Skocz do zawartości
seb

Franek (Frankensztein) czyli pienidło by seb

Rekomendowane odpowiedzi

Ladnee te Acry:bow


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347595 Włodzimierz :

Ladnee te Acry:bow

Więc jest sporo do stracenia, ryzyko jest spore, na szali położylem też sporo, jakie będa efekty - czas pokaże:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

seb

a ja Cię proszę, skróć tę rurę w kubku :)

u mnie przez 5-6 dni tak się napełnia kubek i to nie jest brudna woda :D

a karmię 10 kostek dziennie ze względu na koniki a że cały układ chodzi na wpólnej filtracj to efekty widać

http://www.nano-reef.pl/datas/users/4234-bk25022.jpg

o parametrach nie będę pisał bo się mój mentor poirytuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb..

Jestem pełny podziwu, sam lubię kombinować i wykonać coś na miarę moich oczekiwań...

Generalnie rzecz biorąc mówiąc na swoim przykładzie zamknij temat, nie pokazuj co zrobiłeś, co poprawiłeś, jakich efektów się doczekałeś niech inni kupują sprzęt na miarę BK i wydają kupę kasy, przecież to normalne że w bluzie bez znaczka łyżwy nie da się chodzić....

Pełno jest osób, które rozumieją że się starasz i jest tego rezultat jednak większość ludzi będzie pytało czy "twoje badania są potwierdzone naukowo a parametry codziennie mierzone w laboratorium i najlepiej to udowodnij..."

Absolutnie nie jestem za tym aby eksperymentować na naszych pupilkach ale nasze hobby to zabawa i radość a nie pierdolenie głupot na temat inżynierii...

Sorki ale jak czytam co poniektóre posty na ten temat mam wrażenie że klubowicze pomylili się z powołaniem...

PS można mi dać minusa- przyjmę z honorem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347605 adam1203 :

seb..

Jestem pełny podziwu, sam lubię kombinować i wykonać coś na miarę moich oczekiwań...

Generalnie rzecz biorąc mówiąc na swoim przykładzie zamknij temat, nie pokazuj co zrobiłeś, co poprawiłeś, jakich efektów się doczekałeś niech inni kupują sprzęt na miarę BK i wydają kupę kasy, przecież to normalne że w bluzie bez znaczka łyżwy nie da się chodzić....

Pełno jest osób, które rozumieją że się starasz i jest tego rezultat jednak większość ludzi będzie pytało czy "twoje badania są potwierdzone naukowo a parametry codziennie mierzone w laboratorium i najlepiej to udowodnij..."

Absolutnie nie jestem za tym aby eksperymentować na naszych pupilkach ale nasze hobby to zabawa i radość a nie pierdolenie głupot na temat inżynierii...

Sorki ale jak czytam co poniektóre posty na ten temat mam wrażenie że klubowicze pomylili się z powołaniem...

PS można mi dać minusa- przyjmę z honorem....

Adam, fajnie to napisałeś :) tyle że, ja nie zamierzam zostać wiodącym producentem odpieniaczy na rynku, nie mam na to szans, zdaję sobie z tego sprawę... Moim celem jest stworzenie czegoś swojego, czegoś co będzie działało tak jak sobie to wymyśliłem i wymarzyłem, jeśli komus to pomoże to bardzo dobrze, jeśli ktoś zerżnie po prostu wymiary mojego odpieniacza i perfidnie go podrobi to ch.. mu w d..ę i kotwica w plecy, czy bedzie zadowolony? Pewnie tak, ale tutaj kłania się odwieczna prawda którą staram się kierować na mojej scieżce życia : "Być czy mieć" i szczerze mówiąc ja osobiście wolę "być" :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie troche ot , ale jakim aparatem robisz zdjecia mozesz podac marke i jakie szklo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaku :) zielony to masz tu:

201104272294.jpg

i tu

201104272295.jpg

a te twoje to namiastka zielonego na razie :D

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebuś, nie broń się :) rób swoje :D

Nawet gdybyś został wiodącym producentem nikomu by to nie zaszkodziło, a może i by pomogło.

Zawsze trzeba coś poprawić, coś dorobić a nie osiągnie się tego czczym gadaniem tylko dłubaniem i sprawdzaniem, poprawianiem i znów sprawdzaniem, ot moje zdanie. Praktyka i jeszcze raz praktyka. Amen


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pol, pewnie :) body to 40d Canona, a szkło to zwykła, tania, "plastikowa" 50 1.8, ostatnio miałem możliwość przetestowania Tamrona 17-50 2,8, niby wychwalane szkło, złe nie jest, ale to pierwszy zoom jaki przypiąlem do body... i... ostatni :D Nie jestem fotografem, ale widzę różnicę między zdjęciami i to co dają stałki to kosmos i przepaść w porównaniu z zoomami :D Moim marzeniem jeśli chodzi o foty korali jest setka macro, ale póki co to zwyczajnie mnie na to nia nie stać...

Tomi, to nie jest zielony, dla mnie to prawie czarny :D

Seba, wiem o czym piszesz :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, przypomnij, bo gdzieś mi umknęło, w jakiej wielkości baniaku pieni ten odpieniacz ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego razem jakieś 600- 700 litrów, tak szczerze to nie liczyłem nigdy dokładnie, ale moge policzyć :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spoko, chodziło mi tylko o rząd wielkości


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsada rybna to Hepatus, Scopas, Borsuk, 8 chyba Chromisów, dwa Apogony, w sumpie P. paccagnellae i Ch. Kleinii, karmione raz - dwa razy dziennie głównie mieszanka pokarmów suchych, co do obsady koralowej to gęsta jest, papu dostaje 3-4 razy w tygodniu około godziny po zgaszeniu światła.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale karmisz mrożonkami czy też suchym ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347623 seb :

Nie jestem fotografem, ale widzę różnicę między zdjęciami i to co dają stałki to kosmos i przepaść w porównaniu z zoomami :) Moim marzeniem jeśli chodzi o foty korali jest setka macro, ale póki co to zwyczajnie mnie na to nia nie stać...

HEHE

Ja dokładnie odwrotnie mam 105/2,8 Sigmy, a pragnę wielce 50/1.4 Minolty :D

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb przeczytalem w calosci pierwszy post i.... takich ludzi wlasnie potrzeba w akwarystyce. Takich ktorzy przelamuja stereotypy. Korale masz pierwsza klasa, zaluje ze odpuscilem temat z morskim kilka lat temu i dopiero teraz wracam bo pewnie bym z przyjemnoscia kupowal zycie u Ciebie. Co do stalek :D 50 1.8 to super szkielko :) W szczegolnosci za takie pieniazki !! 100mm - w sumie niewiele wiecej niz ten tamron, jak dobrze poszukasz. Ja co prawda tego Tamrona uzywam ale zamiast kita :D Fajne szklo...ale o 100mm tez mysle ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snake, wszystkim w sumie, miksuję mrożonki i Coral Captive. Tomasz, ja chcę 100, ale 50 się nie pozbędę, to bardzo uniwersalne szkło, a przy dobrym świetle robi bajeczne fotki :D proszę przykład, ustrzelone w Wielkanoc, moja córka i syn sąsiadów pozamieniali się czapkami :) jakość przez kompresję przy wrzucaniu przez Imageshacka poszła w cholerę, ale grę świateł i cieni, odwzorowanie naturalnych kolorów i dynamikę zdjęcia da się zobaczyć :D

65066772.jpg

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałeś się nagłowić trochę zanim znalazłeś dla siebie optymalne rozwiązanie, czekam na cywilną wersję bo też napalam się na sps-owy baniak


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, a zdradzisz wymiary?

Pozdrawiam


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Seb,jezeli bawisz sie wymiarami,potrzebujesz rur,body dobrej jakosci to polecam ten skimmer http://www.upscales.com/merchant.ihtml?pid=569&step=4 ...jest super wykonany i bardzo tani,uzywany dostaniesz za grosze...mialem go przez dlugi czas i swietnie pienil,podobna piana do Twojej no i ten syfek...rura jest duza i z grubego acrylicu...To po prostu czolg na ktorym mozna robic doswiadczenia...jest recylkulacyjny,moze Cie to zainteresuje a moze nie,zawsze mozesz recylkulacje "odlaczyc"...Sam uwazam ze skimmery recylkulacyjne sa lepsze,maja o wiele dluzszy kontakt z woda,szczegolnie jak dasz male zasilanie...ot tak napisalem,jakby sie przydalo,bo czasem za rury wiecej zaplacisz...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347767 michal_natalia :

musiałeś się nagłowić trochę zanim znalazłeś dla siebie optymalne rozwiązanie, czekam na cywilną wersję bo też napalam się na sps-owy baniak

Cywilna wersja w sensie materiał już zamówiony, trochę się zdziwiłem jak usłyszałem cenę, ale trudno, kilka kosmetycznych i funkcjonalnych zmian wprowadzonych, niedługo pokażę Franka w wersji "de Lux" :clowning

nanorafa, a które konkretnie?

Ice, do tej wielkości juz wszystkie srednice i wymiary mam opracowane, przy większym będę kombinował od nowa, dzięki za namiary :waving

Dziś zdjęcia nie będzie, tzn zrobiłem, ale aparat zostal na bagnie, był u mnie dziś Efendi, zmienia mieszkanie, a więc i baniak, przywiózl korale na przechowanie, Franek stanął na wysokości zadania i znów zrobił coś czego większość jego kolegów po fachu zrobić nie potrafi, no ale jak Piotr będzie chciał to sam to napisze, ja nie będę pisał bo przecież "każda sroczka swój ogon chwali" :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem przyjemność poznać młodego Frankensteina..pierwsze wrażenie... cichy... prosty... skromny...i nie robi fochów....:clowning ale pieni Bajka...Zdjęcie przedstawia kolegę tuż po prawie 2 godzinnym grzebaniu w baniaku (mój APF potrzebuje troszkę czasu aby zaczął dobrze pienić po takim czasie) więc reasumując pełen szacun dla taty małego potworka:kapelusz

3200-20110428_001.jpg

Seb jeszcze raz dzięki za opiekę nad moimi pupilkami...dbaj jak o swoje....:waving


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedę dbał jak o swoje, własną piersią będę karmił :clowning a co do Franka to pozwolisz że sprostuję, grzebaliśmy w baniaku, długo i namiętnie, ze dwie godziny, ale Franek byl wtedy wyłączony, jak cały obieg i cyrkulacja, potem włączyliśmy obieg i Franka, a zdjęcie zrobiliśmy po pięciu minutach :waving myślę że to wystarczy za komentarz, normalny odpieniacz po dwugodzinnym grzebaniu w baniaku, śliniących się acrach, musi usiąść na dłuższy czas, Franc nie :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#347880 seb :

Bedę dbał jak o swoje, własną piersią będę karmił :) a co do Franka to pozwolisz że sprostuję, grzebaliśmy w baniaku, długo i namiętnie, ze dwie godziny, ale Franek byl wtedy wyłączony, jak cały obieg i cyrkulacja, potem włączyliśmy obieg i Franka, a zdjęcie zrobiliśmy po pięciu minutach :D myślę że to wystarczy za komentarz, normalny odpieniacz po dwugodzinnym grzebaniu w baniaku, śliniących się acrach, musi usiąść na dłuższy czas, Franc nie :D

Pozdrawiam

seb

seb

powiem Ci że jakoś mnie nie zaskoczyłeś,:waving

zaskoczyłbyś mnie raczej jak byś napisał że odpieniacz nie wystartował :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, a jeszcze takie pytanko :clowning

Karmisz korale reefboosterem ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.