Skocz do zawartości
TMK

Help -który aparat...

Rekomendowane odpowiedzi

Jestescie moja nadzieją :)

Potrzebuję aparat, a życzenia jak w Erze:)

Zostałam obarczona kupnem prezentu

a wymagania sa takie:

dla osoby która długo korzystała z poczciwego zenitha

Więc żeby miał podobne funkcje ( w miarę łatwo dostepne) lub podobny układ przycisków

Nie za dużo bajerów,

Oczywiście zgrywanie zdjęć na kompa, podglad

bo chodzi w sumie o to żeby zamiast zenitha tylko z obsługą komputerową.

Osoba ta Ma pojecie o fotografii.

CENA do 2000

Najgorsze,ze muszę kupić najpóżniej w czwartek :). Swój aparat wybierałam 2 miesiace,a było to z 5 lat temu

Jakieś pomysły?

Pytania

Pomóżcie plizzz!


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie najlepszy będzie Nikon D5000 w zestawie z obiektywem 18-55/3.5-5.6 VR, ale nie wiem, czy uda Ci się jeszcze znaleźć taki zestaw do czwartku. Jeżeli nie, to proponuję Nikona D3100 (koniecznie 3100, a nie 3000) z tym samym obiektywem w zestawie.

Jeżeli ta osoba używała Zenitha ze standardowym szkiełkiem 50mm, to ten zoom będzie bardzo odpowiedni, a jest tani jak barszcz w zestawie.

Tu znalazłem aukcję z Krakowa: http://allegro.pl/nikon-d5000-18-55-vr-8gb-torba-nikon-aku-lad-i1606587314.html

jest co prawda ciut drożej, ale z torbą. Trzeba by spytać w tym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać ,ze koniecznie dobra szczegółowa instrukcja w jezyku polskim ewent rosyjskim


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być nowy?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba to prezent, chyba raczej nie wypada uzywany:baby


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie? Aparat to nie buty, nie śmierdzi i grzybicę ciężko przenieść. Jakbym miał dostać plastikowy malutki aparacik, to wolałbym sprzęt z półki wyżej, z lepszymi parametrami, bez wodotrysków, konkretny, ciężki, dobrze leżący w męskiej łapie, choćby był używany...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być nowy. Bo to prezent taki oficjalny i inaczej nie wypada. Ciekawe jak jest z trwałościa aparatu- ile wytrzyma mechanicznie zdjęć, a ile aktualna bedzie elektonika.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jako ze ta osoba uzywala Zenitha,pewnie lubi zdjecia z kliszy,ktore sa troche inne od cyfrowych...Ja mam aparat Sigma SD 14 (juz sa SD15)...jest to aparat bez zadnych bajerow,ciezki jak czolg,intuicyjny,duzy i nadaje sie swietnie do zdjeci studyjnych,plenerowych...nie jest to karabin maszynowy z milionem zdjec na sekunde,bardziej jak czolg,strzela raz a dobrze...Wielu fotografow analogowych po przejsciu na cyfrowe,wybralo wlasnie Sigme SD 14...ma ona matryce jedyna w swoim rodzaju,zwana "faveon",matryca trzywarstwowa...zdjecia przypominaja troche zdjecia kliszowe,tylko bardziej widac trojwymiarowosc i wysycenie kolorow...mysle ze to bylby swietny prezent i czlowieka bys zadowolila takim aparatem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentax kx:) wypasik lustrzanka:)jest na karty sd i jako jedyna lustrzanka jest na zwykle akumulatorki a nie akumulatory dedykowane tu masz linka http://www.euro.com.pl/lustrzanki/pentax-k-x-dal-18-55-mm-oliwkowy.bhtml ja mam starszy model k100d i tez myslalem o zmianie na niego ew. wyzszy model kr http://www.euro.com.pl/search/lustrzanki.bhtml?keyword=K-R pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zgadzam sie z przedmowca...mialem wczesniej pisac o Pentax,bo tylko dwa aparaty mnie interesuja Sigma i Pentax...jesli chodzi o dedykowane akumulatorki do Sigmy to nie ma problemu,kupic mozna pare sztuk na ebayu za smieszne pieniadze...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon, tylko Canon. Jest masa szkieł do niego na Alledrogo.

http://allegro.pl/canon-500d-18-55-is-pl-superzestaw-sklep-szczecin-i1600712275.html


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie Wlodzimierzu prawda jest taka ze ilu forumowiczow tyle aparatow:)owszem do canona jak i do nikona jest najwiekszy wybor akcesoriow tylko ile tych obiektywow mozna kupowac hehe:) bawilem sie tym canonem 500d i robi naprawde fajne fotki jak za te pieniadze,,,oczywiscie nie mozna jego czy inny amatorskich lustrzanek porownywac do np pelnoklatkowych ale zabawa chyba kazda lustrzanka daje mnostwo frajdy a to najwazniejsze:):)....pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym! Tylko Canon! Co prawda to "Nikon robi nalepszy sprzęt fotograficzny na świecie... Ale to Canon robi najlepsze zdjęcia na świecie..." :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350685 seb :Ale to Canon robi najlepsze zdjęcia na świecie..." :)

Bullshit :) Najlepsze zdjęcia robi najlepszy fotograf z Hasselbladem... Ale jak kogoś nie stać, to może sobie sprawić tańszy, a równie dobry Pentax 645d :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qba25, ponieważ nie ma uniwersalnego obiektywu to można ich mieć dużooo. Sam mam obecnie do 50D 3 różne zoomy i 2 rosyjskie Zenithy a brakuje mi jeszcze dobrego macro. Innego używam w górach do krajobrazów i innego potrzeba do fotek akwa. Seb tu już kiedyś zauważył, że zoomy do akwa się niespecjalnie nadają, lepsze są stałki i ja się z tym zgadzam.

Wiedziałem, że seb da się sprowokować:)


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziu... Tiaaa... Który nadaje się do fotografowania tablic testowych bo autofocus ma tak szybki że za żółwiem nie nadąża :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie,,ja sobie mam zamiar teraz zamowic tamrona 90mm 2.8 typowa stalka z makro 1:1! kosztuje okolo 1800 zl ale jest wypas,,2 inne oczywiscie tez mam,,,i tu wlasnie lustrzanka ma przewage nad innymi aparatami ze mozna sobie ja rozbudowywac w nieskonczonosc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba, najpierw przypnij i popstrykaj w baniaku, też chciałem kupić, ale AF tak często się gubi i nie trafia że odpuściłem...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info:)najpierw sobie go w takim razie sprawdze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki posprawdzam wasze propozycje

w sensie ceny, dostepności, intuicyjnej(zblizonej do klasycznej) obsługi a la Zenith


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam obiektyw SIGMA ze stabilizacja i z HSM. do tego lustrzanke sony.

polecam serwis www.optyczne.pl - tam widac wszystko jak na dloni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK, jak do 2000 pln i nowy sprzęt, to nie pozostaje nic innego jak wycieczka do Media Markt.

A tam już kupisz albo Nikona albo Canona, albo sony.

Za 2000 kupisz jakiś zestaw kitowy typu Canon 500D czy Nikon D3100, a który wziąć to już pan sprzedawca doradzi.

Ja bym brał Canona :)

...

a jak to ma być prezent dla dobrego znajomego który lubi normalne filmy, to bym kupił używany aparat Kiev 60 albo 80 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK napisz z ciekawosci na co padl wybor, a pozniej jeszcze za jakis czas wroc opowiedziec o reakcji i poziomie satysfakcji obdarowanego :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.