Skocz do zawartości
marbecz

czy ukrywacie wydatki przed żoną/dziewczyną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ciekaw jestem czy ukrywanie wydatki związane z prowadzeniem akwarium przed swoimi drugimi połówkami i jak to robicie

pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukrywać to może nie, ale często mam farta i na promocje trafiam w sklepie :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja sporo okazji trafiam w sklepach, ile to człowiek może zaoszczędzić pieniędzy i żona zadowolona bo oszczędnego i gospodarczego męża ma :)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy :) ale, z racji że jestem w przededniu odpalenia baniaka to ostatnio dziwnym trafem kupuję tylko i wyłącznie po baaardzo promocyjnych cenach i nawet gratisy mi się trafiają:) Traktuję temat na pół serio wiadomo że w normalnym domu wszystko powinno być jawne.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie cala masa promocji :)

Gorzej jak wejdzie do sklepu i widzi ceny :)

Czasem spojrzenie na sprzedawce i nie podaje głośno ceny tylko bierze kartę i kasuje.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maja zona dokladnie wie ile wydaje na akwarium,pozatym jaki jest sens ukrywania wydatkow:clowning

jak razem jezdzimy do sklepow to zawsze wie ile co kosztuje

jak sie zapowiada droszy zakup np.nowej pompy tunze to miesiac wczesniej mowie ze bedzie wiekszy wydatek pieniedzy:waving


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ukrywałem żadnych wydatków - właściwie każde hobby "uprawiamy" razem. Poza tym uważam, że ukrywanie wydatków nie ma sensu - i tak, jeśli jest inteligentna - zorientuje się, że kasy schodzi z konta więcej niż powiedziałem, że kosztowało :) Dzięi temu też wiem, że te nowe kozaczki z przeceny, to była prawdziwa przecena, a nie na potrzeby zamydlenia oczu :) Jakoś źle bym się czuł, oszukując, bo małe, ale jednak to oszustwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona, to już się nie nawet nie pyta co i ile kosztuje. Chyba jest świadoma, że tanie to nie jest, ale raczej i tak myśli że mniej niż naprawdę :) Ostatnio jak przyszły lampy i profilux to tylko powiedziała - ale fajnie "mrugają" te nowe światła, tak naturalnie :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja nie pyta się o ceny,dlatego nie muszę ukrywać prawdziwych kosztów:goofy


240l 06.08.09r do 14.04.11r

Ruszyło 160x60x60 09.03.11r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko jest takie tanie, ale sporo rzeczy można kupić po naprawdę niskiej cenie (okazja-dobre serce sprzedawcy) lub dostać od dobrych ludzi z forum (koszt przesyłki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej bym nigdy :) ostatnio nawet jej paragon pokazałem kupiłem :

1. sól TM 20kg,

2. Prodibio Biodigest 30 amp.,

3. Kolanko fi 25 - 3 szt,

4. zawór fi 25 - 1 szt

5. ROWA PHOS - 1l

i to wszytko w promocji MARCA w jednym ze sklepów internetowych za 117 zł ! :) :) :) Moja żonka :) Pozdrawiam ją jak czyta ten topik


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest dobry temat na forum , ja zaczną czytać to Wasze żony :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zgadzam się z Snakecharner, człowiek się otwiera na forum pisze o swych skrytych fantazjach i promocjach, a tu nasza żonka wzywa nas na dywanik bo właśnie miała taka potrzebę zerknąć na forum. Kochanie możesz mi wytłumaczyć :cursin CO TO KU.....A JEST ZA PROMOCJA I JAKIE MI WCISKACH BANIALUKI ŻE:cursin i tak dale i tak dalej, nic dodać nic ująć po prostu prze.....e. Wiecie co potem szlaban, kibel itd.

Myślę ze można zorganizować jakiś nowy Topik SEJF w głównym forum i wchodzić do niego podając HASŁO taki nasz sekretny SEJF:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza podstawowa sprawa to nie zabierać żony do sklepu z morszczyzną :banghead

Moja była ze mną u Łukasza i o Tridacnanie mogę zapomnieć , bo zapytała się ile kosztuje ten "koral" ,a że u Łukasza tanio nie jest i małż był spory to sami rozumiecie


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze trafiam na promocyjne ceny i wszystko kupuję za śmiesznie małe pieniądze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co najwyżej troszkę oszukuję samego siebie:D Jak mocno na coś przypalę to staram się na to wszystko patrzyć z pozytywnej strony :) Założony miesięczny budżet zawsze można "zsumować" i nadwyżki z kwietnia i maja przenieść już na marzec - tak żeby wybiegająć w przyszłość wszystko się zgadzało :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...czlowiek jezdzacy na wozku inwalidzkim nazywany jest niepelnosprawny...zona takiego czlowieka pewnie dba o niego,pomaga,jest wyrozumiala,stara sie by biedny inwalida mial dobry dzien bo nalezy sie kalece...a czy morszczyzna nie jest kalectwem...??...ciezka choroba...??...jest...proponuje zrobic manifestacje akwarystow morskich...nie rozumiem,dlaczego mnie nie nalezy sie to niebieskie miejsce na parkingu...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ukrywam przed sobą :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukrywanie byłby nie w porządku, dobrym sposobem jest kupienie wcześniej wybrance serca jakiegoś ładnego zegarka, 10-tej pary butów(są przecież takie ładne, a i ciepło się robi) lub czegokolwiek innego. Muszę też przyznać, że z tymi promocjami to macie panowie racje, składam ukłon w stronę chłopaków z trzmiela:D Prędzej czy później kłamstwo wychodzi na jaw, a przed moją kobietą nic nie jest w stanie się ukryć ( studiuję psychologię)

Zapisuję każdy wydatek, nawet najmniejszy, jestem dzięki temu świadomy...

Ale za świadomością idzie jakiś taki niesmak.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś ma wspólne konto,a nie ma swojego to rzeczywiście ciężko, lekko zaniżyć cenę :).


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby ten temat zniknął szybko z pierwszej strony NR, bo moja żona przestanie wierzyć w "wieczną promocją" panującą w morszczyźnie ......:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że nikt nie pyta jak tam po drugiej stronie barykady - czy kobiety nie ukrywają kosztów akwa przed facetami :help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę napisać? Jak zawsze wtrące tylko swoje trzy grosze. W sumie to współczuje, nie wyobrażam sobie ukrywania czegokolwiek przed żonką, tak jakbym nie chciał zeby ona coś przede mną ukrywała. Nie wyobrażam sobie i nie widzę takiej potrzeby. Mam za to inny poważny problem - to żeby nie było tak słodko.

Siedzę sobie ostatnio, narzędzia pieknie rozłożone, dłubę lampkę LED gdyż w końcu trzeba by ją skończyć. Wchodzi moja druga połowa. To ile tak Cię wyniesie ta lampa? Tak 2500-3000zł odpowiadam. A w sklepie ile kosztuje? O tej mocy 5000-6000 zł - odpowiadam potulnie. Na to słyszę: To kupiłbyś sobie i przynajmniej bym nie miała śrubek po całym domu porozkładanych....

Ale kiedy Ta Kobieta zrozumie ze ja najbardziej to lubię właśnie te śrubki wkręcać? Już jak budowałem motocykl to się powinna przecież przyzwyczaić.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ukrywac jak wujek google zna wszystkie ceny. Nie traktujmy Naszych kobiet jak zielonych jabluszek bo to nie ma sensu. Zawsze promocja, promocja. A potem slysze tekst: to moze jakas promocjie na SPA bys mi poszukal?

Nie dawniej jak wczoraj pokonalismy z kumplemi 600km po jednego korala a rachunek kosmos. Wlasnie przed chwila zapsul sie obiad bo znalazla papierek.

-Na co ty wydales tyle pieniedzy?

- a no Robert bral skale i filtr, Marcin bral sol a ja korala i inne duperele. A zeby bylo cos taniej to lepiej zeby placil jeden a potem rozliczylismy sie. I naprawde tak bylo. Zbiorowe wyjazdy i zakupy zawsze sie oplacaja. Jeden wielki rachunek, jest upust a suma sumarum nie wiadomo kto co i za ile kupil

Co mnie zaciekawilo? to to ze wiekszosc pisze ze nie ukrywa a ankieta mowi co innego.

Troche to jak podcinanie galezi na ktorej sie siedzi.

Ale z drugiej strony czy ja sie Jej pytam ile kosztuja te wszystkie mazidla, kolory do wlosow, zabiegi?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.