Skocz do zawartości
Iceberg

aiptasia vs wieloszczet

Rekomendowane odpowiedzi

...Witam...chcialem Wam pokazac zdjecie jak aiptasia je wieloszczeta.Aiptasia po raz pierwszy zrobila cos dobrego...Jakosc zdjecia kiepska ale nie moglem nic lepszego zrobic...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz francuski kolego :help1 nie pisz że aptasia zrobiła cos dobrego. Gdyby wieloszczet zjadł aptasie to wtedy można by tak napisać :)


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Niestety ,zauwazylem ze wieloszczety sa tez udreka dla korali (niektorych)...sa dwie szkoly,kochanie wieloszczetow i ich niekochanie...ja jestem z tej drugiej szkoly...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkola kochania aiptasi? no ja mam 3 ogromne i jeszcze dokarmiam:D

Chcesz miec Chelmona pokochaj aptaisie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to że wieloszczet był już martwy przed skonsumowaniem go przez aiptasi.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chcialbym miec akwarium bez wieloszczetow i bez Aiptasji...bez zadnej szkoly kochania...cieszyc sie tym czym powiniennem sie cieszyc...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz trafione w dziesiątkę z tym Chelmonem! Pozdrawiam :-)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg ale w czym Ci przeszkadzaja wieloszczety? serio gryza korale?

Biezesz kawalek fileta wladasz do akwa bo zgaszeniu swiatla i wyciagasz wieksze sztuki jezeli uwazasz to za jakies zagrozenie. Aiptasia owszem juz przy malej pladze i zlekcewazeniu moze potdm zniechecic, ale taka ta nasza morszczyzna.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg sam zjada filety, co się będzie z wieloszczetem dzielił:clowning


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346522 Grzegorz Dyzma :

Iceberg ale w czym Ci przeszkadzaja wieloszczety? serio gryza korale?

Biezesz kawalek fileta wladasz do akwa bo zgaszeniu swiatla i wyciagasz wieksze sztuki jezeli uwazasz to za jakies zagrozenie. Aiptasia owszem juz przy malej pladze i zlekcewazeniu moze potdm zniechecic, ale taka ta nasza morszczyzna.

...Grzesiek,wlasciwie wieloszczety toleruje,gdyz wiem ze siedza w skalach,ale jak mam okazje to wywalam...mysle ze te wieksze nie powinny byc w akwarium,moga atakowac,gdy sa glodne...ogolnie sklaniam sie coraz bardziej do mozliwie sterylnego zbiornika w ktorym moglbym miec kontrole nad wszystkim,choc wiem ze to utopia,gdyz tak dlubac i skubac mozna sobie w pico rafce a nie w zbiorniku 250l (taki bedzie nowy),ale i ten bedzie mial tylko jeden kawalek skaly w srodku...tu pojde w kierunku "japanese reef style"...acha,ten wieloszczet byl zywy jak zostal pochwycony przez aiptasie,walczyl troche a po przegranej walce wyladawal z aiptasia w kiblu...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346504 grzegorz.k :

Ciekawe czy też są dwie szkoły kochania aiptasi ;-)

Jak zobaczylem 1 raz aiptasie to kochalem... zanim sie dowiedzialem... pozniej szkole zmienilem...

#346513 Nikel :

Stawiam na to że wieloszczet był już martwy przed skonsumowaniem go przez aiptasi.

Też tak sądzie , kiedys tez mialem kawalek wieloszczeta w ukwiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja aiptasia zajadała sie główka caulastrea, która sie odczepiła od macierzystego korala :p


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.