Skocz do zawartości
Tester

moderowanie na jednym z zachodnich for.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zabralem glos na jednym z zachodnich for w watku w ktorym koles opisuje jakie to ma wysokie NO3. Akwarium 125L zalozone 4 miechy temu. Obsada 8 ryb. Testy NH3/4 0,1, NO2 0,1 NO3 75. Bez odpieniacza. Gosciu pyta jak obnizyc azotany i jak pozbyc sie glonow. Wszyscy grzecznie odpowiadaja zaby ulepszyc filtracje - rady co do kubelka, absorbery, szczotkowanie skaly. Kilkanascie postow i nikt nie napisal konkretow. Napisalem posta.Dosc szorstko, ale szczerze. Napisalem ze zbiornik przerybiony, ze ma braki w podstawowej wiedzy, ze nie ma pojecia o cyklu azotowym, zeby poczytal FAQ. Napisalem mu o bakteriach, podalem mu linki do odpowiednich informacji. Napisalem o odpieniaczu itp. itd.

Wypowiedz skonczylem stwierdzeniem ze jak nie podejmie radykalnych krokow to niedlugo straci obsade i rzuci hobby w kat.

Wyslalem posta, za pare minut wracam zeby spradzic co i jak. Post usuniety oraz prywatna wiadomosc od modka. Napisal ze docenia moja wiedze ale moim postem moge go zniechecic do hobby a forum jest po to zeby popularyzowac akwarystyke morska i ze musze przeredagowac post. Ja mu na to , przez PW, ze w sumie wszyscy ktorzy mu odpisali tylko go pocieszali ale zaden nie wytknal podstawowych bledow popelnionych w jego systemie. Generalnie towarzystwo głaskaczy i wzajemnej adoracji. Trzy strony postow ale zadnych konkretow. Normalna zalamka


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najzwyklejsza polityka :) jednak ona też znalazła miejsce w akwarystyce. Tester, chciałeś dobrze, ktoś miał inne zdanie. Ty czujesz sie spełniony a kolesiowi niech dalej wciskają kit


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz im że jak nie przestaną męczyć tych zwierzaków to Rysiek Cebula z TVN-u zrobi z nimi porządek :)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo Cejrowski tam pojedzie :)


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj we wspaniałym, zachodnim, obywatelskim świecie, gdzie dwustukilogramowy grubas jest przystojny, nieudacznik i leń śmierdzący potrzebuje wsparcia (zamiast kopa w d...), a każdy coś robiący, robi to dobrze i już, bo gdybyś go skrytykował, to jeszcze Cię pozwie o naruszenie dóbr osobistych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hie, hie :) a na nas narzekacie:) ja przyznam szczerze że nie mam skrupółów jeśli chodzi o takich kompletnych ignorantów, niejeden wątek zamknąłem, w niejednym zająłem stanowisko w być może ostrych słowach, a to że ktoś sie obrazi czy naskarży na mnie do Przemka (takie przypadki były), to jeśli zwierzakom takiego ignoranta to wyjdzie na zdrowie, zniosę bez mrugnięcia powieką. Prawda jest taka że czasem warto tłumaczyć, czasem polinkować gotowy temat, ale w niektórych przypadkach warto wylać kubeł zimnej solanki komus na łeb. Tester, w tym wypadku jestem po Twojej stronie, bezapelacyjnie, daj no mi namiary na tego moda, zaraz go zbanuję:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem przykład idzie od góry jak widziałem u prezydenta Jastrzębia na biurku złotą rybkę w niewielkiej kuli a z za tego biurka czasem przemawia do "poddanych" ( Ogólnie to dobry prezydent )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek niech zgadne czy to angielskie forum? :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo ciekawiej to koles pytal jeszcze kilka razy co jeszcze moze dolac i jaki jeszcze absorber wrzucic zeby obnizyc NO3 i zwalczyc glony. Zadnej reakcji na moj post


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#329686 spirou :

zróbmy 'flashmob' - masa kont na tym forum i wspólne stanowisko :) odechce im się przytakiwania :)

Jestem za :)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#329443 Radek Ch :

Witaj we wspaniałym, zachodnim, obywatelskim świecie, gdzie dwustukilogramowy grubas jest przystojny, nieudacznik i leń śmierdzący potrzebuje wsparcia (zamiast kopa w d...), a każdy coś robiący, robi to dobrze i już, bo gdybyś go skrytykował, to jeszcze Cię pozwie o naruszenie dóbr osobistych.

...a najlepsze jest to ze w takim systemie ludzie mniej pracuja,sa mniej zestresowani,maja mniej kompleksow,czuja sie bardziej potrzebni i nie musza sie martwic czy starczy im do pierwszego,czuja sie bezpieczni,usmiechaja sie w biurach i na ulicach i nie wymyslaja sobie podstepu,kiedy ktos jest dla nich po prostu mily...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję Ci, że niemal wszystko, co napisałeś to... słodki mit. Akurat jestem baaardzo na bieżąco z rzeszą bliskich mi osób żyjących w USA, Kanadzie, Norwegii i UK - i Twoje teorie w świetle ich doświadczeń są całkowicie nieprawdziwe. Harują jak woły, stresu mają na kilogramy, czasem nie starcza do pierwszego, a trudno im nawet mówić o bezpieczeństwie, skoro tylko u jednego z nich w małym miasteczku w ciągu roku doszło do 7 zabójstw... Jeśli żyjesz w takim świecie - gratuluję, ale to nie jest regułą, lecz raczej od niej wyjątkiem. Jeżeli klepanie mnie po pleckach w geście gratulacji za moje niedołęstwo i utwierdzanie mnie w mej "mylnej nieomylności" ma mi zapewniać bezstresowość życia, to dziękuję - wolę nieco stresu i wytykanie błędów - przynajmniej czegoś mam szansę się nauczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#329703 Radek Ch :

Gwarantuję Ci, że niemal wszystko, co napisałeś to... słodki mit. Akurat jestem baaardzo na bieżąco z rzeszą bliskich mi osób żyjących w USA, Kanadzie, Norwegii i UK - i Twoje teorie w świetle ich doświadczeń są całkowicie nieprawdziwe. Harują jak woły, stresu mają na kilogramy, czasem nie starcza do pierwszego, a trudno im nawet mówić o bezpieczeństwie, skoro tylko u jednego z nich w małym miasteczku w ciągu roku doszło do 7 zabójstw... Jeśli żyjesz w takim świecie - gratuluję, ale to nie jest regułą, lecz raczej od niej wyjątkiem. Jeżeli klepanie mnie po pleckach w geście gratulacji za moje niedołęstwo i utwierdzanie mnie w mej "mylnej nieomylności" ma mi zapewniać bezstresowość życia, to dziękuję - wolę nieco stresu i wytykanie błędów - przynajmniej czegoś mam szansę się nauczyć.

...Widzisz Radek,ja pisze ogolnie biorac pod uwage wszystkie klasy spoleczne...widze np. czego sie uczy dzieci w szkole tu a czego w Polsce...w Pl juz od najmlodszych lat dziecku sie mowi ze bogactwo,posiadanier czegos jest najwazniejsze...tu jest zupelnie na odwrot,dzieci najpierw sie uczy o niesprawiedliwosci systemow o koniecznosci pomocy najbiedniejszym a chec posiadania czegos ponad miare jest cecha ,ktora sie pietnuje...Moja corka ma 12scie lat i ku mojemu zdziwieniu,jezeli dostanie jakies pieniadze to najpierw pomysli,komu moglaby pomoc...Fakt,mam tez z nia troche klopoty,gdyz moj charakter jednak jest przesiakniety czyms innym...W USA i Canadzie pewnie mozna pracowac ile sie chce,wiec jezeli ktos pracuje ponad 35 godzin na tydzien to niech sam do siebie ma pretensje ze jego zycie to stres,brak czasu i wieczne nerwy...Tutaj dziecku nie mowi sie ze do niczego sie nie nadaje,tylko stara sie znalezc cos co go zainteresuje i w czym bedzie dobre...dziecko juz jako dorosle nie wstydzi sie powiedziec ze jest malo inteligentne...inteligencja,umiejetnosc przyswajania wiedzy i umiejetnosc jej wykorzystania to dar,ktory nie kazdy niestety posiada...co do grubasa ponad 200kg,ktory jest przystojniakiem...moze dla kogos jest i nie mozna go skreslac,choc ja uwielbiam sie smiac z nadgrubasoty,inaczej mowiac ludzie otyli wprawiaja mnie w swietny humor,szczegolnie jak sie wywracaja na sliskiej jezdni,kiedy mroz scisnie...smieje sie z nich ale nie dyskryminuje i mysle ze taki grubasek ma prawo czuc sie przystojnym,pewnie dla kogos jest...Widze na forum ludzi,fachowcow,znajacych sie na wielu rzeczach,chocby ledy i szlag mnie trafia ze ci ludzie pozostana anonimowi,Swiat o nich nie uslyszy a powinien...nie wiem kto temu jest winny i nie wiem dlaczego na nastepnym swiatowym produkcie znowu nie bedzie "made in Poland"...Masz tez racje ze na zachodzie ogolnie sie pogorszylo i mysle ze jezeli ktos madrze poprowadzi Polske to moze to byc Kraj do ktorego ludzie z zagranicy beda przyjezdzac do pracy za iles tam lat...Ogolnie temat dosc trudny,gdyz porusza wlasciwie wszystko...kulture,wychowanie,mentalnosc,polityke...Nastepny temat ,ktory nic nie wniesie...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tu objawia się typowo "polaczkowe" myślenie i krytykowanie innych - się nie dziwie, że nigdzie potem nas nie lubią :)strach powiedzieć za granicą, że jestem z Polski :)

zazdrość, nienawiść, kumoterstwo, chęć zniszczenia drugiego, chore ambicje ... i naśmiewanie się ze wszystkiego i wszystkich

nie wiem co napisał Tester - ale znając charakter większości rozmów na polskich forach to się nie dziwię, że mogło się nie spodobać :)

btw. na zachodzie czy w stanach nie udają - oni tacy są...

wyluzujcie trochę :) też jestem za tym, żeby uczyć a nie atakować :)

a co do zasad na forum - nie ma idealnych - przykładem choćby nasze :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........ tradycyjnie schodzimy z tematu :)

PS dla mnie UK, USA, NRD RFN to jak dla krakusa pomorze i gorala stolica

PS. --------->Tam dom Twoj gdzie serce Twoje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, ja naprawdę nie bylem niegrzeczny. Powiedzialem miedzy innymi ze jesli po miesiacu w 125L trzyma 8 ryb to jest nieodpowiedzialny. Do tego stress, choroby, chemia itp. Gdzie tu "polaczkowatosc"? Mialem go pocieszac jak inni ktorzy nie wytkneli mu zadnych bledow? NIKT nie skomentowal ze powodem wysokiego NO3 i glonow jest przerybienie. Wszyscy mu doradzaja jak zbic NO3 czy jak szorowac skale a nikt nie mowi o przyczynie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech sie pisze inaczej;

tu piszesz, ze Ty czulbys sie nieodpowiedzialny wpuszczajac 8 ryb. Innych sie nie tyka... Jak Iceberg napisal - mozesz podpowiadac ale nie oceniac.

Kris ma racje, nie ma idealnych for, sa tylko bardziej lub mniej agresywne.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.