore :D zbuduj sobie z listew czy kartonów model i zobacz czy warto...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#326222 Kris_77 :

70 wysokość śmiało - myślę, że nawet 80 jak ma to wyglądać :D))

ale tak jak piszesz - drabinka niezbędna - kto co lubi - ja dla dobrego efektu byłbym w stanie i ponurkować z maską i rurką...

przy takich wymiarach jeden wysoki filar na środku - tak żeby spsy zaczynały się od połowy - na dole lpsy

ale fajnie by było wtedy dać 400W + T5 :D

ale przy bardzo niskim jak 45 cm też będzie niesamowita głębia :D czyli środek piękny - ale na zewnątrz ...duuuużo gorzej :D

...czesc Chrys,masz wspniale akwarium ale prosze przestan...70cm...?...Twoja reka to ogarnie...?...ja jestem dosc wysoki i nie chce nic powyzej 45 cm...chyba ze masz pakt z Diablem,ktory to czysci...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kostkę 67 x 67 x 67 na wysokości 110-120 (już nie pamiętam) w ścianie w rogu (czyli dostęp tylko od tyłu z szafy :D)

i uwierz mi radziłem sobie - co na przeklinałem to moje - ale efekt był taki jaki sobie na tamten czas wymarzyłem

nie trzeba diabła :D mało tego ... nie miałem zadanego manipulatorka - i do dolnego rogu po przekątnej docierałem z dłonią bez nurkowania :D

i żeby nie było - daleko mi od rąk ala małpa - wzrost 178 :D


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jeden filar na środku to rzućcie okiem na akwa Skiby na aqua-reef.pl, tam jeśli dobrze pamiętam to wymiar jest podobny do tego, który planujesz.

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skiba ma prostokąt, ale wysokość faktycznie taka jak planujesz. Wyglada konkretnie, ale widzielalem jak się przy tym baniaku gimnastykuje i to pomimo używania drabiny. Jak dla mnie 55cm wysokości przy takiej kostce to optimum.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto inwestować w szkło OW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli akwa bedzie widoczne z kilku stron to moim zdaniem WARTO! Ja mam tylko malenka kostke 27 l z OW ale byz z tego nie zrezygnowal. Niestety problem jest taki, ze taka kosteczka jak moja super wyglada z OW klejonego bezbarwnym silikonem do poki nie pojawia sie na nim syfy :/

ps. gdzie ta kostka bedzie stala? tam gdzie poprzednie na scianie z TV?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od grubosci szyby. Zwykle szklo do 8mm nie wplywa znaczaco na kolor. Powyzej 8mm warto rozwazyc OptiWhite.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa będzie oglądane z dwóch stron, szyba 10? 12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.