Skocz do zawartości
robi

złodzieje...

Rekomendowane odpowiedzi

Złodzieje , oszuści , naciągacze itd. itp. to mi ciśnie się na usta po zrobieniu testów No3

RED SEA - 20

SERA - 100

JBL - 60

MAM TEGO DOŚĆ !!! Teraz jestem gotów poruszyć niebo i ziemie ! to normalnie chamstwo,za kogo oni (producenci)mają akwarystów ?Rozumiem rozbieżność 5 nawet 10 ale tyle! KRETYNI !!!

ps. testy nowe i ważne daty,pomiar w 100% zgodny z instrukcją.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec wniosek jest prosty nie mierzmy No3 tylko co na to mieszkańcy naszych akw. A masz możliwość przebadania tej wody w sanepidzie lub w stacji wodociągów.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jeszcze obadaj saliferta i schema :help1 oraz TM i będzie komplecik.

A nawiasem mówiąc testy sery to możesz potłuc o kant... najgorsze testy na rynku - nie tylko morskie ale słodkowodne to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zbadałeś wodę po RO/DI? może w samej wodzie tkwi problem ! nie chce mi się wierzyć w te wyniki,tym bardziej ,że niedawno kilka osób z forum robiło testy soli i nikt nie wskazywał na taki dramatyczny poziom No3


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przykujmy się do kaloryferów :help1

A tak na poważnie jedynym sposobem na porównanie wiarygodności testów będzie zlecenie badania wody w wodociągach lub laboratorium które może takie badanie zrobić a później omijać szerokim łukiem te które udają że są testami.

Ja mierzę NO3 testem JBL i pokazuje mi od 1 do 3 według odcienia barw na wzorniku, wcześniej badałem NO3 Zoolekiem i miałem niewykrywalne.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RO nie RO, ale Robi nie moze byc nawet pewien, ze sie lapie miedzy 20 a 100.:help1


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym z tych testów nie ma podanej dokładności pomiarowej. Więc teoretycznie nie jest to narzędzie pomiarowe.

Z tego co rozumiem dalej- nie da się zarzucić błędnego pomiaru czemuś co nie jest narzędziem pomiarowym. Więc od strony prawnej wszystko jest ok.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337543 darekkuku :

a zbadałeś wodę po RO/DI? może w samej wodzie tkwi problem ! nie chce mi się wierzyć w te wyniki,tym bardziej ,że niedawno kilka osób z forum robiło testy soli i nikt nie wskazywał na taki dramatyczny poziom No3

Robi'emu chyba bardziej chodzi o rozrzut w testach i to, że płacimy kupę kasy za testy, które możemy sobie wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi :help1

PS. Ja używam Saliferta, szkoda, żę zabrakło go w tej stawce. Może jakiś test porównawczy testów różnych firm i weryfikacja próbek w laboratorium? Brakuje takich analiz.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem za. Zawsze można oznaczać samemu, przy odrobinie wprawy i sprzętu, metodą manganianometryczną wydaje mi się że wyszło by taniej ale jednorazowe zakupienie sprzętu szklanego i odczynników może przyprawić o ból głowy.


Aquael 30

i

500 l ruszyło 18.02.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma dokladnosc hanki jesli chodzi o NO3? Inmar, Ty chyba uzywasz duzej hanny do pomiaru azotanow. Mozesz cos o tym powiedziec?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dokładność testu Saliferta na NO3 a Hanna z erybki.

Salifert - 25 mg/l (stary i nowy)

Hanna - 2,3 mg/l

Dzięki temu pomiarowi zrozumiałem że tak na prawdę nie mam problemu z NO3 a przez pół roku walczyłem z nie istniejącym problemem. Obecnie czekam na test TM NO2/NO3 - na tym teście otrzymałem wynik <5 co jest jak dla mnie zadowalającym wynikiem. Salifert pokazał 25, JBL 15 innymi nie robiłem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super. faktycznie możemy walczyć przy użyciu saliferta z wiatrakami i sami doprowadzić przez te testy do zagłady naszego akwa.....


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337670 lukiblack :

Witam,

Dokładność testu Saliferta na NO3 a Hanna z erybki.

Salifert - 25 mg/l (stary i nowy)

Hanna - 2,3 mg/l

Dzięki temu pomiarowi zrozumiałem że tak na prawdę nie mam problemu z NO3 a przez pół roku walczyłem z nie istniejącym problemem. Obecnie czekam na test TM NO2/NO3 - na tym teście otrzymałem wynik <5 co jest jak dla mnie zadowalającym wynikiem. Salifert pokazał 25, JBL 15 innymi nie robiłem.

Pozdrawiam

dobrze, że przeczytalem ten post. od 3 tygodni nie moge zbić no3, ktory wg saliferta wynosi hmmm chyba 10 (bo w tych odcieniach sie nie potrafie wyznac na 100%). jak wiesz nasze testy byly porownywane ze soba. takze Twoje info dla mnie bezcenne.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak to jest z tym Salifertem wcześniej wielu proponowało jego zakup niezdecydowanym a teraz mamy falę nieuzasadnionej krytyki a nikt nie ma rzeczowych dowodów czy jest zły czy dobry. Ja używam na KH, MG i CA nie narzekam.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje zrobic rewolte dla zlodzieji i kupic hanne przynajmniej masz pewnosc na 100%

a pozniej bedziemy pisac ze sprzet hanny tez oszokuje


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337693 vitekzawada :

a ja proponuje zrobic rewolte dla zlodzieji i kupic hanne przynajmniej masz pewnosc na 100%

no nie wiem ! Hanna do pomiaru NO3 jest do wody słodkiej więc pewności 100% nie masz


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337701 Tester :

na 99% jestem pewien ze zasolenie nie ma wplywu na wynik pomiaru.

Może masz rację, ale można też znaleźć takie informacje:

"Nitrate, pH, Calcium Hardness, Magnesium Hardness, and Calcium and Magnesium HR reagents for photometers will NOT work in salt water." - http://www.eseasongear.com/hasacoph.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przestałem robić testy, obserwuję aqwa i raczej po jakimś czasie samemu można zauważyć jaki parametr leci. Chyba że ktoś chce mieć w baniaku PO4-0,01 to inna bajka. Korale się trzymają a błazny bzykają więc chyba jest git :help1


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wybiorę się do erybki z wodą na pomiar azotanów.Temat niedokładnych pomiarów ciągle powraca i nie dziwię się,że jest to denerwujące.Kupujemy te testy z wiarą,że pokazują nam prawdziwe wyniki a tu d..a.Z drugiej jednak strony takich samych testów jak my używa też Stani i inni nasi Guru i Im nie przeszkadzają błędy.Czasem zastanawiam się o co w tym wszystkim chodzi,ale kolejny raz wychodzi,że najlepszym testem jest obserwacja swojego zbiornika.Jest to jednak trudne i sam na razie jednak nie daję sobie z tym rady.

Ps.Ozim mnie ubiegł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.