Skocz do zawartości
inmar

Projekt nano 30

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm,akwarium działa nadal i ma się dobrze.Zrobiłem ostatnio trochę fotek,ale lipne wyszły.Akwarium leci na podmianach z głównego zbiornika wykonywanie jak mi się przypomni,czyli raz na dwa miesiące.Dawno nie mierzyłem parametrów,ballinga wlewam na oko jak mi się przypomni i to chyba dobry sposób na prowadzenie tego zbiornika bo kwitnie w oczach.Zrobię coś i wstawię.Dzięki za pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dlaczego tak meczę, już mówię jestem w trakcie... Dlatego chce zobaczyć jedno z najdłużej działających tego typu baniaczków.Dlatego raz jeszcze wrzuć kilka fotek twojego baniaczka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem filmik i kila fotek,ale nie mam dobrego sprzętu a to co mi wyszło to nieskromnie wstydzę się wstawić.Obiecuję jutro wstawić coś.

Powiem tak,azotany mam w kosmosie razem z fosforanami,Kh jak zmierzę to gdzieś koło 6,Ca i MG wszystko poniżej minimalnej normy,ale zero glona,skała czysta i fioletowa.Resztki umierającej euphyli z mojego starego baniaka pokazały,że chcą żyć i ma dziś niezły rozmiar.Miękasy maja raj,ale jednak próba zachowania tam choć by montipory digitaty nie powiodły się.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciasnawo, nie parzy Ci euphyllia sąsiednich korali? Pytam, bo chcę sobie taka sprawić a sporo złego się o tym naczytałem. P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi piszą, że mam ciasnawo w akwarium;) A tak poza tym fajnie to wygląda. Chciałbym mieć taką euphyllie u mnie, ale chyba jak dla mnie to za wysokie progi. Raczej pozostanę przy miękasach.

Podsumowując podoba mię to akwarium.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parzy,pseudogorgonię,czasem capnelle,ale sporadycznie,tą ostatnią to co jakiś czas muszę wycinać bo rośnie szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny maluch ale trzymasz w nim 2 rybki?

Nie czepiam się ale troszku im ciasno...

Masz dar z "uprawą" korali :thumbsup::queen:


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybki malutkie,frdmani siedzi tylko w szczelinie a nemo,wiadomo że siedzi zawsze w czymś,u mnie to euphylia.Ta ostatnia to już trzeci okaz,bo potem lądują w większych baniakach,znaczy się u nie w dużym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku przepraszam za OT ale nie byłeś zadowolony z pracy AM Ecorunner? Widziałem w stosownym dziale, że sprzedajesz. Zostajesz przy NJ?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat już ma swoje lata ale zainteresowała mnie ta lampka LED. Czy źródło z którego została nabyta wciąż istnieje?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,istnieje choć samemu można sobie ją zrobić,to radiator,zasilacz i diody.Mieli wtedy wchodzącą usługę montażu przez nich tego kompletu.a;e z tego co wiem szybko z tego zrezygnowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma przeciwwskazań to puść PW z namiarami :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek zapodaj fotki z 3 urodzin kosteczki :smiling:.

Pozdrawiam

Mariusz


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie dziś w kostce zrobiłem wielkie sprzątanie bo zarosło jak sadzawkę,zrobiłem co kilku miesięczną podmianę w ilości 5 litrów na wodzie z głównego akwarium,pierwszy raz od pół roku wyczyściłem szyby i zrobiłem filmik.Jak się wgra to wkleję linka.Film zrobiony zaraz po rewolucji więc korale średnio zadowolone.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Akwarium świetne a w dodatku tyle czasu już działa. Mam nadzieję, że i mi się uda taki staż utrzymać.

Ale chcę zwrócić uwagę jeszcze na jedną rzecz. Otóż chodzi mi o rybki w tym zbiorniku jak widzę masz błazenka i coś tam jeszcze(jako laik nie znam się za bardzo na tym - wybacz).

Wielu ludzi tutaj na forum ganiło mnie za te błazenki itp (w szczególności szanowny forumowicz Amatricis) - nawet napisała, że nie jestem akwarysą, bo świadomie trzymam błazenki w takim akwarium.

Przeglądając ten temat widzę, że u Ciebie ten błazenek pływa tam ze 2 lata albo i więcej (ile ten błazenek u Ciebie pływa w tytm zbiorniku?) i nie zauważyłem by ktoś Cię tutaj zjechał za to świadome trzymanie błazenka w takim akwarium. A czytając Twoje tematy i staż i wiedzę jaka posiadasz to raczej wiedziałeś co robisz.

Tylko czemu jednych się gani za to a drugich ochy i achy jakie to wszystko fajne?

Przepraszam Marku za te moje wypociny i żale tutaj - ale jakoś to mnie drażni, że podobna sytuacja a wygląda jakby było czarne i białe. I broń Boże nie mam nic do Ciebie - oba akwaria obserwuję i uważam, że są piękne.

A tak poza tym Wesołych Świąt wszystkim.

Pozdrawiam i jeszcze raz sory dla autora tematu.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już trzeci błazenek w tym akwarium,dwa pierwsze pływają w moim dużym.Kupuję je bardzo malutkie i jak dorosną to wymieniam.Mam jeszcze własną teorię odnośnie tych ryb,otóż one i tak nigdy nie pływają po całym baniaku tylko siedzą w jakimś koralu lub ukwiale więc duża szkoda mu się nie dzieje,ale nie zaprzeczam,że każda ryba powinna mieć jak największe akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z tym ostatnim też się zgadzam. W niewoli tylko szybkie ryby koniecznie muszą mieć więcej miejsca inne zadowalają się określoną przestrzenią ew. można robić jak kolega... jak urosną to eksmisja do większego.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja,kostka po 44 miesiącach.Podmiany co kilka miesięcy,zazwyczaj na wodzie z głównego,suplementacja zerowa czyli żadnych dodatków i ballinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję sprzedać też całą działającą kosteczkę,jeśli ktoś chętny to proszę o wiadomość na PW.

Skład to akwarium z panelem,pompa obiegowa NJ1200,lampa ledowa,skała,dwie rybki,korale a wszystko za 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.