Skocz do zawartości
KIDULT

czy da sie obnizyc komin w dzialajacym zbiorniku

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jako ze sie troche nie zrozumielismy z jednym producentem akwariow, to koniec komina jest tam gdzie mial byc koniec grzebienia. Nie ma marginesu na bujanie woda, bo baniaka zatankowany prawie do pelna. Zamarzyl mi sie wavebox. Czy cos sie da poradzic w dzialajacym zbiorniku? jak to ugryzc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

extremalnie ale przychodzi mi do głowy taki pomysł:

1. odpuść nieco wody

2. struną gitarową E (cienką) nadetnij silikon po wokół komina do miejsca gdzie ma się komin kończyć

3. rysuj nożykiem do szkła i łam ....

... uda się to super, nie uda się .. sam wiesz :)


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zalany to lipa. Bez ciecia silikonu sie nie obedzie. Chociaz gdzies w necie kraza reczne szlifierki do szkla. Takimi szlifierkami zdobi sie szklo. Teoretycznie mozna by sie pokusic o ciecie, albo takie oslabienie szkla zeby mozna bylo zlamac. W zalanym akwa to i tak odpada bo szklany kurz bylby wszedzie. Ja jednak bym sie nie odwazyl.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zostalo tylko wyciac komin i wkleic nowy,zbiornik jesli jest jeszcze nie zalany to wielkiego klopotu nie bedzie,

sorki nie doczytalem ze w dzialajacym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba25 umiesz czytać ? Przecież KIDULT wyraźnie napisał że w działającym.

Poza ekstremą wycinania czy wiercenia komina pozostaje jeszcze podwyższenie baniaka paskami szyb.

Chociaż sam dałbym sobie w tym przypadku spokój.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo narzedziami, jakich uzywaja hirurdzy moge wyczyscic w srodku komin po spuszczeniu z niego wody, pozniej wkleic nowy komin nieco mniejszy i oczywiscie nizszy w srodek, a pozniej odciac komin, ktory istnieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie nie cialem konina tylko wzmocnienia ale robilem to brzeszczotem wolframowym z marketu. Niestety oczywiscie scierniwo sie wykrusza :/


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szkło w kominie ma grubość ścianek w akwa to zapomnij o odcięciu mniej niż 4-5cm (ale tylko jak kawałek szkła leży na blacie.)Nie kombinuj z nożykami i piłkami bo i tak nie zarysujesz do końca szkła i pęknie inaczej i narobisz sobie biedy biedy. Moja propozycja jest taka, spuścić wodę do beczki odciąć struna gorącą silikon i DREMELEM z tarczka diamentową powoli odciąć odpowiedni kawałek. Jest sporo roboty ale pójdzie

Druga metoda dość niebezpieczna ale skutkuje, odciąć silikon, zarysować diamentowym iglakiem od krawędzi do krawędzi szkło osuszyć i opukać rysę delikatnie a potem lutownicą gazowa parę razy po rysie nie za blisko ale ostrożnie bo może trzasnąć cała szyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Dremel? tnie szlifuje i robi inne bajery w roznego rodzaju twardych materialach. Mozna wiercic otwory w szkle, plytkach. Maja koncowki.do ciecia. Pozostaje jednak ptanie czy to akurat do szkla czy to do plytek bylo. Napewno potrenowalbym zanim szedl na komin.

[white]www.dremeleurope.com/dremelocs-uk/category/2709/dremel&襦-4000[white]

Edit: orzech szybszy;-)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem tez dremel'em ale tarcza do cicia bardzo szybko schodzi a szklo mi pekalo. W sumie ja sie cieszylem bo pekala o lini ciecia, ale ja musialem przeciac 4 cm raptem


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytać szklarza???:) porady fachowca w takim przypadku warto zasięgnąć,być może wzbogacisz się o cenne wskazówki.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz upuścić wody i wywiercić parę otworów w kominie na poziomie na jakim chcesz mieć przelew.

Jak wywiercisz o małej średnicy to mogą robić za przelew, jak o większej to przyklej sobie na to grzebień.

Wydaje mi się to najprostszym rozwiązaniem - bez cięcia istniejącego komina.


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ja tez porzdzilbym sie szklarza,pewnie znajdzie sie jakies rozwiazanie...Ja widze tylko dobre pociagniecie diamentem przedniej sciany,gdyz z bocznymi bedzie problem i obnizenie grzebienia...Trzy sciany komina moga byc ciezkim orzechem,ale najprosciej to zapytac szklarza...Gra warta swieczki,falowanie wody bezcenne...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nożem do szkła to można się bawić na stole, jak się ma szybę 4 mm i umie zrobić rysę. A pomysł z wklejeniem mniejszego komina do już istniejącego - o ile masz miejsce na to - wcale nie jest taki głupi. Jedyny problem to opary silikonu i z tego względu nie polecałbym tej opcji przy żywym inwentarzu. Ja prawdopodobnie przez to starciłem flavences, klejąc sumpa w tym samym pokoju co akwarium. :banghead


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze brzeszczotem folframowym naciac rowki w szkle jak w grzebieniu?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#351704 Tester :

No wlasnie w pierwszym poscie myslalem o Dremelu, ale zapomnialem nazwy :)

pył i kurz i nie daj boże slimaka zakręci.Dla takiego wypasu wode przelać do paru baniaków i zycie do wanny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#351670 KIDULT :

Czy cos sie da poradzic w dzialajacym zbiorniku? jak to ugryzc?

W Twoim NIE !!

zapomnij o kombinacjach na działającym akwarium bo sobie zrobisz "kuku" :)

Ten komin będzie cięzko wyciąć nawet jak opróżnisz zbiornik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#351802 premiero :

Nożem do szkła to można się bawić na stole, jak się ma szybę 4 mm i umie zrobić rysę. A pomysł z wklejeniem mniejszego komina do już istniejącego - o ile masz miejsce na to - wcale nie jest taki głupi. Jedyny problem to opary silikonu i z tego względu nie polecałbym tej opcji przy żywym inwentarzu. Ja prawdopodobnie przez to starciłem flavences, klejąc sumpa w tym samym pokoju co akwarium. :banghead

Są silikony bezpieczne do klejenia pod wodą,jakiś sklep akwarystyczny go oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.