Skocz do zawartości
inmar

Projekt nano 30

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosuj taki wentylator jak ja mam w swojej lampce zbije ci z 20-30 stopni a pobór prądu minimalny i nie słychać go wogle często sprawdzam czy pracuje bo jest bezgłośny.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś kostkę,ale szklarzowi niezbyt to wyszło,sam był niezadowolony i chciał to wywalić na śmietnik.Pomylił strony odpływu,zapomniał,że miał dać czarny lacobel i zastosował wariant z czarnym silikonem na tło,ale za bardzo przycisnął do szybki przegrody w panelu i jest widoczna krawędź szybki.Miał dużo roboty,ja naciskałem,robił to z doskoku i tak wyszło.Zabrałem to na testy i zobaczę co da się z tego wyciągnąć.Dziś zrobiłem "hydraulikę" a jutro zaleję i zobaczymy jak to wyjdzie.

Mam pytanie czy warto zamiast pokruszonej skały do panela wsypać gruby żwir koralowy,który kiedyś był w filtrze innego baniaczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wstępnie odpaliłem kostkę w domu potem jakoś trzeba będzie ją jakoś w poniedziałek przetransportować do pracy.Na razie jedna fotka.

62f49ea3614b4f59med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#341359 aqua skalar :

Witam,

Jak rozwiązałeś problem tła; zostawiłeś silikon, czy jednak pvc?

Napisałem w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie Ci to wyszło. Po Twoim ostatnim poście myślałem, że szkło to będzie jakaś totalna fuszerka, ale nie widać żeby coś było źle. Powiedz co tam masz w panelu? Mała prośba: nie dokładaj już skały bo teraz wygląda bajecznie:clapping

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały nie będę dokładał.Ogólnie szkło wygląda OK,ale na fotkach nie widać detali,które mnie denerwują.Do panela poświęciłem dość spory kawał skały i go rozdrobniłem na małe kawałki,dałem też gąbkę do filtracji wody z drobinek.Jak pisałem wcześniej jest tam też miejsce na odpieniacz,jeśli będzie potrzebny,z tego powodu podwyższyłem akwa do wysokości 33 cm.Ta euphylia,która w nim jest ma się lepiej niż w głównym zbiorniku,choć ją przestawiałem kilka razy wyglądała coraz gorzej,chyba cyrkulacja jej nie służyła a teraz po kilku godzinach otworzyła się jak jej dawno tak nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można prosić zdjęcie panela też mam akwa 10l które chce zaadoptować jako panel do mojej 30.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chciałem zobaczyć jak tam to poumieszczałeś i ile jest sensownie zrobić przegród


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrody też są widoczne.Jedna wlotowa,gdzie może zmieścić się odpieniacz Aquaela,dwie wąskie by wymusić obieg i ostatnia z pompą gdzie można dać absorbery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#341673 kukabana :

ale chciałem zobaczyć jak tam to poumieszczałeś i ile jest sensownie zrobić przegród

0fc5cf4056446dc8med.jpg

Fotka zrobiona przy przenoszeniu,panel jest bez wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wykombinowane, ale syfu Ci się z czasem tam zbierze masakrycznie dużo przy tej skale. Na spływ dasz jakąś watę tapicerską? Bo ta gąbeczka przepuszcza wiele...


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mocowałeś pompę obiegową? Ja zastosowałem słupki silikonowe. Doklejone do ramki mocującej pompy i dna.

Jak często masz zamiar zmieniać gąbkę? Będzie łapała film tłuszczowy i białka podobnie jak skałki przed nią. Osad będzie się rozkładał produkując to i owo. Jeśli gdzieś umieszczać gąbkę to w komorze wlotowej i należałoby ją dosyć często zmieniać a nie myć i reinstalować. Usunięcie białek z gąbki nie jest takie proste. Jak na mój gust to skałki przed gąbką zalepią się bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosteczka to dla mnie nowość więc nie znam odpowiedzi na wszystko.Gąbki za chwilę nie będzie,kupiłem watę na razie i będę zmieniał co drugi dzień.myślałem też,że w ogóle nie będzie mi potrzebna żadna gąbka czy wata.Czyszczenie panela co jakiś czas nie będzie robić mi problemu.Przepływ przez panel jest dość szybki bo 1000L/h i wydaje mi się,że skałce w panelu nic się nie stanie.

Obiegówka wisi prawie na wężu,nic nie montowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim nieco większym panelu ~18L netto przerabiałem problem gąbki. Do pierwszej komory trafiły nawet "jeżyki" - bioballe ale po pewnym czasie i one obrosły "tłuszczykiem". Duży przepływ, moim zdaniem, nie zapewni bezpieczeństwa skałce. Jest prorowata i będą do niej lgnęły białka podobnie jak do scianek. Ze zmianą włókniny czy gąbki co drugi dzień to może lekka przesada ale co tydzień to na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija dwa tygodnie mojej kosteczki,była jedna podmiana 5L na wodę z mojego zbiornika.Pływa jedna magnicifa i malutki błazenek,który trafi do dużego za jakiś czas.Jest też malutki pustelnik,jeden ślimak piaskowy i krewetka debelius.Jest sporo koralów LPS.Karmię rano mrożonką a przy wyjściu z pracy granulkami,dla korali pokarm reef pears.

Dziś pierwszy pomiar wody.Na razie jadę bez odpieniacza i dlatego mam wysokie azotany.Podaję preparaty Microbe Lift Nite Out II i Specjal Blend.

NO2-0

NO3-25

Ca-405

Mg-1350

Kh-6,8

PO4-0,07 i tu się zdziwiłem,że tak mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki jak to wszystko wygląda, Jak sprawa z glonami atakują trochę czy masz spokój?? jak oceniasz ten skład ekipy czyszczącej???


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glonów jest mało,szyby się mocno zielenią,na pewno przez wysokie NO3.Jest spory spadek parametrów w stosunku do wody z głównego i będę musiał pomyśleć o balingu.Ekipa czyszcząca raczej słaba bo jeden ślimak i jeden krab,nie wiem czy coś dokupić czy tak zostawić.Ubywanie wody jest nieduże bo na 2/3 mam przykrywę.Wszystkie miękasy od rana się ładnie otwierają.Fotki wstawię jak coś znajdę lub zrobię jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię nowe fotki jutro to coś wstawię bo doszła capnella i makroglon,który wypuszcza ładnie nowe listki.Woda czyściutka,parametry OK.Jedyną cyrkulacją jest wylot obiegowej 800L/h i widać to jak daje po zielonej clavularii.

Mam jeden problem bo zamiast klienci pytać o szczegóły wykonania mebli to muszę im opowiadać co to za akwarium i co tam w nim łazi i się rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#349255 inmar :

...Jedyną cyrkulacją jest wylot obiegowej 800L/h i widać to jak daje po zielonej clavularii...

A ja wlasnie dolozylem druga Koralie Nano do mojej kosteczki i szalu nie ma :/


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to kwestia koncentracji strumienia

U mnie dopiero po dolozeniu drugiej zniknelo cyjano


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.