Skocz do zawartości
MarcosB

400L - Czas na rafę - 30 miesięcy z SPS`ami - finisz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Swoją przygodę ze zbiornikami zacząłem już hohoho,z 15 lat temu z mniejszymi lub większymi przerwami.Jednak słodkowodne cuda powoli mi się znudziły i postanowiłem wyjść poziom wyżej - solniczka.

Dzięki pomocy już dosyć doświadczonego kolegi - JanuszD udało się wystartować. Janusz załatwił stelaż - pełen profesjonalizm! zresztą widać na fotkach, narazie akwa stoi samej płycie ponieważ na boki i drzwi muszę poczekać. Wygląda to jak "pół d... zza krzoka" ale nie od razu Rzym zbudowano. Hydraulika to genialne dzieło Janusza smile.gif

Sprzęt narazie ubogo bo to start powoli będę wymieniał, kolejny ukłon w stronę Janusza który mnie praktycznie wyposażył! W miarę dokładania skały, życia i dojrzewania w zbiorniku pojawi się nowy sprzęt od odpieniacza po światło.

Trochę danych :

Akwarium 120 x 55 x 60 przód i lewy bok opti.

Odrobina żywej skały, wkrótce nowa dostawa razem z kolejnym workiem żywego piachu.

Odpieniacz : Blau Scuma IT 110

Światło : 4 x 54W (teraz świecą trzy, aktyniczna, 10K WHITE i BLUE)

Zaczajona czeka lampka HQI 2 x 150W - czekam na żarniki PHOENIX 14K z US, wtedy powieszę,prawdopodobnie piątek.

Pompa obiegowa - New Jet 4500

Cyrkulacja -narazie Koralia 8500 + docyć mocny wylot z New Jet`a

Zapomniałem dodać, oczywiście do akwa poszło troche bakterii na start i 30L wody od Janusza.

Załączam małe fotostory które będę regularnie aktualizował, a na końcu mój ostatni roślinniak.

Rzeźba musi być! Stolarz dał d... z otworami i musieliśmy sobie poradzić sami.

2.jpg

Prezes w akcji :

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Pustynna burza

20marzec11.jpg

36 godzin później smile.gif

22marzec11.jpg

A tak to było zagospodarowane kiedyś :

slodkie.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez MarcosB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...fajnie sie zaczyna:)wymiary i oswietlenie prawie jak u mnie wiec bede czytal watek z ciekawoscia..a roslinne tez bylo wypasik:):)pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ... czyściutko , estetycznie .... zapowiada się ładny zbiorniczek.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

życzę żeby było tak dopracowane jak te wypasione słodkie , widać ze poświęcałeś dozo czasu na akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta rurka "połamana" za spływem z zaworem to powrót ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338211 JanuszD :
#338175 SkoczekPL :

Czy ta rurka "połamana" za spływem z zaworem to powrót ?

tak

Troszkę "połamana" i troszkę strat będzie, mało a jednak będą :)

Przy łamańcach warto używać kolanek łukowych 132-category.jpg

Ale tak czy siak, projekcik :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Janusz pomaga a Ty reke do morskiego bedziesz mial jak do holendra to bedzie piekna rafka.

Eleganckie, czysciutkie i tak ladnie dopasowane ze pierwszy raz tla mi nie brakuje:goofy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338220 Grzegorz Dyzma :

Jak Janusz pomaga a Ty reke do morskiego bedziesz mial jak do holendra to bedzie piekna rafka.

Eleganckie, czysciutkie i tak ladnie dopasowane ze pierwszy raz tla mi nie brakuje:goofy

No właśnie, z tym tłem to niby tragedii nie ma...ale nie wiem co z tymi cholernymi kablami, jeżeli wymyśle jakis patent

to może faktycznie narazie sobie odpuszczę, efekt i tak jest jeszcze marny bo szafka nadal się "robi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zarosnie glonami wapiennymi to troche minie, ale moze poki zwierzy nie ma dacie rade spuscic wode do beczek, albo wylozyc wanne folia. Czarna okleina do mebli lub inne patenty we dwoch w godzinke sie uwiniecie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338215 SkoczekPL :
#338211 JanuszD :
#338175 SkoczekPL :

Czy ta rurka "połamana" za spływem z zaworem to powrót ?

tak

Troszkę "połamana" i troszkę strat będzie, mało a jednak będą :)

Przy łamańcach warto używać kolanek łukowych 132-category.jpg

Ale tak czy siak, projekcik :)

...albo zawór na rurę zaraz pod przelotem z komina a później elastycznym wężem z OBI bezpośrednio do pompy.

Będzie ciszej i zdecydowanie mniej strat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338321 adam1203 :
#338215 SkoczekPL :
#338211 JanuszD :
#338175 SkoczekPL :

Czy ta rurka "połamana" za spływem z zaworem to powrót ?

tak

Troszkę "połamana" i troszkę strat będzie, mało a jednak będą :)

Przy łamańcach warto używać kolanek łukowych 132-category.jpg

Ale tak czy siak, projekcik :)

...albo zawór na rurę zaraz pod przelotem z komina a później elastycznym wężem z OBI bezpośrednio do pompy.

Będzie ciszej i zdecydowanie mniej strat

he coś mi się pogmatwało. Pompa jest idealnie pod kominem i połączona jest elastycznym wężem :) a ten łamas to spływ do przegrody z odpieniaczem.

pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, czas na mały update.

W zeszlym tygodniu wszystkie parametry były w normie więc wpuściłem pierwszych "kaskaderów".

2 błazny, xanturum, doktorka, mitrax`a, rozgwiazdę piaskową i trzy turbo. Wszystkie oczywiście

mają się dobrze a dzisiaj prawdopodobnie coś do nich dołączy.

Janusz dorzucił mi jeszcze euphylie i zoa jako uzupełnienie ekipy kaskaderów :kapelusz

Dotarły żarniki Phoenix 14K 150W i założyłem je do starej lampy 2x150W z roślinniaka. Dotarła również szafka z której jestem niezmiernie zadowolony, pełen profesjonalizm i wszystko pasuje jak ulał, jakość perfekcja!

PS. Uzupełniając, informuję iż skała była odgazowywana prawie miesiąc przed włożeniem

do akwa + około 40L wody od Janusza.

1kw-a.jpg

1kw-b.jpg

1kw-c.jpg

1kw-d.jpg

1kw-e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Baniak prima sort :D Taki minimalistyczny podoba mi się. Brak tła daje fajne wrażenie głębi. Powiedz ta szafka jest zrobiona na wysoki połysk? To jest jakaś okleina czy lakier. Zastanawiam się czy nie walnąć sobie szafki malowanej lakierem samochodowym, taki niebieski metalik lub biała perła. Twoja wygląda super!

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

no naprawdę fajnie to wygląda ten brak tła robi świetny efekt i ta pastelowa szafka, jak dojdzie więcej życia to dopiero będzie kolorowiutko. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka to płyta MDF - biała wysoki połysk, trzeba było ją zamawiać, nie jest to okleina. Okleina ma takie listewki na bokach i widać łączenie a ja chciałem mieć rogi na gładko no i wyszło super.

Z tą tylną szybą jest naprawde fajnie ale czyścik ma sporo roboty... Narazie skały jest dosyć mało, koralowców również więc napewno wygląda to lepiej niż tło, zobaczymy co będzie dalej.

Właśnie Mitrax dostał eksmisje! wpuściłem dwie krewetki lysomata, trwało to dosłownie 5 minut!! Patrze, pływa korpus a mitrax wpi... krewetke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

właśnie też przeżywam stratę krewetki :D te kraby widać są nieprzewidywalne.

a błazny nie maltretują ci euphylli? (mój tak pokazuje że ją uwielbia, że żyć jej nie daje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

jak tam xanturum -żyje ?

jakieś glonki się pokazały jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia.


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc kolejna aktualizacja :

Ogólnie po dołączeniu 2 x 150W HQI pojawiło się już trochę brunatnych glonów i minimalnie zielonych. Wczoraj do akwa dołożyłem już raczej docelową obsadę na najbliższe dwa/trzy miesiące, a może i więcej nie wiem czy nie przesadziłem ale...sami wiecie jak to jest, człowiek napalony jak szczerbaty na suchary.

Odnośnie threadfinów , nie chcą jeść, ledwo skubią wiec zaczynam się już o nie bać, squamipinnisy jedzą i szaleją.

Xanturum ma się doskonale, obawiałem się co będzie po wpuszczeniu hepatusa ale okazało się że xanturum i hepatus to najlepsi kumple,miłość od "pierwszego wpuszczenia" xanturum przez ten tydzień był raczej bardzo płochliwy, po wpuszczeniu hepatusa nagle zaczął się nim interesować i zwariował na jego punkcie, pływają razem! przy okazji przestała się bać każdej osoby wchodzacej do pokoju i pływa dumnie po całym akwa.

Rybki :

1 x Hepatus

1 x Pseudocheilinus hexataenia

3 x Pseudanthias squamipinnis

3 x Threadfin anthias (coś niesamowitego!)

2 x Krewetka Lysomata

Inne :

- mały sarco

- mała clavu

- malutkie szczepki zoa

Fotki :

030411a.jpg

030411b.jpg

030411c.jpg

030411d.jpg

030411e.jpg

Threadfin to jedna z najpiększniejszych rybek jakie widziałem :D

030411f.jpg

030411g.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sztuki!

Gdzie sie zaopatrujesz w ryby? Możesz odp na priva :D


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie panie ładnie, będe śledził wątek.

Pozdrawiam Grzegorz,


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to :D teraz czas na korale.

Nie dokładasz tła i skały ? jak nie dasz rady wkleić to można coś postawić z tyłu.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.