Skocz do zawartości
robi

złodzieje...

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, ale raz na jakis czas a zwlaszcza kiedy dokonuje sie zmian nalezaloby miec punkt odniesienia, ktory powinny dawac nam wlasnie testy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale jeżeli przed zmianami miałeś np. NO3 5, a po zmianach 10 to wykonując tym samym testem i tą samą metodą oba pomiary wiesz, że masz wzrost i o ile. W tym momencie nie jest istotne czy 5 to faktycznie 50, istotne jest iż zmiana jest nie wielka, ale wymagająca obserwacji i większej częstotliwości pomiarów.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)


140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar,

o ile sie nie myle to rowniez w Polsce jest zabronione sprzedawanie zagranicznych produktow bez polskiej instrukcji. To sklepy rozprowadzajace sa odpowiedzialne. Takich towarow nie wolno rozprowadzac.

Takie cuda sie zdazaja. W Gdansku w pewnym powaznym sklepie, gdzie chcialem kupic zelazko, stoi przy kasie tabliczka z napisem, ze sprzedanego towaru sie nie wymienia. Jest to sprzeczne z przepisami Unii Europejskiej, ale nie w Polsce.

wiele miesiecy temu zalozylem watek nt. braku instrukcji w jez. polskim. Wielu morszczakow odpowiedzialo ze to niestety standard i czuja potrzebe zeby miec w tym jezyku instrukcje. Sklepy moga sie bronic i bronia ze na stronie internetowej sa instrukcje on line. A czy to sztuka wydrukowac to i wrzucic do pudelka? Nie. Rzadko kiedy tak kategorycznie sie wypowiadam, aczkolwiek sprzedawcy czytaja i znaja problem - ja niestety jako klient odbieram to jako brak szacunku (pomijajac prawo).


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby powstała alternatywa , wtedy myślę że producent by zrozumiał.

jaczal - Z tym co mówisz się nie zgodzę, mam od zawsze no3 -0 i skąd mam wiedzieć jak niskie jest to 0 ?

A może mam 50 ? A chciałbym dodać nano3 żeby mieć 5 więc ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze tak! W akwarystyce, zwlaszcza morskiej, woda MUSI trzymac pewne normy i wiarygodne testy to KONIECZNOŚĆ!!! Potem sa problemy i wszyscy zgadujemy co jest nie tak. A w postach zwykle czytamy: "parametry w normie" albo "wyniki książkowe"

To hobby jest za drogie żeby pozwolić sobie na taki duży margines błedu. A poza tym jak już zabieramy to życie ze środowiska naturalnego to naszym zakichanym obowiązkiem jest zapewnić mu warunki jak najbardziej zbliżone to oryginału, a tego bez testow sie nie da.

Jaczal - owszem, ocena samopoczucia zwierzaków metoda "na oko" jest jakimś wskażnikiem ale po pierwsze, jak już mierze jakiś parametr to chce znać jego wynik dokładnie a nie z +/- 50mg/l jak to w tescie u Grzeska, a po drugie srodowisko wodne jest wieloparametrowe - skad wiesz ktory pomiar jest zły skoro robisz 5 roznych testow i kazdy sie moze mylic?

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Najgorsze w tym wszystkim jest to że błąd producenta doprowadza do problemów w tym wypadku z naszymi akwariami,skoro salifert dostaje info że testy pokazują różnie powinien na to jakoś zareagować to samo jest z solami jak tmba puścił na rynek żle wymieszaną sól powinien wymieniać felerną produkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak stabilność,ale w takim razie na ch... nam te testy za kilkanaście dych jak pierdoły pokazują ? Bierzesz nowe opakowanie i wynik skrajnie odmienny i CO ? Zacznę robić meble do piwnicy,napiszę do kuchni a klient niech prostuje sobie ich parametry by mu pasowały.Czy to jest normalne ? Salifierta będę tępił do końca życia za nierzetelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrobimy jakiś protest ? :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zwierzęta rosną i nic się złego nie dzieje, to uważam, że całe zamieszanie z testami jest nieporozumieniem. Przecież w stabilnym systemie ważniejsze są stabilne warunki i nie istotne czy dany test pokazuje 25 czy 100. Ważne, aby zawsze pokazywał tą samą wartość. Pomiary wykonuję testami Saliferta raz w tygodniu i jestem szczęśliwy że NO3 mam zawsze od 5 m-cy 2-2,5 i nie dociekam czy rzeczywiście jest tyle.

Sami często podkreślacie, że najważniejsza jest stabilność parametrów.

Nie wiem czy można mówić tutaj o stabilności w przypadku NO3, bo jeśli ktoś ma 100 i rosną mu glony to ma tak zostawić bo stabilność jest najważniejsza ? :blink:


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he, dobra uwaga kmirko, ale przeciez wiesz o co chodzi. Stabilność przy przyzwoitych parametrach. I tu nie chodzi tylko o NO3. Lepsze pH 7.7 na stałe niż skoki parametrow miedzy 7,7 a 8,3 przy każdej podmiance


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj właśnie potrzebne są wiarygodne testy bo co z tego że kijowy test pokazuje stabilnie np 5 - NO3 a w rzeczywistości jest ciągle 50 i związane z tym problemy czyli glony i reszta.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa innego testu na no3 niż salifert ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam LaMotte, jedyny test z którym nie ma problemów jeżeli chodzi o odczytanie niskich wyników. Narzekają, że nie nadaje się do pomiarów ponad 10 ale mi takie pomiary nie są potrzebne, poza tym mam saliferta gdyby coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciag dalszy zabawy w kolory

p1030232i.jpg

I badz tu madry :blink:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten po lewej obstawiam 8,5 a ten po prawej 7,9 :lol: na szczescie u siebie nie porownywalem z innymi bo bym :wacko: :bang head :bang head :googleye:cursin: pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

O masz podobny wynik jak ja z lewej :) Bądź tu mądry czy to jest poniżej 8,3 czy powyżej (bo wpada lekko w błękit).

Jak skończą mi się testy Saliferta to chyba wrócę do JBL, bo wyniki takie same mam jak na Salifercie, tylko że skala jakaś sensowna jest od jasnego do ciemnego, a nie tak jak tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o tym. Przesiadłem sie z testów saliferta na Tropic Marin i Ph w TM jest bardziej czytelne a skala jest bardziej rozbudowana więc nie ma problemu z porównaniem koloru fiolki z próbnikiem


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, ale test na PH czyta się z boku, przy dziennym świetle, a nie z góry.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe pomijając kolor Grzesiu obstawiam że obie probki maja ph 8 :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiero w tym przypadku roznica jest tak ogmna ze juz nie ma znaczenia jak patrzysz. Oba testy Ph sa zrobione w tym samym czasie na jednym baniaku. Kolor zielony datowany na 04/2013 niebieski 04/2014

p1030229b.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja, akurat używam testów Seachem, skale mają dokładną i robiąc test dwa razy wychodzi dwa razy ten sam wynik.

Po za tym, testy Seachem mają dodatkowo płyny wzorcowe. Jak wynik wydaje się niepoprawny to można zrobić test z wzorcem.

Używam ich od roku, jak dotąd jest ok.

Wcześniej używałem testy w kolejności:

Sery,

Jbl,

Salifert,

Prodac,

i jak na razie Seachem wypada lepiej stosunek ceny do jakości.


Nareszcie wracam i jestem gotowy do startu :)

Nowy biały ReefMaster z wbudowaną lampą LED WiFi Illumination Prime + automat RW-4 + dolewka TUNZE 3152 + UV3W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega sprawdza dwa różne testy, a nie ten sam test dwa razy.

Wywaliłbym ten test na PH i kupił kontroler. Ewentualnie kupić bufor PH 7 i sprawdzić który test pokaże prawidłowo. Kontrolera weipro 2010 używałem jakies 3 lata i nigdy nie było z nim problemów, jest tani i sprawdzony, elektrody też w normalnej cenie, choć ja nie wymieniałem przez cały jego pobyt w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert to już teraz jedno wielkie g**no. Za dużo mieli wpadek. Tylko co teraz wybrać?.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Seachem? D-D H2Ocean? Red Sea? Hanna?

Ja postawiłem na te drugie na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.