Skocz do zawartości
Tester

Blazenki - zaloty czy niechec?

Rekomendowane odpowiedzi

Od powiedzmy 10 miesiecy mam parke blazenkow. To znaczy, zakladam ze to parka po takim czasie :) Sa to osobniki odchodowane w akwarium i wielkiego swiata nie widzialy. Pomijajac fakt ze nie sa zainteresowane zamieszkaniem w zadnym ukwiale czy euphilii to byly to moje pierwsze ryby. Od pewnego czasu, zwlaszcza jeden z nich podryguje w obecnosci partnerki. Najpierw myslalem ze to tarlo chociaz nie zauwazylem zeby blazenki znalazly sobie jakis kat na stale. Generalnie lubia pompy, ale ogolnie to szwedaja sie po calym akwa. Zawsze kolo siebie, bardzo rzadko oddalaja sie od siebie. Te wspomniane drgawki wygladaja jakby jeden z nich mial padaczke - przez 2-3 sekundy leciutko drzy. Samica jakby nie reagowala, i jakby stala sie bardziej agresywna. Pare razy zdrowo pogonila faceta. Do pewnego czasu myslalem ze to zaloty jednak widzialem kiedys akcje kiedy zoltek fikal do czarnego blazna. Jednak czarnego wychowala ulica bo od razu pletwy poszly w ruch i... tak samo drzal przed zoltkiem. Czyli co zaloty czy zadyma?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod pytanie testera-u mnie podobnie sie blazny zachowuja(tez mam parke)


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drżenie samca do samicy wg. mnie jest jakąś formą uległości/godów - moje tak robią już od roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jest to pewna forma "komunikowania/porozumiewania" się ryb... u mnie był taki przypadek (mam teraz 3 błazenki ocellarisy) jako pierwsze wpuściłem dwa młodziutkie (tak samo jak u Ciebie Tester z hodowli) pływały i pływają sobie razem, po pewnym czasie dokupiłem jeszcze jednego ocellarisa nieco większego i zaraz po wpuszczeniu dwa młode błazenki momentalnie się ożywiły i podpłynęły do "świerzaka" :) i w tym momencie dostały tych "drgawek" wydaje mi się, że jest to jakiś impuls, ryba wysyła w ten sposób jakiś komunikat a, częstotliwość drgań jest bardzo duża to ryby sobie jakoś to na swój "rozum" odbierają :) Po tym właśnie całym przywitaniu oprowadziły go po akwarium i nie minęły 2h jak jeden młody zaczął się z nim tłuc... wojna trwała może przez 1 h i spokój jest po dzień dzisiejszy (zakładam, że ustaliły sobie hierarchie) i podczas wojny właśnie stroszyły płetwy i podpływały do siebie bokiem drżąc całym ciałem a następnie podszczypując się wzajemnie :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może właśnie puszczaj do siebie sygnał "chodź za skały" :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja kupiłem dwa malutkie również hodowlane, pływały sobie razem grzecznie, aż po pewnym czasie zauważyłem że jeden może czasami drugiego skarcić, albo któryś (nie wiem który oni wszyscy wyglądają tak samo :) ) zaczyna podrygiwać w opisany przez was sposób. Stawiam na jakieś zachowania społeczne i komunikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 szt ocellarisy, dwa siedzą albo w dużym sarco albo w xeni, czasem dołączy do nich trzeci, co do czwartego to notorycznie siedzi w rogu zbiornika i totalnie nie jest zainteresowany żadnym "spółkowaniem" - tak od ponad roku w samym rogu głową w dół lub w górę, kiwa się przyklejony do szyby odganiając każdą rybę która pojawi się w okolicy


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parkę, która regularnie się wyciera i...

U mnie takie drgawki zawsze są forma "godów". Samica w ten sposób pokazuje samcowi miejsce tarła, które on czyści.

Dodam, że pierwsze tarło wystąpiło dopiero po wpuszczeniu ukwiała, którego błazenki szybko polubiły.

Samo miejsce tarła wybierane jest zawsze w pobliżu ukwiała.

Co do Twoich spostrzeżeń, to po prostu zobacz, czy samica jest "gruba" ?

Ja osobiście jednak myslę, ze bez ukwiała tarło jest mało prawdopodobne i te zachowania mogą być formą jakiegoś instynktu.

Tak przy okazji... czy miał ktos tarło błazenków nie zamieszkujących ukwiał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wibracje blazna to podnieta na widok przeciwnej płci, mialem to samo jak po pewnym czasie dodałem drugiego blazna - poprzedni sp wyskoczył.

Kiedyś widzialem jak nemo zlapalo drugiego i szarpało nim na boki , niezle to wyglądało ale podgryzanie drugiego osobnika to nic innego jak ich natura i w sumie nic dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączam się pod temat też wpuściłem nie dawno błazenki i też jedna sztuka drży do drugiej.na początku myślałem że biedak ma padaczkę ale aż mi ulżyło.

Pozdrawiam

Mateusz


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są zaloty... tak samo mam z garbikami

Samiec mega się napina by być większym i drży całym ciałem do samicy :baby

Niczym faceci przed ładną kobietą :)


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.