Skocz do zawartości
cris6

Black Phyton PAR

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, zgadza się. Tylko po co zmieniać PAR dla zaledwie kilku punktów? Jak dla mnie sensowne jest to tylko wtedy, gdy ustawimy maksymalnie najwięcej punktów krzywej. Uzyskamy tym samym ładny wschód i zachód słońca. Zamiast zmieniać kilka punktów lepiej ustawić automatyczny wschód i zachód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie wschodu i zachodu na 1 min sprawdziło się połowicznie. Otóż, dopiero wczoraj miałem okazję obserwować wschód nad swoim zbiornikiem i wyglądało to inaczej niżeli miało wyglądać. Wschód ustawiłem na minutę przed startem tablicy PAR i tak też się stało. Z tym małym szczegółem, że lampa w ciągu minuty osiągnęła 100% po czym zgasła i zaczęła działać tablica PAR.

Zastanawiam się jak by to wyglądało, gdybym ustawił wschód na 1 minutę ale start np. o 14 kiedy lampa świeci pełną mocą?

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335164 Jacek_s :

Ustawienie wschodu i zachodu na 1 min sprawdziło się połowicznie. Otóż, dopiero wczoraj miałem okazję obserwować wschód nad swoim zbiornikiem i wyglądało to inaczej niżeli miało wyglądać. Wschód ustawiłem na minutę przed startem tablicy PAR i tak też się stało. Z tym małym szczegółem, że lampa w ciągu minuty osiągnęła 100% po czym zgasła i zaczęła działać tablica PAR.

Zastanawiam się jakby to wyglądało, gdybym ustawił wschód na 1 minutę ale start np. o 14 kiedy lampa świeci pełną mocą?

Pozdrawiam

Jacek

Też miałem takie klocki,zawiłe to jest.Nie pomogę bo wtedy Locutus mnie nakierował i już nie pamiętam.Brakuje tej pisemnej i dokładnej instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W dalszym ciągu nie potrafię ustawić poprawnie wschodu.

Kiedy będzie nowy soft w którym będzie można wyłączyć całkowicie wschód i zachód?

Czy będzie możliwość wyłączenia księżyca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Księżyc można wyłączyć poprzez ustawienie jego mocy na 0 (i "odznaczenie" opcji symulacji księżyca.)

Jaką wersję softu(w lampie) masz aktualnie?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BP+1.32OLD jeśli to jest wersja softu.

Jeśli nie to jak znaleźć wersje softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wersja softu - jakiej wersji softu na PC używasz?

Podejrzewam ze tu jest problem - jesli najnowszej - to jest ona niekompatybilna z tym firmware - i dlatego nie działa regulacja mocy moonlight.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kompie mam 6.0

Rozumiem, że muszę zgrać poprzednią wersje?

Pzd

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - musisz użyć tej którą dostałeś oryginalnie z lampą.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampe odkupiłem od kolegi z forum. Płyty nie dostałem.

Wrzuciłem starsze oprogramowanie na kompa, połączyłem kompa z lampą i zaczęła się zabawa.

Zaczęły wyskakiwać jakieś błędy. Zresetowałem komputer i coś się poprawiło.

Zacząłem ustawiać swoje wartości w programie i wysyłać je do lampy. Przez dłuższy czas nie było reakcji ze strony lampy po czym zaczęła się rozjaśniać, ściemniać aż w końcu zgasła.

Wywaliłem ten program i wrzuciłem ponownie wersje 6.0 która działa dużo lepiej i płynniej.

Przy tej wersji pozostanę mimo braku możliwości całkowitego wyłączenia księżyca.

Czy jest możliwość zmiany softu w lampie na nowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jakie oprogramowanie próbowałeś użyć? Jakie błędy wyskakiwały?(rozumiem że na PC).

Co do wersji softu - powinieneś użyć 5.6 - podeślij mi maila na adres info@pacific-sun.eu - to Ci go prześlę.

Jeśli lampa ma wgrany bootloader - to będziesz mógł soft wgrać - z tym że jak widzę to wersja komputera 11Mhz - więc soft trzeba będzie dopasować.

Ale szczegóły już na priwa.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć nieco temat.

Rafał (SkoczekPL) pisał przeszło pół roku temu, że w domu ma lampę na stałych ustawieniach 21K a w pracy jedzie według tablicy PAR.

Rafał czy mógłbyś napisać jak to wygląda w tej chwili. Pół roku to okres, w którym myślę, że można już stwierdzić czy są jakieś różnice pomiędzy dwoma baniakami. Podziel się proszę z nami swoimi spostrzeżeniami i obserwacjami.

Pozdrawiam

Jacek

"Napisano 05 March 2011 - 14:54

cris6 w domowym baniaku nie bawię się PARem (na razie) mam ustawione 21KK i mi się podoba - koralom też :whip

W drugim "pracowym" jadę już na PARze, jest on co prawda mniejszy o 1/4 niż domowy ale staram się trzymać takie same lub niemalże takie same korale jak w domowym. Na razie prowadzę zapisy i obserwuję komu i gdzie jest przytulniej :mooning "


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione cały dzień na 18 tyś,oprócz symulacji wschodu i zachodu.Te lampy mam dopalone świetlówkami 2x39W białą i niebieską i przy tych ustawieniach mam bardzo kolorowo i ostatnio korale,nawet SPS-y ładnie mi rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo co u kolegi inmar i też jestem zadowolony. Doświetlam 2x blu 1x white 1x purple.

Świece od 10-22 LEDY plus 13-21 T5.

Wszystko rośnie b.ładnie.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że jesteście zadowoleni. Interesuje mnie jednak czy koralom robi jakąś różnicę stałe świecenie czy zmienne wg tablicy.

Mam nadzieję ze Rafał jednak zabierze głos.


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, niestety aż tak nie błysnę informacjami bo w pracy zlikwidowałem akwarium bardzo szybko w związku z wyjazdami w delegacje. A w domu..... też już prawie finał - na razie oczywiście.

Ale - niedługo będzie małe co nieco.... zakładam w pracy ponowie zbiornik od podstaw i będę na forum coś w formie bloga, codziennie opisywał zmiany i dawał fotki.

Jeśli się uda będzie oświetlane ledowo z wykorzystaniem PARu.

Natomiast jedyne co widać, ale to było opisywane już chyba to - barwa.

Tak jak pisałem mi najbardziej się podobało 21kk-21,5kk ale, lepsze przyrosty (szybsze) były na poziomie 18,5 kk.

Wychodziło na to że więcej niebieskiego to wtedy SPSy maxymalnie polipowały i "wyginały łapki" na maxa. Barwa 18,5 czyli mniej więcej po środku - polipowały normalnie i szybciej rosły.

To mam nadzieję że niedługo uda mi się pokazać na zdjęciach.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

Wielka szkoda twoich zbiorników. Udanego startu z nowym akwarium.

Ja aktualnie mam ustawione 18,5K. Narazie ciężko mi mówić jak reagują korale ze starego zbiornika bo dojrzewanie w pełni. Mam piękną zieloną łąkę. Jedyny który z tego jest zadowolony to salarias. Wcina aż miło patrzeć.

Tak podpytywałem o ten PAR bo zastanawiałem się jak reagują na to korale. Ciekaw też jestem jak to wygląda w ciągu dnia jak zmienia się barwa.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę jakieś gotowce z ustawieniami PAR?


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chcigotowe PAR ale pewnie nikt nie podpowie...


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.