Skocz do zawartości
Szymons

Krewetka Atlantycka - Palaemon Elegans (kompilacja luft)

Krewetka Atlantycka  

121 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mia?e?/masz u siebie Palaemon Elegans?

    • Mam te krewetki w baniaku
    • Mam te krewetki w sumpie
    • Mia?em i co? je zjadlo
    • Mia?em i zrezygnowa?em z nich
    • Ooo, ciekawy temat, mo?e si? skusz?...
    • Nie mam zdania
    • Nie polecam tych krewetek
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Moje paleomon z teneryfy z 3 sztuk, ostała się jedna (jedna żyła miesiąc, druga 5 miesięcy (właśnie padła), trzecia żyje do dziś). Jednak te z teneryfy to inny gatunek/odmiana, te z Chorwacji mają takie niebieskie paski na odnóżach a moje nie i moja ma 2 cm a te na Chorwacji mają po 5 cm.

Tak na marginesie, wybieram się do Trójmiasta, rozumiem, ze jeżeli chciałbym nałapać tych krewetek to w Zalewie Wiślanym, rozumiem, że najlepiej jakieś miejsca ze stojącą wodą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im więcej będziesz mieć krewetek w zbiorniku tym więcej musisz im zapewnić pokarmu, inaczej będą się eliminować


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, wybieram się do Trójmiasta, rozumiem, ze jeżeli chciałbym nałapać tych krewetek to w Zalewie Wiślanym, rozumiem, że najlepiej jakieś miejsca ze stojącą wodą ?

Ja swojego czasu łowiłem w porcie jachtowym w Gdyni (między tym molo gdzie jest Akwarium a plażą).

Zagarniałem na ślepo siatką z pomostu. Łapały się dwa gatunki, te mniej kolorowe czyli tzw. Bałtyckie zostaw, żyją jeszcze krócej niż Elegansy.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, elegans ponoć tak mocno się adaptuje i kolonizuje nowe tereny, że istnieje ryzyko wyparcia bałtyckich krewetek z ich naturalnych siedlisk


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP ;-) ktoś ma? Ktoś coś wie? Chciaaaaałbym :) w Grecji mnie zafascynowały. Będę zobowiązany :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłbym wdzięczny za cynk gdzie w Warszawie lub okolicach, można kupić takie krewetki. Szczególnie po cenie o jakiej chyba Luft wspominał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyo z okolic krakowa miał na zbycie 1-3 tych krewetek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyo z okolic krakowa miał na zbycie 1-3 tych krewetek?

W Krakowie jak i każdym dużym mieście nie powinno być problemu z tymi stworkami - trzeba sie o nie "upomnieć"/zamówić ewentualnie

Niedługo sklep stacjonarny odpalimy to bedzie i u nas i jeśli zima nie zaskoczy południe Polski to będziemy je mieć

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to dobrze to czekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa a jakos problem jest.....


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie

Czy wprowadzajac te krewetki do akwarium nie wprowadzimy tez pasozytow ktore moglyby zapoczatkowac choroby?

Bo ja dzis wpuscilam dwie i teraz zastanawiam sie czy nie zapoczatkowalam jakichs problemow.

Dodatkowo wrzucilam kilkanascie kielzy( wyplukalam kepke wodorostow w sumpie bo tam bylo robali,ze szok)

A teraz paznokcie obgryzam,obawiam sie klopotow. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu wpuściłem 4 sztuki i nie zauważyłem nic podejrzanego , mają się świetnie i rosną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ktoś zainteresowany krewetkami atlantyckimi to moge kilka sztuk odstąpić bo mam ich sporo. Całkiem fajnie wyglądają. Kontakt na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z okolic Warszawy chciał - w ten piątek wracam z nimi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest je łapać podczas słonecznej pogldy i przy małej fali, wtegy wychodzą na kamienie. U mnie od dobrwgo miesiąca mieszkają w akwarium i mają się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz w Chorwacji. Jest ich tu sporo. Siedzą w skalnych załamaniach - ciężko je złapać,bo sprytne bestie. W zeszłym roku było łatwiej - duże fale to i z załomów je wywiało. Teraz może jak jezioro gładkie - a jak widzą siatkę to pit do jamy. Ale kilka mam. Zobaczymy czy wszystkie drogę przeżyją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest je łapać podczas słonecznej pogldy i przy małej fali, wtegy wychodzą na kamienie. U mnie od dobrwgo miesiąca mieszkają w akwarium i mają się dobrze.

Gdzie najlepiej łapać?


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wimat w weekend chce zrobic dziewczyne niespodzianke i zabrac ja na rybke w gdansku autostrada mam 300km gdzie moge zlapac krewetki i czym najlepiej tzn jaki i gdzie kupie kasiorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiorek zrobie sam. A lapac tak mysle ze pojade do spotu pod molo. Szkoda ze nikt nic nie pomoze w doborze miejsca gdIe najlepiej je zlapac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje padły. Noc ok,ale teraz było w pokoju 29st- woda w bańce zapewne tyle samo. I odleciały. Szkoda,w przyszłym roku nałapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie port jachtowy w Gdyni zanuzasz sito i masz w pi..... krewetek ja tak lapalem


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki teraz wiem gdzie szukać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj filmik

nagrany z tegorocznymi i do tego zajajaczonymi krewetkami :).

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nad Zatoką w Kużnicy - widziałem tu krewetki i chętnie je zaadoptuję do mojego zbiornika ale mam podstawowe pytanie do tych którzy już to zrobili lub próbowali - czy nie przynieśliście z tymi krewetkami jakiegoś syfa? Czy przypadkiem ta krewetka nie będzie atakować innych krewetek typu L.debelius czy L.amboinensis lub rozgwiazd piaskowych , ruruwek?

Z góry dzięki za info.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.