Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałeś go jedzącego w sklepie ?. Kiedyś przywieźli mi ryby na zamówienie z Holandii bo miałem już dosyć krajówek, wszystko co żyło od początku było ok, jak wpuszczałem coś nowego(trzy pokolce i dicanthus),nie jadło lub jadło mało

i padało. Oczywiście Made in Holland też poszło do kibla.

Jak chcesz jedzącego Achillesa trza jechać tam gdzie pływają długo i żrą, czyli do Krakowa.

Pozdro

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał szkoda ryby bo nie dość że zdobyłeś piekny okaz to jeszcze kawał drogi po niego jechałeś.

@MarcosB ja swojego kupiłem jedzącego w zbiorniku sklepowym jak i u mnie w akwarium a żył dokładnie trzy miesiące bez dwóch dni i jesli miałbym kupić nastepnego to szukałbym z drugiej reki i to takiego co pływa przynajmniej z rok u kogoś.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na chłodno.

Z głodu na pewno nie zdechł, choć rzeczywiście jadł niewiele. Jakby tego było mało właśnie na jakieś 1,5 tygodnia przed zejściem zaczął regularnie jeść mrożonki i to przy każdym karmieniu. Tym dał mi sporą dawkę nadziei. Za to ani razu odkąd się u mnie pojawił nie widziałem, żeby defekował. I to chyba tu był problem. Nie miałem siły go już kroić i szukać przyczyny, bo i tak nic bym nie zmienił.

@MarcosB

Gdyby nakarmiono go przy mnie w Niemczech to jadłby na 100% (jak tylko wpuściłem go do siebie to jadł od razu po ponad 9h podróży, niestety jak już się najadł to przestał). Z drugiej strony gdyby nakarmiono go przy mnie w Niemczech to mógłby nie przeżyć podróży, więc tego nigdy nie sprawdzam.

Jeśli jeszcze kiedyś spróbuję to pewnie będzie to ryba po grubo ponad miesięcznej kwarantannie, choć to się szybko nie zapowiada, bo wtedy jej cena będzie na bank miała 4 cyfry.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na chłodno.

Z głodu na pewno nie zdechł, choć rzeczywiście jadł niewiele. Jakby tego było mało właśnie na jakieś 1,5 tygodnia przed zejściem zaczął regularnie jeść mrożonki i to przy każdym karmieniu. Tym dał mi sporą dawkę nadziei. Za to ani razu odkąd się u mnie pojawił nie widziałem, żeby defekował. I to chyba tu był problem. Nie miałem siły go już kroić i szukać przyczyny, bo i tak nic bym nie zmienił.

@MarcosB

Gdyby nakarmiono go przy mnie w Niemczech to jadłby na 100% (jak tylko wpuściłem go do siebie to jadł od razu po ponad 9h podróży, niestety jak już się najadł to przestał). Z drugiej strony gdyby nakarmiono go przy mnie w Niemczech to mógłby nie przeżyć podróży, więc tego nigdy nie sprawdzam.

Jeśli jeszcze kiedyś spróbuję to pewnie będzie to ryba po grubo ponad miesięcznej kwarantannie, choć to się szybko nie zapowiada, bo wtedy jej cena będzie na bank miała 4 cyfry.

moim zdaniem miesieczna kwarantanna to i tak malo :( jak bym inwestowal w taka rybe to wolalbym poczekac nawet okolo 5-6 miesiecy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem miesieczna kwarantanna to i tak malo :( jak bym inwestowal w taka rybe to wolalbym poczekac nawet okolo 5-6 miesiecy :)

Pewnie, tylko kto Ci się zgodzi trzymać tak długo rybę na kwarantannie? :coffee:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho szkoda zwierzaka ale akwarium masz poprostu ........................ barak słów


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho, zdziwiłbym się gdybyś nie spróbowałbyś jeszcze raz z achillesem :) Następnym razem Ci się uda, głowa do góry :) A baniak oczywiście bomba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho , jakiś up byś zrobił


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie ,lubie oglądac ten baniaczek :thumbsup:


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho, jestem na etapie zakładania pierwszego akwa morskiego. W palnach jest 128 litrów, ale po obejrzeniu Twojego zbiornika i prześledzeniu tematu najpierw zamknąłem usta, bo cały czas szczęka mi z wrażenia opadała, a potem zacząłem rozważać eksmitowanie z pokoju młodszego brata i wstawienie na miejsce jego łóżka akwarium xD Mam tylko jedno pytanko (nie wiem, czy nie doczytałem Twojego tematu, czy coś mi umknęło). Jak rozwiązujesz problem automatycznej dolewki wody przy waveboxie? I czy do 128 litrów jest sens zrobienia mini-mini-waveboxa? (Proszę o priv =))

Jestem pod ogromnym wrażeniem akwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jeszcze pamiętacie :)

Zmian praktycznie nie ma, bo muszę przyznać, że po zejściu Achillesa zapał trochę siadł. Pofocę baniak dziś wieczorem i postaram się jutro wrzucić aktualkę.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od dłuższego czasu podaję taką samą dawkę. Ozonator włącza się 4 razy na dobę za każdym razem na 15 minut. Wydajność ozonatora 300mg/h. Reaktor cały czas ten sam :)

Jest update, choć zmieniło się niewiele i to na niekorzyść (drobne braki w obsadzie).

gallery_7670_2073_63840.jpg

gallery_7670_2073_5814.jpg

Może i lubi SPS-y, ale ja ją lubię bardziej :X

gallery_7670_2073_80460.jpg

gallery_7670_2073_79590.jpg

...i jej obiad:

gallery_7670_2073_70230.jpg

gallery_7670_2073_143674.jpg

gallery_7670_2073_113795.jpg

gallery_7670_2073_26791.jpg

gallery_7670_2073_85045.jpg

Tego nie zje:

gallery_7670_2073_201074.jpg

gallery_7670_2073_76445.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sliczne, sliczne, sliczne :) Moge patrzec bez konca ^^


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodałem od dziś ozon na cały dzień w ilości około 30mg.Jak u Ciebie z parametrami,są już jakieś adsorbery,coś w filtracji się zmieniło ? Ty chyba nie masz problemu z magnesami w Tunze bo masz te do 25mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.