Skocz do zawartości
inmar

Projekt nano 30

Rekomendowane odpowiedzi

Fotek na razie nie będzie bo dziś zrobiłem małe czyszczenie skały z glonów.Podmienianie na wodzie z głównego zbiornika gdzie był problem z glonami zemściło się.Dziś podmiana 10L na świeżej solance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kostka ma już ponad rok czasu.Trochę ją ostatnio zaniedbałem,podmiany co dwa miesiące,ale zwierzaki się nie skarżą,korale ładnie rosną.Dziś postaram się sprawdzić parametry wody.Część korali zabrałem do nowego zbiornika.Zrobię jakieś fotki to wrzucę.Ostatni filmik jest dość aktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę taką kosteczkę w domu, założona jest kaskada z aqua clear 30, wkłady: chemipure,purigen,phos guard,siphorax, microfibres.

Cyrkulacja fan1 z aquaela, grzanie easy cehter 75w. Wszystko chodzi bardzo dobrze nie ma problemu podmiana ok 20% raz w tyogodniu :)

Obsada to lps i sps oraz amphiprion fasciatus chrysiptera oraz parę turbo oraz kopiących :) Małe nie oznacz problemów i skoków parametrów. Odpieniacza nie stosowałem osobiście unikam go aż do 100l potem już niestety sama skała już mi nie wystarczała.

Bardzo fajny projekt powodzenia.


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś kwietniowe foto :p

Jako że utrzymuję przy życiu podobne szkiełko to mam pytanie.

Czy stosujesz jakieś uzdatniacze, suplementy czy dodatki wlewane do wody?

Czy występuje problem z glonami na tylnej szybie? U mnie ciągle jakaś zielenina na tylnej szybie wychodzi :/


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z racji tego,że podmianę robię raz na dwa miesiące(tak mi jakoś wypadło) glonów nie mam wcale,tylna szyba jest porośnieta,ale algami wapiennymi i znaczna część tej szyby jest pokryta brązową clawularią.W sumie na stałe nic nie stosuję,jak mi się przypomni to wlewam na zmianę Nite Out II i Thera P,z ballingiem tak samo i na oko.Tak kontak jest przykładem,że im mniej się starasz tym lepiej,ale raczej dosłownego przykładu z tego nie bierzcie.Postaram się fotki zrobić i wstawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że choroba morska postępuję. planowałem po remoncie łazienki mały płaski zbiornik np. ze ślepcami jaskiniowymi na specjalnie zaprojektowanej betonowej półce. żona wyłożyła kosmetyki, to koniec historii... piękna ta twoja kosteczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosteczka żyje i ma się nad wyraz dobrze.wodę podmieniam co....2 miesiące,NIC nie dozuję,karmię suchymi płatkami a klienci zachwyceni jak oglądają.Pseudogorgonie,capnelle,grzybki i inne miękasy mają się nie źle i rosną.Dziś sprawdziłem parametry a rzadko je tam sprawdzam i wyszły sprawy do poprawy.Muszę się szybko zabrać za No3 i PO4.Mam tam niby odpieniacz Aquaela i się zastanawiam czy ktoś próbował albo czy jest możliwe w takim baniaczku stosować wódeczkę.Kostka ma już półtora roku.

Kh-7,5

Ca-320

PO4-0,21

NO3-100

K-370

zasolenie 1.024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać,że goniopora kupiona do głównego zbiornika w ciągu 2 tygodni prawie zdechła,jej resztki włożyłem do kostki i o dziwo po tygodniu pięknie się rozwinęła i nabrała zielonkawego koloru będąc wcześniej koloru cielistego.Czyżby takie warunki jej odpowiadały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde - cudo... lepsze niż niejeden wielki zbiornik.

Mógłbyś wrzucić jakiś projekt tego cuda żeby to można odtworzyć?

do tej pory byłem zwolennikiem gotowców, ale po obejrzeniu zdjęć i przeczytaniu tego tematu zmieniłem zdanie.

Pozdrawiam.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko jest w tym wątku.Akwarium prawie bezobsługowe,co jakiś czas wyczyszczę kubek odpieniacza a szyby jeszcze rzadziej.Karmię dwie rybki raz dziennie płatkami,prawie nic nie dozowałem chyba przez ostatni rok,podmiany raz na jakiś czas.Teraz trochę się wziąłem za to szkiełko,podbijam ballingiem parametry i robię częstsze podmiany by usunąć NO3.Dzisiejsze parametry to PO4-0,09 a NO3 około 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tam jednak odpieniacz - myslałem ze bez tego się obyło.

odnośnie projektu - to zdjęcia już niestety na pierwszej stronie nie ma, bo zniknęło z fotosika ;/

Ps. głośno hałasuje ten skomponowany zestaw?

Edytowane przez WolfAtTheDoor (wyświetl historię edycji)

6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza kiedyś nie było i było dobrze a ten co jest to udaje,że odpienia.Całość jest cichutka oprócz pompki do odpieniacza,ale można kupić inną i po sprawie.Brakuje zdjęcia z projektem komputerowym,ale dalej jest zdjęcie więc chyba nawet lepiej.Jak tak popatrzałem to widzę,że był czas,że kostka wyglądała ładniej niż teraz,ale przyznaje,że zaniechanie podmian i uzupełniania składników doprowadziło do tego,że niektóre korale zanikły,ale teraz wszystko naprawiam.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale idąc do szklarza nie muszę mieć żadnego projektu?


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jakiś rysunek musisz mieć,przypomnisz się na PW i podasz maila 2 stycznia to ci zrobię projekt komputerowy,podaj też wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium istnieje ? Jeżeli tak to czy można prosić o aktualizację ? Jestem ciekawy jak takie małe zbiorniki się utrzymują przez taki okres czasu.

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak miejsca w srodku, czas stawiać drugiego tysiąca w pracy :p


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemne dla oka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.