Skocz do zawartości
Eqilibrum

Stadko róznych spokojnych ryb?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ze wzgledu na fakt, iż troche zmian planuje w najbliższym czasie chciałbym dokupić trochę ryb.

Podobają mi się korale... ale ryby bardziej :p

Obecie mam chromis virdis x2, p.kundreni, a. ocelaris x2.

Moje pytanie brzmi: jakie ryby róznych gatunków trzymacie w stadach i nie tłuką sie na wzajem (z 14 chromisów zostało 2)?

Ze względu, że alwarium będzie ok 200l interesują mnie raczej mniejsze ryby.

Pozdr.


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, dobre pytanie :p. Mi wychodzi, że neonki :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

tak, albo rozbory też są spokojne :p w morskim to chyba wszystkie się z czasem tłuką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomacentrus alleni - mala i spokojna rybka jak na garbika.

Kupilem 8 sztuk, ale ostalo sie 6. Jak mialy po poltora centymetra z obawy przed wiekszymi rybami trzymaly sie caly czas razem. Teraz zbijaja sie w grupe kiedy zoltek sie wyglupia.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apogon leptacanthus

mam 8 sztuk od poczatku, nie bija sie miedzy soba, trzymaja sie w lawicy. Nie wszystkim sie podobaja. Dorosle sa ladniejsze. Ryby spokojne


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile chromisów mógłbym włożyć do 450l, narazie mam ich 6szt?


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w 160l miałem 14szt. Kupiłem to miały po 1,5cm i super stadko wyglądało. Potem ubywało po jednym, mimo ze wszytskie jadły i pływały razem... Nie znalazłem po żadnym nawet szkieletu. Jednak jest tak jak piszą ludzie.. chromisy podobno zostają zawsze dwa. Może przy tysięcznych litrażach jest inaczej..


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu to trwało? czyli ile maja te dwa pozostałe?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stadko chromisów od roku, jakiś czas temu dokupiłem drugie tyle i razem zgodnie pływają, żaden nie padł. Rybki rosną i zerują 0 problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około pół roku. Potem dostałem od zanajomego jeszcze 4,które u niego były tępione przez dużo większe ryby np. pomidora i też nie przezyły.. choc szczerze mówiąc jak je przywiozlem były tak przestraszone ze pływały jak spławiki.

Szczerze tez trzeba przyznac, ze to były poczatki mojej działalności i pewnie błedów pare było.. acha i na początku jeszcze dwa a w zasadzie dwie Chrysiptera parasema...

A Ty masz... 500l :p


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One nie były tępione :p. Generalnie, to były ignorowane, a pomidor tępił occelarisa. ONE PO PROSTU GUPIE SO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Raffy 14

Ale przeżyły? wiec może nie tak brzydko :p Mam wrażenie że czasem jest ważniejsze karmienie i układ skał niż czysty litraż. głodne i nie majace kryjówek ryby robią się agresywne


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#339855 TMK :

@ Raffy 14

Ale przeżyły? wiec może nie tak brzydko :p Mam wrażenie że czasem jest ważniejsze karmienie i układ skał niż czysty litraż. głodne i nie majace kryjówek ryby robią się agresywne

Oczywiście, że ryby przeżyły :D I doczekały się większego akwarium i powiększenia stadka :D Moim kluczem jest karmienie chromisów kilka-kilkanaście razy dziennie malutkimi porcjami i... obecność większych ryb od nich, wtedy chromisy są ze sobą mocno związane i w swojej grupie czują się bezpieczniej. Chromis viridis jest rybą wymagającą częstego karmienia, o czym wiele osób o tym zapomina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.