Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Michał widzę , że jesteś tak jak ja miłośnikiem anhiasów . Moja kolekcja obecna to zadomowione już i przyjmujące pokarm :

Pseudanthias huchti - 2 szt., anthias evansi – 1 szt. , anthias squampinnis - 3 szt., Pseudanthias hypselosoma – 2 szt., dispar anthias – 5 szt. Pseudanthias tuka – 1 szt,

Łącznie uzbierało się tego 14szt. Nie ma rafy bez anthiasów . :thumbsup:

Ładna kolekcja Włodku. Byś pokazał co tam u Ciebie w akwarium?

Witam

@snocho Widzę ,że pompy z rurami masz połączane wężem silikonowym . Mam pytanie , gdzie kupiłeś węże silikonowe o średnicy wewnętrznej 32mm.?

Pozdrawiam

Kupiłem w Acroporze.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne Anthiasy no i baczniaczek, ja też sporo ich przerabiałęm i niestety tylko squampinisy na dłużej potrafiły zagościć w moim baniaku...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety wygląda na to, że na tych Anthiasach trzeba będzie postawić krzyżyk. Na dzień dzisiejszy zostały mi 3 sztuki. Co 2-3 dni żegnam kolejną rybę. Jedzą, pływają, ...zdychają, bez żadnych widocznych oznak.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to kaszana troche. Wpusciles ke juz do glownego czy zegnasz je z zaplecza? Moze jednak kwatantanna im sie nalezala?

Wysłane z mojego GT-I8160


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,ten Twój gatunek jest jakiś szczególnie trudny ? Kiedyś jak miałem młode akwarium to mi wcisnęli przepiękne tuki,ale wiadomo jak skończyły.Potem było już lepiej,ale z pięciu ryb zostały trzy sztuki.Teraz mam ich dwanaście sztuk dispar od kilku miesięcy i nie widzę problemu,karmione są dwa razy na dzień.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas są na zapleczu.

W sieci nie o nich zbyt wielu informacji. Są podobno łatwiejsze do wykarmienia niż np. tuki i rzeczywiście, większość zaczęła jeść od razu i je nadal. Jedyny problem jest taki, że zdychają.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garść fotek korali z zaplecza. Niestety tylko tam wyglądają znośnie i mają szansę wysunąć polipy.

gallery_7670_2430_132059.jpg

gallery_7670_2430_169074.jpg

gallery_7670_2430_34093.jpg

gallery_7670_2430_21276.jpg

gallery_7670_2430_150591.jpg

...i my precious - Rhodactis cf. inchoata:

gallery_7670_2430_148886.jpg

P.S. Anthias został jeden :vava:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rade Michal w sprawie Japonicusa. Plywa w zestawie z Lituratusem i Hepatusem. Czekam wciaz z wpuszczeniem Achillesa. Moja zona twierdzi ze to najladniejszy z calej bandy zaraz po Dori oczywiscie. A ten Achilles to tylko meskie zapedy bo ma Expert Only w sygnaturze kupna. Co do Japonicusa to musze Ci powiedziec, ze jeden z najtrudniejszych pokolcow. Nieprawdopodobnie delikatna i wrazliwa ryba. Jest po 3 tygodniowej kwarantannie i dopiero teraz moge powiedziec ze jest czysty. Ale jak rozlozy zagle to robi wrazenie. Mi nastreczyl o wiele wiecej problemow w aklimatyzacji niz Achilles i Idol razem wziete.

A tak marginalnie spytam - jesli mozna - Idol znalazl chociaz dobry dom ? :)

Pozdrawiam.

Niebawem wstawie jakies foty juz na swoim poscie bo czas najwyzszy i maly opis ale jeszcze czekam na Ventralisy i wtedy ...


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groenendael

Trzymam kciuki za Twojego Japońca, a jeszcze mocniej jeśli będziesz chciał go łączyć z Achillesem.

Jestem przekonany, że Idol znalazł dobry dom. Kupiec jechał specjalnie po niego aż z Wrocławia, a to już o czymś świadczy.

Czekam z niecierpliwością na wątek o Twoim akwarium, a wręcz domagam się zdjęć jak tylko dostaniesz Ventralisy.

Na jutro/pojutrze planuje ostateczne rozwiązanie kwestii Centropyg. Z pomocą kolegi Piotra będziemy się bić aż do końca, albo one, albo my. Nie mogę już patrzeć, jak wszystkie Acropory są opierdzielane na żywca z polipów.

W akwarium nie mam już rogatnic X. auromarginatus, trochę jak w marnym melodramacie. Samica była bardzo agresywna wobec samca, dostał na tyle solidnie, że siedział potłuczony i z rozbitym okiem pod skałami. Samica dokonała autoeksterminacji wyskakując w nocy z akwarium. znalazłem ją nad ranem jakieś 3m od zbiornika. Zmaltretowany samiec po 2 dniach padł.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, Centropygi już na zapleczu. Nie dało rady pułapką, haczykiem, jedzeniem, prośbami, groźbami. Z pomocą przyszedł Piotr i cała masa reklamówek. Aż musiałem cyknąć fotki:

gallery_7670_2451_106352.jpg

gallery_7670_2451_170764.jpg

Teraz okaże się, czy stołowanie się Centropyg na polipach było powodem słabych wzrostów korali i chowaniem się polipów w dzień.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snocho - mialem lekka przerwe z forum - a jak z biocelatusami ? nadal masz ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety już nie mam. Pierwsza sztuka zginęła z płetwy swojej koleżanki/kolegi dokładnie rok po ich wpuszczeniu. Nie stworzyły u mnie pary, przez cały czas żyły oddzielnie, każda przy swojej skale, nie wchodząc sobie w drogę. Niestety nie zaczęły u mnie jeść żadnego podawanego przeze mnie pokarmu. Widziałem sytuacje, jak razem z porcją piachu babka zgarniała artemię, tylko po to żeby za chwilę wywalić ją przez skrzela. Póki miałem świeżą skałę i bardzo dużo robactwa w piasku potrafiły się wyżywić. Podejrzewam, że agresja zaczęła się właśnie wtedy, kiedy żarcia zaczęło im brakować. Druga babka zdechła miesiąc po zabiciu pierwszej.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groenendael

Trzymam kciuki za Twojego Japońca, a jeszcze mocniej jeśli będziesz chciał go łączyć z Achillesem.

Jestem przekonany, że Idol znalazł dobry dom. Kupiec jechał specjalnie po niego aż z Wrocławia, a to już o czymś świadczy.

Czekam z niecierpliwością na wątek o Twoim akwarium, a wręcz domagam się zdjęć jak tylko dostaniesz Ventralisy.

Na jutro/pojutrze planuje ostateczne rozwiązanie kwestii Centropyg. Z pomocą kolegi Piotra będziemy się bić aż do końca, albo one, albo my. Nie mogę już patrzeć, jak wszystkie Acropory są opierdzielane na żywca z polipów.

W akwarium nie mam już rogatnic X. auromarginatus, trochę jak w marnym melodramacie. Samica była bardzo agresywna wobec samca, dostał na tyle solidnie, że siedział potłuczony i z rozbitym okiem pod skałami. Samica dokonała autoeksterminacji wyskakując w nocy z akwarium. znalazłem ją nad ranem jakieś 3m od zbiornika. Zmaltretowany samiec po 2 dniach padł.

Jeśli chodzi o rogatnice, to prawdopodobnie Twoja samiczka zamieniała się w drugiego samca, jest to bardzo częste zjawisko u rogatnic w akwarium i zawsze kończy się śmiercią obojga. Oczywiście nie chce tu wyjść na mądrale, po prostu przytaczam fakty. Życze wspaniałych przyrostów korali w Nowym Roku! Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rogatnice, to prawdopodobnie Twoja samiczka zamieniała się w drugiego samca, jest to bardzo częste zjawisko u rogatnic w akwarium i zawsze kończy się śmiercią obojga. Oczywiście nie chce tu wyjść na mądrale, po prostu przytaczam fakty. Życze wspaniałych przyrostów korali w Nowym Roku! Pozdrawiam serdecznie.

Dobrze kombinujesz :yes ale to samiec zaczął zamieniać się w samicę. Żółta obramówka płetw stała się brązowa, jak u samicy, a niebieska plama przy pysku zaczęła blednąć, choć nigdy do końca nie zniknęła. Pokazałem zdjęcie "dziwnego" samca kilka stron wcześniej. Znalazłem też podobne przypadki na reefcentralu, ale nikt nie pisał jaki może być powód takiego przeobrażenia. Mój samiec od początku był trochę dziwny, co bardzo mnie cieszyło. Jak na samca tego gatunku był wyjątkowo łagodny, nie zaczepiał innych ryb, nawet samicy.

Tak było na początku:

gallery_7670_1860_7682.jpg

A tak, w połowie 2012:

gallery_7670_2130_145275.jpg

Mimo nieciekawego końca, przy najbliższej okazji spróbuję jeszcze raz z rogatnicą z rodzaju Xanthichthys, może będzie to inny gatunek, a na pewno pojedynczy samiec. No chyba, że uda mi się znaleźć dobraną parę, taką która była łowiona razem. Niestety w handlu spotyka się takie pary tylko z gatunku X. mento, a w tym przypadku będę musiał odłożyć to na "za jakiś czas" ze względów finansowych.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas znajdowałem w baniaku różowe wylinki kraba i wreszcie udało się go namierzyć z aparatem:

gallery_7670_2458_15603.jpg

Po mojemu to któryś z filtratorów z rodzaju Petrolisthes.

Porobiłem też FTS-y, ale niestety koralowce są mocno zdewastowane. Na całe szczęście po dwóch dniach od wyłowienia Centropyg polipy zaczynają się nieśmiało pokazywać. Mam nadzieję, że bez naturalnych wrogów korale ruszą z kopyta, bo w ciągu mijającego roku tylko ich ubywało.

gallery_7670_2458_83536.jpg

gallery_7670_2458_206504.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzyglądaj jej się. Ja widziałem aż za dobrze jak opierdzielały polipy. Jedyna, która tego u mnie nie robiła to C. loriculus i ona została w zbiorniku.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzyglądaj jej się. Ja widziałem aż za dobrze jak opierdzielały polipy. Jedyna, która tego u mnie nie robiła to C. loriculus i ona została w zbiorniku.

Bo jak widziała tyle reklamowek wolała dac sobie na luz :yes


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snocho

Patent z reklamówkami - niezły :) Nowego znaczenia nabiera - pójść z siatką na ryby :D

Obie cholery odłowiłeś?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr twierdzi, że to stary akwarystyczny patent i jak można go w ogóle nie znać :)

Upolowaliśmy obie, czekają już na nowego właściciela:

http://nano-reef.pl/topic/52514-s-centropyge-flavissima-centropyge-acanthops/

Jeśli się nie uda znaleźć chętnego to wezmę je do roboty.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz - jednak można :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę - od wakacji te dwie pipy ganiałem, a tu pół godziny i po bólu.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki stary wyga? :p

Rogatnice fociłeś z flaszem na programie auto czy coś kombinowałeś z ustawieniami?

te szkiełko 18-55 naprawdę jest zapachniste, szczególnie gdy porównamy stosunek ceny do jakości..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.