Skocz do zawartości
pa_blo

Duża kostka

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na obecne akwa wody będzie o 100l więcej.

Zresztą podłoga w moim bloku robiona jest ze strunobetonów (tak mi fachowiec powiedział) i że to wytrzyma nie jedno.

Akwa i tak stoi przy dwóch ścianach nośnych w kącie więc niebezpieczeństwa nie ma, a na podłodze są duże kafle 50x50, które jeszcze bardziej rozłożą ciężar.

Jestem w trakcie projektowania stelaża, narysowałem go, myślicie, że to wytrzyma ?

Profil stalowy 4x4x3mm

1527-stelaz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechało dziś akwarium, w stanie masakrycznym. Spoiny wykonane gorzej niż sam bym je zrobił. Dodatkowo wykonawca przyznał się, że odbryski były już wcześniej. Nie wiem co z tym dalej zrobić.

Po wniesienie do mieszkania, oznajmiłem błędy. Wykonawca nie przyznał się do nich. Wezwałem więc policję na miejsce.

Sprawa pewnie trafi do sądu.

Na pewno nie zaleje takiego akwarium. Wklejam kilka fotek.

Napisze szczerze, że nie bardzo wiem co dalej.

1527-dsc00065.jpg1527-dsc00066.jpg1527-dsc00067.jpg1527-dsc00069.jpg1527-dsc00070.jpg1527-dsc00071.jpg1527-dsc00072.jpg1527-dsc00073.jpg1527-dsc00077.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóweczka, robione na zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pa_blo do pryma aprylis zostało jeszcze kilka dni, nie rób sobie z nas żartów.

a tak poważnie to jak bym dorwał tego szklarza to bym mu chyba rozbił ten baniak na łbie, może napisz kto to sklejał ku przestrodz dla innych, zapłaciłeś normalną rynkową cenę czy kupiłeć go w jakiejś super promocji?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje, zwlaszcza ze na nowe szkielko zawsze czeka sie z podekscytowaniem. Opinia rzeczoznawcy bardzo bedzie pomocna choc bez tego wszystko widac jak na dloni. Kto odbieral i wnosil baniak? czy sczelnosc zostala sprawdzona?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#339278 robi :

Ja pierwsze zalanie takiego akwarium przeprowadziłbym u producenta w domu, najlepij w saalonie mając nadzieje że mieszka w bloku na 5 piętrze i nie ma ubezpieczenia.:p

Zarty żartami ale naprawde ,jest mi przykro i Ci współczuje .Pisz dajej jak się mają sprawy ,może coś pomożemy,a co na to policja?Nawet nie chce myśleć jak teraz się czujesz ! projekt ,porady na forum ,jaki rodzaj szlifu wybrać , zamawianie itd. a tu bum i po wszystkim:cursin


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił to facet, który robi 15 lat akwaria był z polecenia.

Wpłaciłem zaliczkę 1000zł i nie chce jej oddać więc tym samym nie oddaje akwarium.

Chciałem się dogadać, że oddaje mu 250zł za paliwo ale powiedział, że jak coś to pół na pół się dzielimy kosztami czyli 500/500.

Szczelność nie była przeprowadzona bo "producent" stwierdził, że jak by miał każde sprawdzać to nie wyrobił by na wodę.

Policja wiele nie wskórała choć dopytywali się jak było transportowane, czy było zabezpieczone itd., podjechać mam na komendę po protokół a później sprawa cywilno-prawna.

Wnosił m.in. sam fachowiec + 3 sąsiadów i przy dobrym świetle zaczęło się oglądania i rosło ciśnienie.

Najlepsze jest to, że jest ubity róg OW na widoku a ten kazał mi wklejać tam taki szklany trójkąt.

Ogólnie pisząc jestem totalnie załamany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje serdecznie. zdaje sie ze istnieje ktos taki jak rzecznik praw konsumenta. A jak nie to od razu prawnik wyspecjalizowany w prawie handlowym. Jesli gostek negocjuje 50/50 to jak dostanie list z pozwem do sadu to mu rurka zmieknie.

Jestesmy z Toba pa_blo


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecznik praw konsumenta powiadomiony, w poniedziałek idę się spotkać z adwokatem w tej sprawie bo nie wiem co dalej z tym zrobić.

Mam zbiornik, można napisać, że nie kompletny, za połowę ceny, nie mam paragonu/faktury i nie wiem czy to jest moje czy producenta.

Mam to naprawiać, czy czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 2 sposoby na rozwiazanie...albo rzecznik albo sad..jak byles juz u rzecznika to on pierwsze co robi to wysyla pismo do producenta/sprzedawcy i podaje termin np 7 dni na polubowne rozwiazanie sprawy,po tym czasie kieruje sprawe do sadu (za taka "usluge" nic nie placisz ) 2 sposob to zalozenie sprawy cywilnej jednak to juz bedzie kosztowalo (osoba znajaca sie na prawie handlowym)koszty sprawy pokrywa przegrany....mozesz skorzystac z ustawy konsumenckiej iz towar nie jest zgodny z umowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest inna opcja. W tej chwili masz w najgorszym razie 500 zl straty. Pogadaj z nim i sprobuj utargowac jeszcze cos. Powiedz ze tak go obsmarujesz na kazdym forum ze straci polowe klientow.

Poza tym brakiem dokumentow sie nie przejmuj. Sasiedzi potwierdza ze to ON Ci przywiozl zbiornik. Poza tym masz chyba jakis dokument na 1000 zl zaliczki.

Jednak jak tak o tym mysle to wydaje mi sie zeby pojsc na te 500zl, bo koszt adwokata, telefonow i calego tego zalatwiania bedzie na pewno wiekszy. Poza tym nawet jesli wygrasz sprawe i zasadza mu zwrot kosztow nie znaczy ze dostaniesz wszystko na raz. Facet moze Ci "cykac" po 50 zl miesiecznie i nic mu nie zrobisz. Do tego sprawa moze ciagnac sie pare lat.

Sprobuj wynegocjowac wiekszy zwrot zaliczki. A jak nie to zaloz konta na wszystkich forach akwarystycznych (tych wiekszych) i podaj dane goscia. Strata potencjalnych klientow bardziej go zaboli niz te 500zl


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci szczerze, że jestem zdesperowany w tej sprawie i nie chce odpuszczać.

Tak długo na to czekałem, to miało być moje wymarzone akwarium, dokładnie takie jakie sobie wymyśliłem.

Może, nie jestem milionerem ale chce z takim oszustem walczyć, bo takie praktyki są nie dozwolone.

Nie podejmuje żadnych dodatkowych kroków jak pisanie z kim nie robić interesów bo sprawa jest w toku.

Na chwilę obecną mam takie nieścisłości:

1. Jedna z szyb OW jest porysowana od środka przy dnie obok silikonu

2. Odprysk od wewnątrz na szybie OW

3. Szlif nie jest szlifem, niektóre krawędzie są ostre

4. Szkło jest źle przycięte, krawędzie są poszczerbione, prawie wszystkie

5. Komin jest nie wklejony

6. Krawędzie szkła na komin są poszczępione, rogi są poutrącane

7. Silikon nie doczyszczony na szybach wewnętrznych i zewnętrznych

8. Na dnie w jednej szybie wypadł silikon i jest tam prawdopodobnie dziura, piszę prawdopodobnie bo stwierdzono to na podstawie oględzin

9. Szyby są sklejone krzywo, z jednej strony są wyżej z drugiej niżej

10. Silikon położony jest niechlujnie, poszarpany na całej długości wszystkich szyb

11. Komin miał być niższy o 6cm jest mniej

12. Szkło na komin jest krzywo przycięte, przykładając je poziomicy są odchylenia 0,5cm

13. 27 pęcherzy, praktycznie na wszystkich połączeniach silikonowych

14. Wysokość z jednej strony to 70cm z drugiej 69,7cm

15. Szyby są nie równe, mierząc u góry jest 95,2 na dole 95, na drugiej szybie 95,2 u góry i 95,1 na dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra... szczerze Ci chłopie współpczuję

Nie wiem szczerze mówiąc jak to możliwe żeby szklarz z takim starzem zrobił taką fuszerkę, albo to nie jest szklarz tylko jakiś chłoptać który chciał sobie dorobić (a Ty nie chcesz nam o tym powiedzieć) albo klejąc to akwa był kompletnie nacykany.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd z twojej strony że wpłaciłes mu tak dużą zaliczkę. ja bym odebrał te 500zł które mi daje... i za miesiąc poprzebijał mu wszystkie opony...:p


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#339337 LUK4344 :

albo to nie jest szklarz tylko jakiś chłoptać który chciał sobie dorobić (a Ty nie chcesz nam o tym powiedzieć) albo klejąc to akwa był kompletnie nacykany.

Robiła to firma z lublina z polecenia jednego z forumowiczów dobrze znanego tutaj.

Gdy do Niego wczoraj dzwoniłem i opowiadałem o sytuacji to mówił, że nigdy mu się coś takiego nie zdarzyło.

#339339 adamus_23_as :

błąd z twojej strony że wpłaciłes mu tak dużą zaliczkę. ja bym odebrał te 500zł które mi daje... i za miesiąc poprzebijał mu wszystkie opony...:p

Błąd nie błąd, wymagane i tyle. Mieliśmy ugadane wszystko na papierze.

A dlaczego mam mu dawać za free 500zł ??

A to moje ulubione fotki:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak facet z polecenia i robi akwaria 15lat to moze tym razem wzial sobie jakiegos podwykonawce i ten tak robote spartolil. Lista usterek i nieprawidlowosci dluga wiec ciezko mi wiezyc ze to profesjonalista.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#339328 pa_blo :

Napiszę Ci szczerze, że jestem zdesperowany w tej sprawie i nie chce odpuszczać.

Tak długo na to czekałem, to miało być moje wymarzone akwarium, dokładnie takie jakie sobie wymyśliłem.

Oby Cię rzeczywistość nie przerosła :p, czego szczerze Ci życzę.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się ciśnienie podniosło, jakim trzeba być paprochem żeby odwalić taką fuszerkę i na koniec wypiąć się na klienta i udawać że nic się nie stało a on jeszcze próbuje obarczyć cie kosztami tej kaszany a ja się pytam za co ?

Sprawa powinna znaleźć finał w sądzie a ten szanowny jegomość polecany przez innych powinien trafić na czarną listę.

I to że robił do tej pory dobrze nie może usprawiedliwiać jego zachowania i fuszerki którą odwalił wobec pa_blo.

Myślę że po tym jak cie potraktował masz prawo zrobić mu "reklamę" na tym forum bo chyba interes mu się znudził.

Życzę ci powodzenia w całej sprawie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo, po pierwsze jak dla mnie za dużo tu niewiadomych. Akwa jest spieprzone od początku do końca, to nie ulega kwestii. Ale, dlaczego nie napiszesz jawanie na forum kto robił to akwarium??? Nie rozumiem tego zupełnie. Nie musisz pisać kto go polecił, bo nie wierzę w to że ktoś celowo polecił partacza, no chyba że miał w tym interes. Kolejna rzecz to nie łudziłbym sie na Twoim miejscu jeśli chodzi o rzetelne załatwienie tej sprawy na drodze sądowej, jeśli facet nie przestraszył sie policji na miejscu, to nie sądzę żeby przestraszyl się sądu, czy tego chcemy czy nie, pewne sprawy w pewnych sytuacjach należy zalatwiać w niekoniecznie elegancki sposób, tak bylo jest i będzie, trudno, takie jest życie. Fakty są takie że odebrałeś bubel, napisz jeszcze tylko ile za to akwarium zapłaciłeś, a ja Ci napiszę czy to faktycznie dobra cena czy nie. Póki co, to na Twoim miejscu nie załamywałbym rąk, bylo - mineło, zamówiłbym akwarium gdzie indziej, nie czekając na finał sprawy z poprzednim wykonawcą, a co będzie - czas pokaże.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajac realia uwazam ze Seb ma racje. Utarguj ile mozesz z depozytu i zwyczajnie odpusc. Szkoda czasu i nerwow. Do tego Twoje marzenie sie oddala. W calkowitych kosztach to 500 zlociszy zginie niezauwazone :p Poza tym potraktuj to jako lekcje.

Pozdro

PS

Gon swoje marzenie a nie zlodzieja


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wejdż na spacer z młotkiem do zakładu szklarskiego :p

Pozdrawiam

seb

ps. tylko nie sam :p


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się po batalii rzecznika praw konsumentów, prawnika i policji załatwić sprawę.

Niestety stracę 250zł ale przynajmniej nie będę miał w domu jak to Seb nazwał bubla.

Firma, która mi to robiła to Szkło-meb z Lublina.

Jako, że jestem znów poszukujący dobrego szklarza, pytanie do osób, które miały klejony zbiornik w domu.

Czy warto się zainteresować taką usługą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pa_blo szczerze współczuję. Dobrze że udało się odzyskać sporą część pieniędzy.

Pytasz kto może zrobić Ci akwarium. Byłeś może w Zabrzu w eRybce. Ja kupowałem u nich jedno akwarium i byłem bardzo zadowolony. Trochę ponad pół roku temu za baniak 100cm x 80cm x 60cm z 12 float zapłaciłem 670zł. Ale baniak sklejony perfekt. Żadnych pęcherzyków w spoinach, silikonik idealnie położony, szybki równiuteńkie i ładnie oszlifowane. Z tego co wiem mogą też zamówić baniak z Opti. Daleko nie masz podjedź, pogadaj. Na miejscu zresztą zobaczysz baniak klejony przez ich szklarza i sam ocenisz.

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy projektu :p

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.